Dojde k odhalení původu prokletého filmu. V roce 1924 získá Iris v sídle Vosových pro rituální oběť dívku jménem Rose. Dan ví, že musí najít Anabelle. (Netflix)

honajz2

Prvních 10 minut hodně podmanivých, jenže pak to skočí do roku 1924 a rázem z toho je strašně nudná vata, bez které by se ten seriál bez problémů obešel. Jenže to spíš dává najevo, že seriál, který tvůrci mohli klidně zakončit jednou sérií, budou nakonec natahovat na co největší počet sérií, kdyby se to náhodou chytlo (a jakože chytlo). Ach jo... Už teď jsem zvědavý, s jakou pitomostí na protažení děje se na konci vyleze... 2* ()

Sany33

Príbeh: Prenášame sa v čase do roku 1924 a pozeráme sa retrospektívne na rodinu Wossových, ktorá sa skladá z troch fanatikov do uctievania démonického boha s úmyslom ho vyvolať na tento svet. K tomu je nutné vykonať pohanský rituál ktorého budeme v tejto časti svedkami. Dan odhaľuje pravdu o osude Malody. Prevedenie: Napätie a dynamika sa touto časťou absolútne spomalili a my sme svedkami scenáristického lapsusu kde sa vysvetľuje o čo vlastne celú dobu vo Visseri ide. Ja osobne by som sa to radšej dozvedel z fotiek alebo dákeho príbehu z prítomnosti ako takýmto razantným časovým skokom ktorý polámal celú infraštruktúru seriálu a nikam ho razantne neposúva. 60% ()

warrenur

Po kratkom historickom okienku bosorky, co len chcela dieta a tak vznikol snuff zaznam, sme sa dopracovali do sucasnosti, kde sa nas "restaurator" zahadne ocitol spat v meste a po "vymene nazorov" cez obrazovu, s chytrym podcasterom analyzuju prihodne nazhromazdene stopy a artefakty. Meh...ta prvoplanovost..no podme dorazte nas v zaverecnej epizode. ()

Necrotongue

I historická exkurze do roku 1924 se tvůrcům nemálo vydařila, což mě zmátlo, protože pokud si scénáristé chtěli vybrat slabou chvilku, teď měli poslední možnost. Nevyužili ji a já jsem za to rád. Pravda, sedmá epizoda mi nebrnkala na nervy neustálým napětím ani temnou atmosférou, přesto mě výprava ke kořenům všech potíží bavila. Celý obraz byl konečně odhalen a vše neodvratně směřuje k velkému finále, v němž se protnou nejen oba světy ale i všechny tři časové osy. Alespoň v to doufám. / Poučení: Pokud se tě někdo zeptá, zda v sobě udržíš celý nový svět, správná odpověď zní ne. ()

Anderton

Celkový obraz sa v predposlednej epizóde začína skladať do seba prostredníctvom výletu do ďalekej minulosti. Máme tu tak nakoniec tri dôležité dejové línie, všetko je zatiaľ zrozumiteľné, pochopiteľné a pomalé tempo hutnej atmosfére sluší. Asi sa rok 1924 dal predsa len stvárniť ešte "hutnejšie", po trochu nepresvedčivom večierku sa ale ocitáme na obetnej seanse a tá stojí za to. ()

• V epizodě roznáší služebná Rose (Meg Hennessy) na slavnosti sklenice s alkoholem. Na tácku má dvě sklenice, ze kterého si host jednu odebere. Rose pokračuje v chůzi mezi hosty s jednou sklenicí, aby z jiného pohledu měla na tácku dvě a pak zase jednu. (pávek)