Mladí milenci

• Česko Mladí milenci (viac)

Elegantná architektka na dôchodku Shauna (70) sa stretáva so šťastne ženatým štyridsiatnikom Pierrom, ktorý na ňu urobil prvý dojem pri krátkom stretnutí pred pätnástimi rokmi. Opätovné stretnutie a obojstranná náklonnosť oboch znepokojí. Zatiaľ čo Pierrov rodinný život sa čoskoro obráti naruby, Shauna bojuje s citmi, o ktorých si myslela, že patria minulosti. (Film Europe)

kolemjdouc

jsem s příběhem spokojená. Vztah stárnoucí ženy  a  poměrně mladého lékaře.Kdy je se vztahem konfrontováno i jejich blízké okolí.Poznala jsem  několik takových párů ve svém okolí.Nechápala jsem ty chlapy.Mladá holka voní jinak než stará (ano stará,i když se některé cítí mladé = věk neošálíš).Pak jim začne viset kůže na rukou že je mají jako netopýr, S obličejem se dá ještě něco udělat ale krk a dekolt prozradí nechtěné.Ale to je nic proti zdravotním neduhům.To je prostě realita.Někde jsem nedávno v jednom filmu zachytila repliku: Stáří je stadium života , kdy se na tebe už nikdo nepodívá a ani se tě nedotkne. Scénář jsem vnímala tak intenzivně,že jsem jakoby cítila kouř z cigaret kouřených aktéry..Dobrá kamera.Režisér byl asi dost pintlich.Dbal na detaily. Vše podmalováno melancholickou hudbou klavírní skladby. ()

rivah

Dva milenci se setkají po patnácti letech, v chodbě nemocnice. Ona má 71, on 45 let. Proti sobě, ale vzájemně uhranuti se znova spojí. Vdova, matka, babička chce být konečně i ženou.....Nic mimořádného.(50%) ()

Anderton

Zrejme najväčšou motiváciou, prečo si pozrieť Mladých milencov je to, že túto herecky vďačnú úlohu hrá Fanny Ardant. Tardieu a spol. vymysleli príbeh, ktorý by ľahko mohol skĺznuť ku gýču, ale našťastie ho napísali citlivo. No a podobne ho potom pani režisérka aj nakrútila. Avšak je tu iba málo zapamätania hodných scén a skrátka niečoho navyše, aby sa film vyškrabal nad slušný priemer. Takých scén, ako telefonát medzi manželmi v byte, či sledovanie nahých rovesníčok vo wellness, tu mohlo byť pokojne viac. Stále však spokojnosť. ()

marhoul

Okouzlující Fanny v poklidné, artové romanci. Film mě zaujal, jiskřilo, mnoho současných unisono našpulených třicítek s obočím Brežněva, smetáky namontovanými na víčkách a lacinými, rozpitými kérkami od krku přes lýtka až na zápěstí, by asi nemělo oko na šarm sedmdesátileté ženy, no já říkám: klobouček. Prostě v sedmdesáti si taky narazím křupavého gerontofilního borca o čtvrt století mladšího, rozeseru mu mozek, srdce i manželství a bude mi patřit svět! #zestarnoutsgracii! 😉 ()

blondboss

Niekedy mám pocit, že ľudskému mozgu sa medze nekladzú a že niekto má potrebu natočiť film o absurdnom vzťahu, ktorý nemá oporu v ničom a už vôbec nie v nejakej logike. Už len ten námet, že mladý úspešný doktor sa vzdá rodiny kvôli starej vychrtline, je ozaj pritiahnutý za vlasy. Navyše sa tu opäť prejavil syndróm francúzskeho filmu, kedy sa ku mne opäť dostalo minimum emócií. 55 % ()