Kauza Theranos

• Česko Kauza Theranos (viac)

Peniaze. Romantika. Tragédia. Klamstvá. Seriál Kauza Theranos od výkonnej producentky Elizabeth Meriwetherovej znázorňuje neuveriteľný príbeh Elizabeth Holmesovej (Amanda Seyfriedová) a spoločnosti Theranos o nevydarených ambíciách a nedosiahnuteľnej sláve. Ako mohla najmladšia miliardárka na svete, ktorá sa sama vypracovala, o všetko v okamihu prísť. (Disney+)

Botič

Seriálová verze příběhu o tom, že "fake it till you make it" je ta nejhorší možná strategie, když si člověk hraje s lidským zdravím. V hlavní roli Amanda Seyfried, která na začátku do role úplně nesedí, ale díl od dílu do psychopatické Lizzy pořádně dorůstá. Je tu snad úplně všechno: oči, které nemrkají, baryton, roláky, cringy taneční kreace, reklama na Patagonii, citát od Yody. Jen to finále je takové uspěchané. Věnovat dvě epizody tomu, co se dělo po zveřejnění článku od Johna Carreyrou mi připadá jako podcenění potenciálu materiálu. ()

Cappuccino

Amanda Seyfried si za svoj výkon Zlatý Glóbus rozhodne zaslúžila. Seriál však predstavil viacero skvelých hercov, ktorým sa podarilo vynikajúco vykresliť chorý svet tejto vysoko inteligentnej podvodníčky. Bohužiaľ, Theranos ma napriek svojim kvalitám neudržal v neustálom napätí natoľko, aby som ho zhltol na niekoľko pozretí. Práve naopak, trvalo mi dlhší čas, kým som sa prehryzol až po poslednú epizódu. Aj preto nemôžem ísť s hodnotením na viac ako štyri z piatich. ()

kolda1990

O kauze jsem nic nevěděl, ale čumím jak blázen, jak si někdo dokázal omotat kolem prstu vlivné miliardáře, roky jim lhát a oni jí to žerou. Samozřejmě, že to myslela nejdřív dobře ale...No to může dokázat jen žena. Z nejmladší miliardářky světa na úplné dno. Dlouho jsem neviděl takhle zářit hlavní herečku. Jako velkej klobouk dolů Amando Seyfried, tebe sem hltal a zároveň tebou opovrhoval. Dobrá psycho ženská. ()

Morholt

Za mě jeden z těch seriálů, od kterých jsem se nedokázala odtrhnout a dal bych ho na jeden zátah, kdybych nemusel ráno vstávat. Předně oceňuji autentičnost. O Theranosu už jsem nějaký ten dokument viděl a mám i něco načteno, takže snad můžu říct, že se tvůrci věrně drželi toho, co je známo. Druhým pilířem je Amanda Seyfried, která rostla díl od dílu a tu proměnu z idealistky chtějící pomáhat lidem v psychicky narušenou svini zvládla s bravurou. A svou pozitivní roli tu sehrává i nepochopení. Člověk si může ukroutit hlavu nad tím, jak té nedostudované holce mohli sednout na lep lidé jako Kissinger či Murdoch. Vytknul bych snad jen to, že je to celé ukončené příliš brzy. Ale kdo ví? Třeba tvůrci čekají, jak se to celé vyvine a schovávají si munici na druhou řadu. 100% ()

Streeper

Amandě jsem to ze začátku nějak nevěřila, ale postupem času se to lepšilo a lepšilo až mi přišlo, že se nedívám na Amandu, ale na Elizabeth. Celkově ten příběh šel úplně mimo mě a vůbec jsem o něm nevěděla. Překvapilo mě, co člověk je ochotný udělat pro splnění snu. Elizabeth Holmes měla dobrý nápad, fakt dobrý, ale až moc to uspěchala. Byla v tomhle strašně netrpělivá a kvůli tomu se uchýlila ke lžím. Seriál je dobře zpracovaný, má dobré tempo, nenudí a postavy se skvělé vyvíjejí. ()

• Elizabeth Holmes (Amanda Seyfried) byla uznána vinnou ve třech bodech podvodu (wire fraud) a v jednom bodu spiknutí za účelem spáchání podvodu (conspiracy to commit a fraud) a 18. listopadu 2022 odsouzena k 11 letům a 3 měsícům vězení s minimální ostrahou (Federal prison camp) s možností podmínečného propuštění po 9 letech a 6 měsících. Do vězení nastoupila 31. května 2023. Ramesh Balwani (Naveen Andrews), bývalý ředitel firmy Theranos, byl uznán vinným v 10 bodech obžaloby za podvody a ve dvou bodech spiknutí za účelem spáchání podvodu a odsouzen k 12 letům a 11 měsícům vězení. (vojtaruzek)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (viac)