Archive 81

Děs v kostelních lavicích (E03)

(epizóda)
  • USA Terror in the Aisles
Ukážka z filmu 2

Minulost se pořád protíná s přítomností. Melody s Jess se vrací ke Stevenovi. Mark prověřuje slibný objev a Dan se snaží zorientovat, ale je možná pořád ztracenější. (Netflix)

Ukážka z filmu 2

kenkaku

Asi koukám na jiný seriál než ostatní, ale mě začíná celkem solidně nudit. Ne jen, že brutálně odfláknuli “starší verzi” hlavní postavy (jako fakt ta bradavice vedle nosu se vypařila?), ale to neustálé prolínání reality a “snu” mě dost vadí. Pokud někdo zvolí směr, měl by se ho držet. Tady mi přijde, že se snaží plácat jedno přes druhé. Jako bonus to “úvodní video”. Proboha proč? ()

Martrix

Poslední řást této epizody byla velmi dobrá...taková, že by měl člověk chuť hned skočit na další. Jenže hodinová stopáž a zítra do práce... . Každopádně jsem váhal a to je dobrá vizitka pro každý seriál. Spokojenost a pokud to tímto tempem a kvalitkou bude pokračovat, věřím, že brzy příjde i nadšení. ()

Necrotongue

Příběh je zatím stále tajemný jako hrad v Karpatech, přesto už tvůrci neodolali a předhodili diváckému plebsu nějaké ty informace, které si pak bdělý a ostražitý divák může dát do kontextu. Stále platí, že jsem zatím spokojen s příběhem, nenápadným ale neustále přítomným napětím i s velice slušnou atmosférou. Třetí epizoda neobsahovala žádné (pro mě) nudné momenty, líbily se mi i interaktivní videonahrávky, takže tentokrát hodnotím neohlodanými čtyřmi kousky. / Poučení: I u domácí filmové projekce buď vždy řádně ustrojen a dbej na chování, nikdy nevíš, kdo se dívá z druhé strany. ()

Anderton

Do hry sa zapája cirkev, príde dokonca aj na ľahšiu formu exorcizmu, pretože psychoterapeut si nevie rady. Že to niečo pripomína, netreba pripomínať. Zaujímavejšie je ale to, že Dan začína trpieť halucináciami, respektíve zlými snami a divák stráca prehľad o tom, čo je skutočnosť a čo predstava. Dokonca sa mu začína prelínať minulosť s prítomnosťou a realita skutočná a tá z nahrávok. Len by sa potom nemusel tak náhle budiť, čo je asi najväčšie doterajšie klišé. ()

warrenur

Stale v tej "udrziavacej" napinavej linii, kedy by som chcel este viac atmosfery. Dufam len, ze to nebude takto az po posledny diel, kedy sa zomelie vsetko podstatne, to by bolo sklamanie. Zaver paradny, ak sa neukaze, ze za to mozu typkove psychicke problemy, ale skutocne nejaka okult-zalezitost. 60% ()

• V epizodě je zmíněno, že Melody (Dina Shihabi) vezme Jess (Ariana Neal) v sobotu ráno ke svému psychologovi. Následně Dan (Mamoudou Athie) vyhledá kazetu se záznamem sezení s datumem 16. 3. 1994, což však není sobota, nýbrž středa. (Petr.Mo.3745)
  • V 8. minutě můžeme společně s Melody (Dina Shihabi) slyšet v jejím walkmanu skladbu „Love Will Tear Us Apart“ od anglické kapely Joy Division, která vyšla v roce 1980. (Trajektt)