Peru, země Inků

(TV film)
  • Francúzsko Pérou : Pays des Incas (viac)
Francúzsko, 2015, 52 min

Réžia:

Jacques Vichet

Kouzelná cesta po zemi čarovných památek a tajemné civilizace... Zajímavou cestu po Peru začneme na místě, které je považováno za jedno z nejstarších obydlených měst na jihoamerickém kontinentu. A to navíc ve výšce přes tři tisíce metrů nad mořem. Cuzco, původně hlavní město říše Inků, je dnes považováno za jedno z hlavních archeologických středisek celé Ameriky. Navštívíme kruhové terasy Moray, stupňovitě vybudované v hlubokém, amfiteátru podobném prostoru. Inkové zřejmě využívali terasy jako zemědělskou laboratoř ke stanovení optimálních podmínek pro každou rostlinu, kterou mohli v zemědělství využít. Rozhodně ale nemůže chybět prohlídka Machu Picchu, kde bylo nalezeno více než 170 staveb, které svědčí o slavném období inckého vládce Pachacúteca. Díky velkolepé, snad až mýtické poloze, je Machu Picchu nejslavnějším archeologickým nalezištěm celého amerického kontinentu. (Česká televize)

Marze

Tradiční turistické zastávky jako  rákosová vesnice na Titicace, Machu piču... Dovedu si představit obuv a oblečení štábu, které by při výšlapu do hor za originálními záběry nevydržely. ()

ilemas

Pro Machu Picchu mám od dětství, když jsem viděl první pohlednici s tímto úchvatným místem slabost. Snad si někdy splním svůj celoživotní sen a toto velice zajímavé místo osobně navštívím. Rozhodně stojí ale za návštěvu i jiné zajímavá místa jako je Cuzco nebo jezero Titicaca apod. Velice krásný  dokument o této překrásné zemi. ()

sportovec

Málokdy se podaří pospojovat mozaiku tak velkého celku, jako v tomto případě Incké říše a jejích přežívajících tradic, tak dokonale a s tak přirozeným porozuměním. Opakovaně mně uchvacují mužské klobouky na hlavách andských žen. ()