Keď je na palube jadrovej ponorky Trident HMS Vigil nájdený mŕtvy člen posádky, na miesto je prevezená detektívka Amy Silva, aby to vyšetrila. Na zemi medzitým paralelné vyšetrovanie spustí jej kolegyňa Kirsten Longacre, s ktorou má viac než len pracovné puto. (Arsenal83)

Hombre8

Tag "mysteriózní". Takže je jasné, že unreal. A taky že jo. Jaderná ponorka - tedy maximální možný způsob zabezpečení.  Proč vraždu na její palubě vyšetřuje civil (vlastně L- civilka)? V Británii neexistuje vojenská policie? Vetřelkyně nezákonně vnikne na základnu - vyšetřuje kdo? Ano, správně, L- kámoška. Náhoda. Vetřelkyně - dezolátka neobviněna, propuštěna, odjíždí luxusní limuzínou. Policistku zhaftnou. Se pak není čemu divit, že mají všichni kolem strach o svou prdel.  Na závěr dílu, jak je obvyklé, vybičování napětí - sledovanost musí být zabezpečena. Chybí tag: Akční pohádka. ()

honajz

Asi jsem viděl jiný seriál. Za mne natahovaná, hyperkorektní nuda. Pochválit se dá jen čistá filmařina jako kamera a výprava. Jinak mi prostředí ponorky spíš připomnělo nějakou space operu, ostatně i ten děj je trochu vykradený z vesmíru. ()

kolemjdouc

docela slušný rozjezd a když tam dali na pár vteřin Putina, tak je jasné kam to směřuje.Aspoň podle mě.Jen už mi šly na nervy neustále záběry na obličeje které na sebe konspirativně pohlédly.....Ale vše odpuštěno za to ,že mám možnost vidět  Shauna Evanse jinak ,než Endeavoura. ()

MickeyStuma

První část se rozjela dobře. Sotva to začne, už je dechberoucí dramatická scéna. Započne detektivní případ v netradičním prostředí, kde nechybí přísnost, státní a námořní zájmy, z toho plynoucí počáteční intriky a rozehrávající se dvě dějové linky mající společný cíl. Atmosféra svěží, tempem tak akorát a děj příběhu, ve kterém se stále něco děje. Celkově tedy na televizní projekt vcelku fascinující, takže úkol touto první částí přilákat diváky se jistojistě podařilo. ()

warrenur

Za posledne tri mesiace uz tretie pouzitie uzasnej pesnicky od Agnes Obel - "Fuel to fire" v seriali alebo filme. Tentokrat rovno pri uvodnych titulkoch. :) Tesi ma to, nie ze nie, Agnes si tantiemy zasluzi. Samotny otvarak k serialu ma pozitivne naladil, a trosku zaskocil tak rychlym "vyradenim" Compson-a zo slusneho Line of Duty (2019), serialu, ktory sa takisto Britom podaril. Detektivka zatial fajn, pobavila ma dalsia znama tvar, v seriali jej partnerka Rose Leslie a par minut mi trvalo, kym som si zaradil lodneho dostojnika, co ma "dohliadat" na "nevysetrenie", Shaun Evans-a z kvalitnej historickej detektivky Endeavour (seriál) (2012). Tiche naslapovanie, separatne namornicke vedenie a tutlanie vsak rozhodne davaju ten mystery pocit a takisto nahravka zosnuleho. Slusne. 75% ()