Irský seriál sleduje příběh fiktivní dublinské rodiny zapletené do války gangů a ukazuje na nezlomná rodinná pouta. Seriál nabízí intenzivní dojemný pohled na život rodiny hlavního protagonisty Erica Kinselly (Charlie Cox). Ten představuje komplexní postavu, která se snaží ochránit své nejbližší a přežít v krutém prostředí organizovaného zločinu. Série vyniká poutavým vyprávěním a výbornými hereckými výkony, které postavám a jejich konfliktům poskytují hloubku. Autentičnost seriálu je podtržena irským prostředím a kulturou, což seriálu dodává jedinečný ráz. (Canal+ Action)

secomarcel

takmer ako volne pokracovanie love/hate,.....  irsko je unikatne v tomto, ich gangstri su realni gangstri ludia a smrtelni hlavne...  vela veci v nich , ktore tieto irske serialy zobrazuju su autenticke s realitou.... ()

kardi17

Na tenhle titul jsem narazil náhodou na Canal+. Popiska zněla tuctově, ale dal jsem tomu šanci, když jsem zjistil že je obsazený Aidan Gillen. U první série jsem si říkal, co tomu seriálu chybí, aby mě to bavilo ještě více. Ale asi nic, protože jsem shlédl obě série za dva dny. Zajímavá rozmanitost postav, přístup k řešení daných problémů jak v obchodě, tak i v rodině. Za mě tedy ano. Pokud Vás představa sledování další americké kriminálky irituje, tak nemáte co řešit, Rod je přesně pro Vás.  80% ()

Mamlas odpad!

Telenovela o "hodné" rodině dealerů, násilníků a šmejdů a "zlé" rodině dealerů, násilníků a šmejdů. Má to vše, co má správná telenovela mít - je to pomalé, zdlouhavé, hodně se tam vykecává a samozřejmě se podstatně řeší rodinné a sociální věci. V duchu dnešní doby je to navíc všestranně a dokonale multikulti korektní. Jediným milým zpestřením je, že se tam šmejdi se šmejdama občas kočkují. Pilot mě odradil natolik, že dále už sledovat nebudu. (6%) ()

zodiak217

Skvelé, skvelé, skvelé! V tomto mafiánsko - irskom seriály je celá škála emócií a celá škála výrazných hereckých osobnosti a ich výkonov. Tempo seriálu síce nie je tak rýchle a akčné ako by človek čakal, no postupne sa dostávate pod kožu jednotlivým postavám a odhaľujete ich slabosti a silné stránky. Rozhodne by som privítal aj druhú sériu a viac zaujímavých britských hercov, ktorých si človek zamiloval v Game of Thrones alebo Harrym Potterovi. Je vidieť, že ša nejedná o americký seriál na efekt, ale britskú tvorbu do hĺbky a možno by to chcelo taky kompromis aby seriál získal výraznejšie tempo a dramatickejšie akčné scény, no celkovo som bol veľmi spokojný. ()

frenkie

Tento irský seriál(byť v kanadské produkci) se vám dostane pod kůži. Tedy, není to nic novátorského, je to prostě další příběh o irských kriminálnících obchodujících s drogami, kde hlavní roli hraje rodinná pospolitost , která musí čelit následkům jisté impulsivnosti jednoho z jejích členů. Vše si dává v tomto seriálu na čas, žádných zběsilých přestřelek a hromadného vraždění se nedočkáte. Naopak, hodně prostoru je zde věnováno postavám, vztahům uvnitř rodiny, hierarchii. Nicméně, vše do sebe postupně zapadá a i na takovou finální katarzi nakonec dojde. Velkou devízou seriálu jsou určitě herecké výkony, na které jsme , ostatně, z ostrovních států tak nějak zvyklí a bereme je už skoro za samozřejmé. Konec seriálu dává tušit, že ještě není úplně hotovo a prostor na další sérii by tu byl. To je ovšem už na tvůrcích, zda nám jí dopřejí nebo ne. Pro mě, každopádně, za 4*. ()