Oskar

Dokument o Ludvíčkovi (jak mu něžně říká kolegyně Jeanne) má několik chyb: v první řadě to, že Louise líčí jen z jedné - té výsostně kladné - stránky a jeho nepřátelé se vůbec ke slovu nedostali. ;-) To mi jako jeho oddanému fanouškovi samosebou tolik nevadí. Vážnějšíje, že mluvčí nejsou opatřeni podtitulky - takovou Claude Gensacovou nebo Michela Galabru pozná každý, horší je to s režiséry. Nebo že se skáče trochu chaoticky v tématech (materiálu bylo evidentně hodně). A teď k tomu dobrému: dokument přesně vystihuje, čím je Ludva tak výjimečný: až do jeho příchodu na francouzských plátnech defilovali samí zaměnitelní komici z kategorie "dojemný hloupý venkovan" (Fernandel, Bourvil a desítky dalších) a Funés přispěl jistému obohacení a kultivaci francouzského humoru. KONEČNĚ to někdo řekl nahlas! A pak jsou tu k mému překvapení nejen ukázky z filmů, ale i z několika divadelních představení (hampejzník Feraillon z Brouka v hlavě) nebo rozhovorů s Funésem. Podtrženo, sečteno: stručný, ale obsažný a nesmírně zábavný medailonek. 80 % ()