Starosta mesta Kingstown

• Česko Starosta Kingstownu (viac)
USA, (2021–2025), 24 h 3 min (Minutáž: 34–66 min)

Jeremy Renner, Taylor Handley, Dianne Wiest, Derek Webster, Michael Reventar, Hugh Dillon, Aidan Gillen, Kyle Chandler, Michael Beach, Necar Zadegan (viac)

Rodina McLuskyovcov vládne mestu, v ktorom sú väznice jediným prosperujúcim podnikom. Rodina sa snaží nastoliť poriadok a spravodlivosť tam, kde nie sú. (SkyShowtime)

Chrustyn

Sheridan je v seriálových vodách více doma než v těch filmových. Ukázal to s Yellowstonem a se zásadními výhradami i v Mayor od Kingstown. Opět vytvořil svět ve kterém je drsňák i starý prodavač v tabáku a diváka nijak nevodí za ruku. Naopak nechává své postavy vést cool slangové dialogy, kterým tuzemský divák má problém porozumět a přináší další a další scény, kde si kluci měří pinďoury. A to byl pro mě jeden z hlavních problémů. Každý dialog i jednotlivé scény jsou pouze na efekt a jen málo se děj posouvá někam dopředu a v rámci hlavní dějové linky, toho Sheridan nemá tolik, aby to stačilo na celých deset hodin. Neustále je tak docela banální děj vyplňován drsnými scénami, které jsou dobře natočené ale takové vyhoněné a pouze na oko. Závěr a celé vygradování je už jak z jiného seriálu a nepůsobí tak závažně, jak by asi chtěl. Ze začátku na mě Mayor of Kingstown, působil jako něco, co chci a co mi chybělo. Bohužel jsem s přibývajícími díly začal cítit scenáristickou bezradnost, díky které ty hezky natočené jednotlivé scény, nedají dohromady dobrý projekt. Po poutavém úvodu, mě to dost mrzelo. ()

T2

Privítajte kráľa televíznej seriálovej tvorby Taylora Sheridana. Je až neuveriteľné aké silné námety dokáže vyprodukovať, jeho dominancia je nesporná (1883, 1923, Yellowstone). Škoda že jeho režisérske počiny niesu tak dokonalé s výnimkou Wind River. __1.séria__ Jeremy Renner opäť v úlohe ušitej na mieru. Po troch dieloch maximálna spokojnosť, je to neskutočné dravé a drsné ale v optimálnych mierach. Až na posledné dva diely tejto série, kde to troška možno ujelo spod rúk pri obliehaní väznice, to šľapalo nad mieru dokonale. /100%/__ __2.séria - Opäť skvelý Jeremy Renner zachraňuje čo sa dá, aj keď dejovo to začína byť strašne kolísavé a nie až tak úderné ako by sme si želali. /70%/ ()

Fr

„MY ZÁKON NEPORUŠUJEME. JEN HO OHÝBÁME. ABY BYL MÍR. PRO VŠECHNY…“   Už od začátku ta vypadá jako luxusní záležitost. Celkem jasně a rychle zjišťujeme, jak tady v Kingstownu věci fungujou a kteří lidi s nima hejbou. Kromě „normálního“ děje jsme svědky třeba vězeňský popravy nebo se seznámíme s děvkou, co „žere“ chlapy za živa. Prostě parádní vomáčka kolem super příběhu. Místy drsný, ale účelný a není třeba si to brát moc osobně… A tu roli J. Rennerovi musí kde kdo závidět!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád sleduju nebe a peklo (který umí vytvořit jen člověk).  2.) Užívám si, když je v džungli mír  ///  Thx za titule „DannyKing112“.                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ///  2. SÉRIE - PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * - snižuji celkový hodnocení seriálu na 4* - více u série! ()

zahadum

Výborný seriál ktorý má asi prvé tri diely pomalší rozbeh ale potom graduje do veľkolepého ale krvavého finále. Top rola pre Jeremyho Rennera ktorý je presne taký typický Ír tvrdohlavý ako baran. Celé je to realisticky tvrdé a nehrá sa na to hrdinov ani nezmyselné charaktery ktoré jednajú mimo realitu. Naopak ! Silné charaktery ( Iris ) a silná realita idú spolu ruka v ruke aby priniesli do roku 2022 parádny seriál z prostredia väzníc a polície. Malé činy vedú k veľkým udalostiam a tú to platí dupľom. Rozohrané malé epizódky ( medveď , prepnutý dozorca a samozrejme tajomná postava Milo ) spokojnosť veľká a aj napriek silnej brutalite a množstvu krvi je to seriál ktorý dáva nádeje na lepší život ( rozbitá duša znovu narastie ?)  Rozhodne uvítam druhú sériu. 90 % ()

ArsenalEagle

Dystopické městečko plné kriminálníků, kriminality a nasraných policistů a bachařů. A někde mezi nimi je rodina McLuskyů, která se snaží tenhle bordel držet jakžtakž pohromadě. Co by se tak mohlo posrat? Mezi první a druhou sérií je bohužel citelný kvalitativní propad, dvojka se prostě nějak táhne a i akce a logika je nějak horší. Overall jde ale o typického Sheridana, který mě vždycky bavil. Renner má charisma a jeho prakticky na míru postava a práce jsou skutečně zajímavé, přičemž i postavy z jeho okolí mají co nabídnout (krom matky, ta mě hodně irituje). Zhlédnuto v době, kdy se Jeremy víceméně učí znovu chodit, takže vůbec není jisté, jestli dostaneme 3. sérii, ale tu bych asi chtěl jen za předpokladu, že se vrátí kvalita první řady. ()

• Když jdou bratři lesem vykopat peníze, povídají si o tom, kam by šli, kdyby opustili město. Mike (Jeremy Renner) řekne, že by nejraději šel lovit zvěř někam do Wyomingu. Ve filmu Wind River (2017) ztvárnil Rennner postavu lovce právě v této oblasti. (Guilemot)
  • Většina scén z nádvoří věznice a okolí se natáčela ve věznici Kingston Penitentiary, která je již dnes zavřená. (Punisher)
  • Když Mike (Jeremy Renner) pronásleduje dealera drog, je nucen zastavit u semaforu na červenou. Přitom si můžeme všimnout, že následuje ulice „Sheridan st.“, což je narážka na tvůrce seriálu Taylora Sheridana. (Guilemot)

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

14.01.2023

Scenárista, režisér a producent Taylor Sheridan (Wind River) se nezastaví ani v letošním roce. Po nedávné premiéře páté řady Yellowstone a také prequelu 1923 (obojí má nyní několikatýdenní pauzu) a… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

02.01.2023

Na Oscara dvakrát nominovaný herec Jeremy Renner (Smrt čeká všude, Město) se podle posledních informací nachází v kritickém, přesto stabilním stavu v nemocnici poté, co prodělal vážnou nehodu při… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD