Vaření se Soukupem

Publicistický
Česko, 2021, 45 min

Účinkujú:

Jaromír Soukup

Nejlepší recepty Jaromíra Soukupa pro snadné, zdravé a chutné vaření. (TV Barrandov)

Tommassi3

A když nemáte Sapík, dejte tam ruční granát s názvem Soukup.. Zlatá ty vole Bohdalová s tím jejím těstovinovým salátem, dlouho jsem se totiž tak zlomyslně nepobavil jako u tohohle mistrovství světa v neumětelství.. Soukup hravě strká do kapes všechny ty rádoby kuchaře s tím jejich domácím žvýkáním a činí sám sebe nekorunovaným králem food porna napříč světadíly.. ()

Jezinka.Jezinka

Nic ve zlém, ale proti kuchaři Babicovi má všeuměl Soukup při vaření jedno plus, a to že do jídla nepatlá špinavýma rukama. Viděla jsem jen díl s krůtí roládou. Asi se z toho oblíbený rodinný recept nestane, ale myslím, že všem dospělým někdy předložili horší a hůř naservírované pokrmy. ()

Socrates

Jarda je prostě nevídanej čtverák. Nevěřil jsem svým očím, když jsem zahlídnul co zase rozjel a decentně jsem to omrknul. Musím objektivně říct, že je to o chlup lepší, než cokoliv jinýho ze všech jeho (one man) show...  Krůtí roládu plněnou tuňákovo-rajčatovým purée určitě vyzkouším, ty vychechtanej draku! ()

honajz odpad!

Jako gulity pleasure je to veselá tragikomedie, to jo. Jen netuším, jestli to Soukup myslí vážně, nebo si dělá z diváků pr.del. Viděli jsme jeho údajnou kachnu na pomerančích plus panenku, nejenom, že měl oboje syrové, ale také prezentace na talíři vypadala jako UHO ve školní jídelně. A k tomu ty hlášky typu „finišujeme“, „koupíte všude“, „levné a rychlé“, „přesně takhle to má vypadat“ plus neustálé pochechtávání... A říct o kapustách, že jsou al dente, uf. ()

SOLOM. odpad!

Babica s Hruškou mají zdatnou konkurenci v tom, kdo je největším hňupem na obrazovce…Soukup už má vážně dost, se mu divím, že má tohle za potřebí. Ale tak kdo si o sobě moc myslí…Jsem zas takhle jednou zapnul televizi, přepínám mezi tunou nudného programu napříč všemi kanály a ejhle Jarouš v kuchyňské zástěře – no nestačil jsem zírat. Mohl jít vařit do kantýny v poslanecké sněmovně, třeba by se to tam alespoň částečně obměnilo, po pozření jeho specialit… ()

GeusX odpad!

Zcela náhodou jsem při brouzdání po televizních kanálech narazil na tento kulinářský pořad. No, co na to říci? Jasná ukázka rozdílu mezi profesionálním provedení pořadu o vaření a plácání se rukama s bramborovou kaší někým, kdo se cpe do všeho, pokouší se moderovat všechno, a ani si nepřipraví propriety. Hrozný amatérismus. Jako tragikomedie to však stojí za doporučení. A svým zvráceným způsobem je ten Soukup obdivuhodný. A hlavně se nezapomene sám pochválit. ()

honajz2 odpad!

Tož tohle je nářez. Ačkoli nemám rád u některých filmů, když je uživatelé rozdělují na "buď tomu můžete dát 5* nebo odpad, jiná možnost není", tak tady bych to snad poprvé naprosto vážně řekl taky. To totiž jinak hodnotit nejde. Jako guilty pleasure jsem si to naprosto zamiloval a hned si budu muset sehnat a pustit další díly, protože takhle solidní bizár už tu hodně dlouho nebyl (a že ho doposud nebylo málo). Za to bych dal okamžitě a bez váhání plný počet. Jenže zároveň je to naprostá katastrofa, kterou kdybych měl srovnat s podobnými kuchařskými legendami typu Babica a Láďa Hruška, tak oba jsou oproti Soukupovi kuchaři s minimálně jednou Michelinskou hvězdou. Nějak takhle to dopadne, když se do pořadu o vaření vrhne někdo, kdo absolutně netuší, která u vaření bije. Při té jeho pseudo-kachně na pomerančích nejen že dohromady míchal naprosto nahodilé a nehodící se věci, naservírované to vypadalo ještě katastrofálněji - jako kdybyste dostali syrovou kachnu s prapodivnou UHO omáčkou a přílohou (slanina, růžičkové kapusty (snad ty největší možné), grana padano), která vypadala, jak kdyby vám do toho talíře někdo čerstvě nablil. A podobně vypadala i ta pseudoroláda (se stejnou přílohou), která už navíc byla totálně syrová. No jestli to někdo ze (nejspíše dvoučlenného - Soukup a kameraman) štábu jedl, tak se obávám, že to byl úplně poslední díl, protože tohle muselo být přímo smrtelně "dobré". Ale snad se tak nestalo, protože chci mnohem, mnohem víc dílů :D Ve srovnání se Soukupem je fakt snad každý, kdo si jen umí uvařit čaj, kuchařský génius. Zlatá špagetová pizza Ládi Hrušky, oproti tady té kachně a roládě bych to považoval za luxusní jídlo... A ještě jak chudák Soukup věří tomu, že všechno dělá dobře... odpad! a 5* zároveň ()

Khumbac

Funění do portu. Nešikovnost. Ale to hlavní jsou kidy jenž musíme poslouchat. Pouštíme si to kvuli recesi. Je to fušer. Má toho moc Jarda. ()

morena.jea odpad!

Kuře na paprice. Jednoduchý recept pri ktorom iba idiot dokáže zasviniť 4 hrnce. Nikdy v živote som nevidela aby niekto varil paprikáš v mlieku, pridával tam maslovú zápražku, dve celé balenia papriky (2x20g!), potom ďalšiu hrudu masla a nakoniec ešte ten paprikáš na záver precedil cez sito! Navyše to ešte podlieval kvázi-vývarom čo bola vlastne iba teplá voda z odrezkov, ktorá ešte ani nestihla začať vrieť. Túto prudko tekutú vec servíroval na plytkom tanieri so širokými rezancami. No škoda že neukázali ako sa to žerie, to by bolo bordelu. ()

keoma26

Připomnělo mi to chvíle,  kdy jsme si jako děti hráli na televizi a před vypnutým foťákem předstírali, že vystupujeme v TV soutěžích nebo pořadech. A taky jsme takhle často vypadli z role a odbourali se vlastním smíchem jako Soukup ... je to celý hrozně meta a každej si tu najde recepty na vaření i na život. ()

Stocki odpad!

Babica vs Sapík byla prdel a samozřejmě nic netrvá večně, tak se zničehonic objevilo Vaření se Sapíkem a poej se na to, jak rychle to začalo, tak ještě zběsile rychle to skončilo. Těžko říci jestli Sapík nedokázal vystát Soukupa nebo to prostě neklapalo a sami uznali, že to nemá smysl a tak vzniklo tohle. Především teď tady může ale naplno předvésti svůj slovní průjem. Čisté zlo, sólo jízda pro našeho breptu, a jeho rádoby kuchtění. Hlavně do všeho nezapomeň nasrat kostku máslíčka a zasmát se tomu, že? ()

arcticsky odpad!

Vždy před Pokladem z půdy jsem nucen koukat na závěr tohoto patlavého pořadu...opravdu děs. A v poslední době tam "spolupracuje" nějaký retardovaný (snad) Ital a ten tomu opravdu nasazuje korunu. ()

FeriusParfax

Tak já pána Soukupa taky nemám ráda, aby bylo jasno.  Ale dívám se na to jako naprosto dokonalá kuchařka. A pan Soukup vaří dobře. Dokonce tomu i rozumí. Párkrát jsem se ho snažila nachytat na švestkách, ale nikdy se nenechal napálit a věděl, co mluví. Teda většinou. Ty jeho rádoby vtipný kecy okolo by si mohl odpustit, ale zdárně je filtruji a soustředím se jen na cíl. ()