Starosta mesta Kingstown - Série 1

(séria)
USA, (2021–2022), 8 h 46 min (Minutáž: 47–66 min)

*CARNIFEX*

Nie som vyslovený fanúšik obdobných námetov (drogy a pod.), nie som teda žiadna cieľová skupina, no toto je fakt až do morku kostí solídne prešpikovaná korupcia veškerého druhu. Som fakt milo prekvapený, ako ma samotný seriál zaujal, no hlavne, že si dokázal udržať moju pozornosť. Posledná epizóda je pre mňa z určitého pohľadu uzavretia niektorých vedľajších príbehov, ale aj toho hlavného trochu scifi, no aj tak musím hodnotiť ako vysoký nadpriemer a určite nepohrdnem ani druhou sériou. ()

M.E.K.Y

Po první sérii můžu napsat, že Sheridan si udržuje velmi vysokou kvalitu i v dalším počinu. Občas je to sice s hluchými místy, ale vždy se to nakopne někam dál a nestojí to na místě. Hlavní postava v podání charismatického Rennera v pohodě seriál utáhne + do toho pár zajímavých vedlejších postav (jeho bratr, máma, Iris). Konec série ve vysokém tempu a poslední tři díly jsou vrcholem. Další syrové a nekompromisní vězeňské drama/thriller co stojí za pozornost. Zatím spokojenost. ()

mzss1

[78%] Docela mě tahle série zabavila. Prostředí a nápady okolo vězňů, policistů a politiků … Prostě mi to dnešní dobu připomíná a věřím, že se tohle už z části ve světě děje nebo brzy bude dít. Jeremy Renner je zde jasný tahoun celého počinu. Mám toho herce rád, známé ho třeba z Mission Impossible nebo marvelovek atd. Do téhle role starosty se vžil přímo bravurně, takže bylo radost pozorovat jeho roli a výborné dialogové scény. Celé to působí dost realisticky, pár krvavých a krutějších scén se zde najde. Epizody mě bavily, i když se sem tam objevily nudnější pasáže, které bych nahradil jinými, ale to je asi tak všechno k nějakým těm nedostatkům. Úplné finále bavilo, proto jsem zvědavý na druhou sérii, kterou si dám asi naráz až vyjde celá. Jen se bojím, aby to nebylo zbytečně natahované, tahle první řada mě bavila docela dost. ()

Lachtaan

Poslední z té první várky opěvovaných Sheridanových výtvorů pro Paramount+ mi nakonec trval zhlédnout skoro více než rok od doby, kdy se u nás objevil legálně, ale jak se říká - na to nejlepší se vyplatí si počkat. Jeremy Renner si rozhodně vydobyl svou prozatím nejlepší roli a to prohnilé prostředí Kingstownu, kde ani jednu z postav nelze považovat za kladnou, je extrémní trefou do černého v mém seriálovém vkusu. Trochu se bojím druhé sérky dle velmi povadlých čísel, ale stejně ji co nejdřív zkusím. [viděno na SkyShowtime] ()

Soweek

Sheridan prezentuje svůj x-tý počin o tvrdých chlapech a nemilosrdných rozhodnutích. Prakticky se to nijak neliší od ostatních Sheridenovo počinů, ale otázkou je, zda vůbec změnu chceme. Jeremy je po vzoru Wind River rozhodně víc cool s cigárem v puse než s lukem v ruce. Kulisy maloměstského vězeňského centra rozhodně nejsou okoukané a chlapské porovnávání čúrákú je nesmrtelné. Takže další sérii prosím co nejdřív! ()

• Když jdou bratři lesem vykopat peníze, povídají si o tom, kam by šli, kdyby opustili město. Mike (Jeremy Renner) řekne, že by nejraději šel lovit zvěř někam do Wyomingu. Ve filmu Wind River (2017) ztvárnil Rennner postavu lovce právě v této oblasti. (Guilemot)
  • Když Mike (Jeremy Renner) pronásleduje dealera drog, je nucen zastavit u semaforu na červenou. Přitom si můžeme všimnout, že následuje ulice „Sheridan st.“, což je narážka na tvůrce seriálu Taylora Sheridana. (Guilemot)