Minulost a přítomnost splývají v jedno. Melody vkročí na zakázané patro, kde hledá inspirovanou Anabelle. Zpěv napovídá, kudy jít ke ztraceným duším a novým odhalením. (Netflix)

Necrotongue

Pátá epizoda poněkud vybočila ze zajetých kolejí, když se prakticky veškerý děj odehrával v době, která neznala mobilní telefony, aplikace na všechno a sociální sítě, zato se ale vyznačovala véháeskami, pagery a sociálním životem na bázi osobních setkání (Považte! I sex se tenkrát často provozoval minimálně ve dvou a navíc offline!). Úplně vidím, jak mladší diváci houfně využívají Google, aby vůbec zjistili, co je to v seriálu za podivná udělátka. Po velmi dlouhé době cítím jakousi převahu:-) Ani tentokrát jsem se nedočkal zklamání; přestože tvůrci stále více odhalují celkový obraz, bez problémů udržují napětí v té správné hladině a ani atmosféra se ode mě nedočká kritiky. / Poučení: Neváhej použít moderní technologii k poznání minulosti. ()

Anderton

Piata epizóda sa primárne zameriava na Melody a jej pátranie. Veci vníma veľmi emotívne a tak si robí priebežne aj vlastné závery, pričom tie sa môžu, ale aj nemusia zhodovať s realitou. Ako to s ňou možno bolo a aj s podpálením domu, sa snaží Danovi v závere vysvetliť jeho zamestnávateľ. Opäť si ale nemôžeme byť týmito teóriami istí. A už vôbec nie tým, ako sú do veci zapojené nadprirodzené javy. ()

Sany33

Príbeh: Melody vstúpi na tajomné šieste poschodie aby našla Annabel. Otvára sa jej pohľad na závyslákov, ktorý si idú drogu, ktorá pochádza z plesne zo stien domu. Miestny kňaz evidentne odhalil tajnú sektu v dome aj to koho uctievajú a tak ho bolo logicky nutné odstrániť. Melody konfrontuje Samuela ale akoby zázrakom stráca   všetky dôkazy. Prevedenie: Konečne sa dočkávame odpovedí na niektoré otázky či už z minulosti alebo súčasnosti. Celé to tajomno okolo kultu uctievačov démona-boha sa pomaly uzatvára a Samuel bude musieť ísť s kartami von. Teším sa na ďalšiu časť. 96% ()

kenkaku

No… že to šlo. Odpovědi jsou tady i přesto, že muselo dojít na trapnou odbočku (scéna se “smažkou”) co řekněme “betonově” vyšuměla do prázdna. Osobně nejvíc potěšila identifikace toho “poltergeista” a také se mi moc líbí, že padly nahlas otázky/teorie, které už napadly i mě taky v předchozím díle :). ()

warrenur

Tentokrat skor detektivka. Takze plesen je top droga? :) V sakristii skryval fararko take "fajnove" citanie. No teda...Tvorcovia si davaju nacas, a teda serviruju len malilinke kusocky, dostatocne velke na to, aby ste este spustili dalsiu epizodu, ale nevypli to z kratkej cesty. Malby posahanej kamosky boli kapanek "citatelnejsie", ako tie machule, co sme videli doteraz. Je nam dufam jasne, ze to je mozno mamina nasej citlivky, ci? :) ()

• Ve 38. minutě, když se Melody (Dina Shihabi) nachází na výstavě v umělecké galerii, slyšíme v pozadí skladbu „Dirty Boots“ od americké kapely Sonic Youth, která vyšla na šestém studiovém albu nazvaném „Goo“, které vyšlo v roce 1990. (Trajektt)