Keď väzeň nastraží pascu na strážnika, Mike sa ho snaží dostať z problémov. (SkyShowtime)

dO_od

// Dva díly a pořád nevím, o čem vlastně Sheridan píše. Doufal jsem v Jednotku od Winslowa z vidlákova, ale to Kingstown tak úplně není. Je to špinavé drama z města, kde je hlavním byznysem provoz věznic, všichni jsou zde zkorumpování a nikdo s tím nic nedělá. Navíc to zcela postrádá nějakou hlavní zápletku, která by to táhla, a byť je Renner v hlavní roli celkem cool, jeho postava prostě není moc zajímavá, ostatně to samé pak platí o všech s výjimkou jediné, které se ale tvůrci pro změnu zbaví už v prvním díle. Je to prvotřídně natočené i zahrané, o tom žádná, a několik scén je extrémně vtahujících (striptýz, poprava), ale na úvod to teda vyložilo překvapivě málo. Nicméně je to Sheridan, takže tomu dám šanci minimálně do konce řady. ()

BIG.NINE.CF

Velké paráda. Renner hraje šíbra a spolu s bratry řídí celé tohle zavšivené město. První díl zatím seznamovačka co a jak, kdo a s kým, proč a za kolik. BTW, vysvětlí mi někdo, jak může Sheridan za jeden rok vypustit do světa 3 skvělé seriály? Tím jsem chtěl dát tip Agentmiky - pust si Yellowstone a 1883 a nebudeš potřebovat, aby Sheridan něco napravoval... A dále nechápu, jak tomuhle může někdo dát hodnocení odpad?! Jo, tak po shlédnutí jeho profilu se to vyjasnilo, prostě lobotom... ()

warrenur

Rozhodne nadpriemerny otvarak, velmi slusne herecky obsadeny a zahrany. Ma to ten "oder" potu a svinstva skryty za "nobl" pohnutky miestnych surodencov, co mi pride ako totalne naivna myslienka, ktora fungovala v 90-tych. A i neskor, ked sme ako decka fandili zlocincom na VHSkach, ktori chceli dosiahnut "spravodlivost". Zvratene? Ano. :) Ako thriler vsak slusne. ()

agentmiky

Po předchozím roce má u mě Taylor Sheridan co napravovat. Oba jeho projekty (Tom Clancy Bez výčitek a Kdo mi jde po krku) dopadly docela katastrofálně. Ale Mayor of Kingstown mě po zhlédnutí prvního dílu docela zaujalo. Herecky lahůdková záležitost, Jeremy Renner po stránce herecké zraje jako víno. Příběhově to prozatím nevyložilo moc karet na stůl, ale po stránce audiovizuální to diváka dokáže zaháčkovat. Uvidíme, co dál. Teď to vidím asi na poctivých 8/10 ()

castor

„Mami, my neporušujeme zákon. Jen ho ohýbáme. Aby byl mír.“ Protože krysy v kleci musejí být spokojené. O Kingstownu mluví jako o firemním městě, ve kterém komplex sedmi různých věznic pohání místní ekonomiku. Dva bratři tu vystupují v křehké pozici, když řeší problémy pro příbuzné vězňů, dozorce ve věznicích, místní policii a zločince. Tam vykopají tašku plnou prachů pro lupiče, který si odpykává doživotní trest, tam utěší ženu, jejíž bratr sedí v cele smrti. Jeden z bratrů je spíš za přívětivého diplomata, druhý za drsného samotáře, který se nebojí ušpinit ruce. Zatím to hlavně po audiovizuální stránce dokáže zaujmout. Škoda, že Elizaveta Neretin tak rychle vyklidila pole. ()

• Když jdou bratři lesem vykopat peníze, povídají si o tom, kam by šli, kdyby opustili město. Mike (Jeremy Renner) řekne, že by nejraději šel lovit zvěř někam do Wyomingu. Ve filmu Wind River (2017) ztvárnil Rennner postavu lovce právě v této oblasti. (Guilemot)