Väznica v Kingstowne sa zmieta v chaose. Mike sa zúfalo snaží zastaviť vzburu. (SkyShowtime)

castor

Válka v polozapomenutém a společností odříznutém místě, kde tiše kypí nejrůznější problémy, začala, což Mike zjistí hned, jakmile sedne do auta a jeho mobil chytne signál. Úředníci odhadují, že zhruba 75 dozorců je uvězněno uvnitř, další desítky jsou po smrti. A za zdmi věznice jsou stovky chlapů připravení na cokoliv. Zatímco venku se dohadují městští a státní hlavouni o dalším postupu a o tom, kdo má na co právo, vězni chtějí jediného vyjednavače. A všichni víme, o koho jde. Muklové sice na jednu stranu vyřvávají, že můžou ovlivnit, jak zemřou, že je jim soustavně upírána jejich lidskost a že dál nechtějí, aby jim dozorci brali dopisy pro dcery a vytírali si s nimi zadek, přesto záhy zvolí „zvláštní“ řešení. Velká ramena, ale... Nakonec vlastně spíš zklamání. Každopádně Iris může do příště dumat, co udělá s další kapitolou svého života. ()

warrenur

Napinavy akcny zaver len s obcasnym skludnenim pri budovani dalsieho napatia. Sice si tvorcovia opat raz trosku pomohli (prezlecenie sa za strazcu a nik si to nevsimol atd, zeby priprava na 2. seriu? :) ), ale v konecnom dosledku sa jedna o velmi vydarenu divacku lahodku.  Dianne West ako matka nepodarenych synov a pedagogicka podala za mna asi najlepsi vykon v tejto epizode. Veril som jej to. 80% ()

muti

Bunny mal pravdu - priehrada má príliš veľa dier a nedokážeš všetky zapchat. Čo máš teda robiť? Nechať priehradu vyliať a začať stavať odznova. Táto priehrada má ale riadny tok a zomelie nejedného autora Mony Lízy. Prison break gone bad. Samozrejme, Littlefinger vie čo robiť aj v tej najvážnejšej situácii ()

Necrotongue

Fuj, to jsem si oddechl. Měl jsem velké obavy z toho, že by tvůrci mohli práci na finální epizodě první sezóny podcenit a zkazit mi tak výsledný dojem z celé této řady, ale bál jsem se zbytečně. Taylor Sheridan si naštěstí nevybral jeden ze svých tajemných tvůrčích kolapsů, takže na základě jeho práce vznikl další díl plný skvělé atmosféry a dokonalého napětí (a to fakt nemám žádnou oblíbenou postavu) a hlavně děje, jehož svižné tempo mi nedovolilo přemýšlet nad tím, jestli mě dnes při hraní Wolcenů posvačí Yudaï nebo jestli ho hrdinně srazím na krovky. Jo, jo, byl to událostmi nabušený závěr série s koncem patřičně otevřeným pro další pokračování. / Poučení: Jsou v životě situace, při jejichž řešení bych se opravdu, ale opravdu nerad vyskytoval. ()