Po premiestnení stanov Mike vyhľadá Bunnyho. Kareem skúma novú mocenskú štruktúru. (SkyShowtime)

Necrotongue

I tentokrát šlo o kratší epizodu, i tentokrát byla naplněna zajímavým dějem, takže jsem se nemohl v žádném případě nudit, a pátou pěticípou jsem nepřidal jen z toho důvodu, že šlo o záležitost zaměřenou převážně jednostranně, takže vývoj na burze cenných papírů vyplňoval jen tu a tam nějakou pauzu. A zase jsem měl jednou pocit, že by po mně tvůrci chtěli, abych sympatizoval s Mikem (potažmo s Bunnym), ale jen se mi znovu potvrdilo, že jde o marnou snahu, protože sice podporuji právní systém (přestože si myslím, že tresty jsou až příliš často směšné ve srovnání s trestnými činy, za něž se udělují), ale když se mezi sebou začnou likvidovat vrazi, drogoví dealeři a násilníci, slzu holt neuroním. Seriál se tak i v polovině druhé sezóny drží mezi těmi nejlepšími, které jsem (nejen) v poslední době viděl, ale drží se mezi nimi i navzdory tomu (nebo právě proto), že jsem si v něm zatím nenašel (a myslím, že ani v budoucnu nenajdu) žádného kladného hrdinu / hrdinku. Nejenže se tak nemusím strachovat o některou z postav, můžu si navíc naplno vychutnávat skvěle fungující tísnivou atmosféru, napětí i výborně provedené akční scény (pokud jsou zrovna přítomny). / Poučení: Dohody se obvykle uzavírají mezi minimálně dvěma stranami. No, a když člověk nemůže věřit ani sám sobě, je to těžké. 4*+ ()