Manželský pár si pořídí vysněný dům. Po tragickém vloupání se ale otřesená žena pustí do pátrání a zjistí, že skutečné nebezpečí teprve přichází. (Netflix)

mzss1

[53%] Takový standartní nízkorozpočtový film na klasické téma. Milionkrát ohrané, ale v rámci jednohubky mě to i vcelku zabavilo. Jen je to zde strašně moc předvídatelné, i včetně závěru, který není nejhorší (pointu to má), ale i ta naivita hlavní hrdinky zde byla jak pěst na oko. Manžel té ženy mi trochu připomínal Pitta, ale třeba se to zdálo jen mě. ;) Každopádně to nebyl úplně marný film. Mou pozornost si to udrželo naštěstí až do konce, ale jednou bohatě stačilo ... ()

POMO

Thrillerová jednohubka se slušným napětím a lekačkami, ale podle scénáře jako od prvňáčka, který si některé zvraty a důvody chování hlavní představitelky cucá z prstu. A ve výsledku do námětu nepřináší nic nové. Barák architektonicky zajímavý. ()

Malarkey

Na to nemusím být Einstein, abych si nevšiml, že ten její manžel je nějakej divnej už v první minutě. Ona s ním žije sice přes deset let, ale divný ji to nepřijde. Námět mi dost připomínal román Cizinci od Morta Castla, jen poněkud upravený. Škoda, že se Logan Marshall-Green trošku víc nesnažil, mohlo to být dobré. Tím svým hereckým přístupem ale přidal dost na nelogice a celé to v podstatě zazdil. ()

Eliott

Shlédnout to sice šlo a určitě to nebylo úplně špatné, ale něco podobného už tu zkrátka bylo snad stokrát!.  Jde tedy o zcela průměrný film z Netflixu, který se ani nesnaží něčím odlišit a diváka překvapit nebo šokovat. Tajemný dům, divný majetnický manžel a pohřešovaná osoba. Námět i chování hlavních postav byl jako přes kopírák a já tak identifikoval pravého záporáka zhruba po pěti minutách. Původně jsem chtěl dát tři hěvzdy, ale změnil jsem názor. 51% ()

castor

Psycholožka a architekt. Mladí a úspěšní. Do vysněného domu se přestěhovali před dvěma měsíci. Do malého města přišli z Bostonu, kde byli zavaleni prací. Jednu z nocí ovšem naruší nevítaná návštěva tria kriminálníků. Vyřešit nečekaný problém pomůže manžílkovi pomůcka schovaná v sáčku v květináči. Prostě další útok na jednu z jistot, že u sebe doma bychom se měli cítit nejbezpečněji. Zatímco on se tváří, jako by se nic nestalo, ona se nemůže soustředit ani na krájení zeleniny. A o nočních vetřelcích začne shánět na vlastní pěst bližší informace. Možné SPOILERY. Předvídatelnost má zelenou, úlisný manžel představuje solidní castingový přehmat (tím ale neříkám, že Logan Marshall-Green hraje zle), kdy každému je hned jasné, oč tu asi běží. A suvenýr bostonských hodin ještě sehraje svou roli. Není to home invasion, jak by se mohlo zdát, ovšem domov se stane důležitým prvkem. Jenže výsledek není ani napínavý a už vůbec ne myšlenkově podnětný. Freida Pinto je sice pořád kočka, ale asi by měla vrátit diplom, když si ničeho u klíčové osoby svého života za 12 let společného soužití nevšimla. Za mě další ospalá a prázdná záležitost od Netflixu. ()

Shakers

Miestami celkom zaujímavé, občas trošku strhujúce a napínavé, ale nikdy to neupúta pozornosť diváka až do konca. Zaujímavejšie scény sa striedajú s tými nudnými, príbeh nie je vyložene zlý, vysnený dom manželov zaujímavý, ale chýba tomu lepšie podanie, ktoré by dokázalo zaujať na dlhší čas a nie iba na pár scén. Ako jednohúbka na vyplnenie času nie je zlé. 50% - 2* ()

kingik

Předvídatelnost a průhlednost tohoto filmu by odhalil i inspektor Clouseau. Tím nechci naznačit, že se jedná o imbecilní snímek, jen poukazuji na to, že Netflix by si měl napříště lépe lustrovat konkurenci, kde se to podobnými počiny (v televizním syžetu) jen hemží. Manželský pár a jejich nový honosný dům na okraji maloměsta v hlavních rolích. Až z 80% procent je děj situován do jejich luxusního obydlí. Spokojený život páru naruší nevítaná noční návštěva, kdy lidské terče v počtu třech prověří střeleckou mušku odvážného manžela. A od té doby začne mít žena podezření a začne shánět informace o  nočních vetřelcích. A aby to nebylo málo, bude se pohřešovat jedna mladá slečna, která je/může být klíčem k objasnění nejasností. V jaký závěrečný celek to v závěru vyústí, už bude každý bystřejší divák vědět dobrou půlhodinu před samotným rozuzlením. Tvůrci nejsou úplně z nejšikovnějších, aby to nějak dovedně maskovali. Scenárista Chris Sparling začíná být z formy. Navíc Adam Salky režíruje dost televizně a za celou dobu film něčím extra nepozvedne. A pochopitelně, jak film nemá toliko atraktivní a neproniknutelný háv, tak divák začne přemýšlet nad jeho logickými lapsy. Pozor, možné spoilery/ namátkou: proč agresoři zrovna ke svému vniknutí do domu zvolili noční hodinu, když na ně bylo postupem času pohlíženo jako na nevinné/ manželka za 12 let manželství nepoznala, že je manžel divný a není psychicky v pořádku, proč manželka svá neklamná zjištění neoznámí na policii a jiné/konec spoilerů. Patříte-li k svátečním divákům obdobných thrillerů, o to líp. Manželská dvojice Freida Pinto a Logan Marshall Green své role zvládají obstojně, občas se poštěstí dostat film do temných poloh, občas zableskne i nějaká ta napínavá a atmosférická chvilka. Veskrze se na tenhle počin dá spolehnout v nudném večeru. 6/10 ()

Anderton

Logan Marshall-Green toľko počúval, že vyzerá ako Tom Hardy, až sa rozhodol, že vo Vpáde bude vyzerať ako Matthew McConaughey. Freida je sympatickejšia ako si ju pamätám z posledných filmov, ale jej postava pôsobí až príliš submisívne. Thriller ako vystrihnutý z osemdesiatok, prípadne ešte deväťdesiatok, takže ak máte chuť na scenáristické retro v modernom vizuále a nebudete si tu čítať komentáre, ktoré hneď všetko vyzradia, tak vás čaká aspoň priemerný zážitok. Myšlienka, čo (nie) sme komu skutočne dlžní za dlhodobú pomoc, by sa hodila aj do nejakého artu, od Netflixu je samozrejme podaná veľmi jednoducho. ()

korbitch22

Thrillerová jednohubka na ostřílené téma se zápletkou prostou a předvídatelnou, jako je bulharská striptérka. Není to nic, co byste neviděli jinde 100x a lépe, ale i hůře. Líbil by se mi spíš prequel a to především co se dělo těch 12 let předtím v Bostonu. Nadávat na to, že si psycholožka nevšimne za 12 let ničeho by možná mělo význam, kdyby už několikrát v historii neukrývali sociopati dokonale svůj druhý život před svými nejbližšími. Jak ve filmech, tak ve skutečnosti. Freida je pořád hezká, dům taky a za třetí hvězdičku stojí naprosto, ale naprosto vymazlený soundtrack. Ten hudební podkres když manželka vylézá z auta potom co viděla záznam na kameře je naprosto boží. Obyčejný film na obyčejný večer. Pohoda v průměru. 50%. ()

Marze

Liny film. Pres dobrou praci Freida Pinto fim jen frustruje. Mohl by se jmenovat Sceny z manzelskeho zivota. Nevsimal jsem si ,co se stane v pristi chvili,ale jak neprijemne to je. Film nenabizi moc vzruseni ci zahadu. Tajemstvi jsou oredvidatelna a budete mit pocut, ze hste nekolik kroku pred vypravenim. ()

Arsenal83

Nebol to márny film, páčil sa mi, prišlo aj napätie. Jediný, ale závažný, problém je obrovská predvídateľnosť tohto filmu. Pretože ten herec je taký mastný a úlisný, že vám je od začiatku jasné, kto v čom bude mať prsty, kto bude ten záporák. To je veľká kástingová chyba, mali tu angažovať niekoho menej nápadného a našiel by sa priestor aj na prekvapko. ()

TheEvilTwin

Technicky průměrně zvládnutý film s hodně neoriginálním a tuctovým obsahem, který nemá prakticky čím překvapit. Nulová snaha tvůrců o inovaci klasické šablony se nekoná, herecky film není žádná sláva a závěr je předvídatelný až hrůza. Žádná nekoukatelná katastrofa, ale současně nic, co byste museli vidět, zejména když poslední dobou netflix vydává jak na běžícím páse - tohle můžete s klidem vypustit a ještě budete rádi. ()

JASON_X

Opět onen rozpor, který u novějších filmů často pozoruju: slušná filmařina (kamera, hudba) kontra přihlouplý příběh, který ani nestojí za komentování (že by docházeli schopní scénáristi?) a nepřesvědčiví herci. Hlavně Aranka, která je sice pěkná holka, úplně jak z indický telenovely, ale jejíž herecké schopnosti jsou... jak z indický telenovely. Pobavil mě aspoň její hazbend, jehož finální kreace definitivně zešílevšího psychopata s trhanou a klátivou chůzí byla tuze humorná (ovšem jestli chtěně nebo nechtěně, ví jenom Bůh a rejža). ()

Morholt

Předvídatelný thriller, který nedává prostor pro spekulaci, protože otázky jsou zodpovězeny ještě předtím, než je stačí divák položit, takže se dá celkem snadno předvídat každý krok. Přesto se na to dalo díky pohodovému obsazení a solidnímu tempu bez problémů dívat. Klidný průměr. 50% ()

dyfur

......opäť raz v hlavnej úlohe dom...hmm...námet nijako originálny...koniec tak "odbitý narýchlo" akoby už scénarista nebol viac platený....zo začiatku to zaujme,malé prekvapenie a potom to ide v zabehnutách koľajách,kt.sme videli x-krát...dá sa pozrieť,ale zázrak to nie je.... ()

sofiapetra

Kdyby to byl starší kousek, bylo by to průměrný a pro mě rozvleklý film, ale jelikož se jedná o horkou novinku, jdu s hvězdama ještě níž, protože nechápu tu základní motivaci, proč vlastně ten film vznikl. Proč někdo usedne k PC a začne psát scénář, který už tady byl v nesčetně variacích? A proč někdo jiný na to ochotně kývne a shání peníze? ()

Vyhy

Strukturu příběhu asi každý čekal, jelikož obdobné počiny jdou najít na Netflixu skoro pořád. Proto jsem čekal, že dostaneme něco, čím se film od ostatních lehce odliší. Žel, nedostali jsme. Kvalitu trochu tahá nahoru Freida Pinto, ale tu obecně beru jako méně kvalitnější herečku, takže je to vlastně těžko soudit. Hodně tomu ubližuje nelogické chování postav, které je uměle vytvořené tak, aby divák cítil napětí (které upřímně stejně moc necítí), ale je v tom vidět tak nerealičnost. ()

Havaj8

Jedna nebo dvě lekačky takový, že jsem se málem posral, ale jinak předvídatelný. Od první minuty bylo jasný, kde je zakopanej pes. Šlo jenom o to, kdy na to přijde hlavní hrdinka. ()

Martin741

Skoda, ze cely film ide  v uz vychodenych kolajach, takto neprinasa nic, ani atmosfera sa nekonala ... mozno este ten barak mal nieco do seba ... len strasidelnych barakov som vo filmoch videl uz fakt masakrozne vela, chcelo to este nieco   . 40 % ()