Old Henry

• Kanada Old Henry (viac)

Henry Mccarty (Tim Blake Nelson), muž, ktorý podstúpil v živote už veľa výziev, sa usadil ako farmár. Žije na území Oklahomy so svojim synom Wyattom (Gavin Lewis). Pri rúbaní dreva na večer farmár zbadá v diaľke uviaznutého koňa. Na ceste pomôcť mu nájde takmer mŕtveho muža a lup. Odvedie ho späť na farmu, aby mu pomohol, keď ho vyrušia traja jazdci, ktorí prišli hľadať muža aj korisť. (Arsenal83)

verbal

Docela solidní nápad na zreznutí Mladých pušek, který i vcelku svižně, záživně a sysluplně plyne, dokud se ovšem nedostane do finále, dopraseného snad tou nejpičatější přestřelkou v dějinách Divokého západu a filmů o něm. Vilém Dítě byl sice zjevný mentál už podle xichtu na dochované ferrotypii, ovšem s tímhle přístupem by se dostal leda tak do legend desperátních downboyů, co si ustřelili všech 21 prstů, když se snažili z laufu svého nabitého koltu vyšťourávat výbrus, aby se jim tolik neprověšovaly kulky. ()

*CARNIFEX*

Jednoduchý námet, jemne líznutý dramatom okolo vzťahov “v domácnosti”, zasadený do “divokej doby”, a máte western, ktorý má nielen hĺbku, ale aj jasný smer. Záver je vďaka rozuzleniu čisto thrillerovský, akurát škoda, že sa človek musí občas za hlavu chytiť, nad akými nelogickými pasážami musí rukou mávnuť. Ľahký nadpriemer. ()

warrenur

Po znacne dlhej dobe opat nadpriemerny western so sice prostym pribehom i dejom, ale velmi dobre zrezirovany a herecky dobre obsadeny. Zaver celkom akcny a drsny. 70% Vidiet tam miestami tiez, aku presnost asi mohli vtedajsi strelci dosahovat, ked si to palili od boku, len v pomyselnej linii hlavne, bez pouzitia mieridiel. :) Tim Blake Nelson mi pripomenul i vtipnu postavu prvej westernovej poviedky v "The Ballad of Buster Scrugs" od Coen-ovcov spred, tusim, 3och rokov. Davam do pozornosti. A ze synak robil kraviny? Nuz v puberte, kto nebol zvedavy a buril sa voci rodkom, ze? :) ()

Tosi

Old Henry je trochu western a trochu drama otce a syna. Ono  se to docela vyváženě prolíná. Starýho Henryho podporoval přírodou ošlehanej vizuál natolik, že si říkám, jak ten film skvěle vypadal. Režisér jednoduše při budování napětí odvedl skvělou práci a obsazení hlavního hrdiny Tima Blake Nelsona a záporáka Stephena Dorffa byl mástrpís. Silný čtyři pecky. ()

Fr

„…POSLOUCHEJ… JESTLI MÁŠ V MOZEK HLAVĚ, MUSÍTE TY I TVŮJ KLUK OKAMŽITĚ ZMIZET…“ ///    To se zase starouš Henry zamotal do pořádný polízanice. A protože udělal pár špatnejch rozhodnutí, jde teď o kejhák nejen jemu, ale i jeho klukovi. Western. Poklidný tempo vyprávění, role jsou brzo jasný, stejně jako to, že starouš nedá svoji kůži zadarmo. Vystřílí se celkem dost nábojů a snažej se překvapit překvapením. Ovšem zejtra si už na nic z toho nebudete pamatovat.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Všichni žvaněj něco o parádní roli pro Tima Blake Nelsona a já nevím, kdo to je. 2.) Často nacházím pytlíky s prachama. Občas je s nima i člověk. /// Thx za titule „saurix“.       /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

• Natáčalo sa v mestečku Watertown v americkom štáte Tennessee. (MikaelSVK)
  • Herecké obsadenie je výlučne mužské, bez akýchkoľvek ženských úloh. (MikaelSVK)

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (viac)