Televizní podrobná dramatizace života, vzestupu i pádu senátora Josepha R. McCarthyho, který výrazně ovlivnil životy mnohých Američanů padesátých let. Začalo to jeho projevem ve Wheelingu v západní Virginii, kdy dramaticky mával nad hlavou papírem a volal, že zde je seznam 205 členů Komunistické strany, kteří pracují pro vládu (hovořil o State Department). Pátrání po tomto „smrtícímu nebezpečí“ pro USA se šířilo jako lavina a zasáhlo miliony obyvatel. Film ukazuje spíše negativní motivaci celé akce, tedy hlavně snahu být znovuzvolen a kandidovat na prezidenta, zatímco mnozí v USA vnímají dodnes McCarthyno primárně jako vlastence. Skutečnost, že to negativně ovlivnilo životy mnohých Američanů včetně těch, kdo žádné napojení na komunistickou stranu neměli, je nesporná, ale obhájci zastávají teorii, že „když se kácí les, lítají třísky“. Nejen u nás tedy pohled na minulost padesátých let není jednotný. Přezdívku v titulu získal McCarthy pro své opakované (a asi nepravdivé) tvrzení, že bojoval ve druhé světové válce v letectvu jako střelec zadního kulometu bombardéru. Film získal dvě ocenění Emmy. (Peabody)

Hrajú