Renomovaný profesor práva Paul Armstrong (Sean Connery) se ujme případu mladého černocha Bobby Earl Fergusona (Blair Underwood) odsouzeného k trestu smrti za brutální vraždu a znásilnění bílé jedenáctileté dívky. Muž v cele smrti ale tvrdí, že je nevinen. Po složitém pátrání se Armstrongovi podaří v obnoveném procesu dosáhnout Bobbyho propuštění, aniž by tušil, že tím ohrozí život svůj i vlastní rodiny... (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

"Jestli je to přiznání, tak můj zadek je banjo." Po 22. hodinovém výslechu, proloženém mlácením telefonním seznamem, bych se asi taky přiznal. K čemukoli. Proto jsem byl od začátku na straně chudáka Bobbyho a fandil teoretikovi Armstrongovi, aby chytil za koule ty zvířata vydávající se za detektivy. Jenže tady se klame se tělem tak zarputile, že na konci musím konstatovat, že závěrečnými dějovými zvraty film zcela rezignoval na zbytečnost zvanou logika a jediným důvodem vidět ho opakovaně jsou pro mne exhibice skvělého psychopata Sullivana. ()

Tommassi3

"Neřeknu ti, jestli jsem tu holku zabil nebo ne !! I kdybych to udělal, jak si můžeš být jistý, že mi můžeš věřit ?? Zabít je pro mě snadné.. Tak jak myslíš, že to mám s lhaním ??" Rozhodně nesouhlasím s výkřiky zdejších pseudoznalců, že mně osobně naprosto neznámý režisér Arne Glimcher ve Vražedných alibi inspirovaných stejnojmenným románem amerického spisovatele a bývalého soudního zapisovatele Johna Katzenbacha do jisté míry bezskrupulózně vykrádá Mlčení jehňátek, protože zejména tento film nepovažuju za kult a pak snímek se vlastně jen velmi věrně drží své literární předlohy, byť páni scénáristé Jeb Stuart a Peter Stone především v závěru hodně kličkují a od zdařilé Katzenbachovy knihy dávají ruce pryč, což však snímku silně podráží nohy !! Netrápí mě ani hodně pomalý rozjezd filmu, jehož ponurá atmosféra houstne, Lajos Koltai se svojí kamerou navíc ukazuje, jak lze točit přehlednou akci i v hodně tmavém prostředí, až mrazí, Just Cause navíc postupně nabírá dech a ke konci až neskutečně graduje, i díky dalšímu skvostnému soundtracku Jamese Newtona Howarda !! To finální rozuzlení, které patří k těm nejzajímavějším v rámci žánru, škoda přílišného tlačení na pilu a snahu o šokování diváka, který však přeci jen čekal docela jiný závěr, ostatně zkrácení stopáže o dobrých deset minut na úkor především hloupé rádoby akční honičky na dálnici a křečovité finální pasáže v bažinách by Vražedné alibi tlačilo hodně vysoko mezi nejpovedenější thrillerové bijáky !! Sean Connery nezklamal, i když z toho svého kamenného výrazu nehodlá slevit ani na minutu, Laurence Fishburne se mi jako detektiv Brown líbil snad ještě více, nicméně naprosto fantastický výkon předvádí Ed Harris v jedné ze svých nejzásadnějších rolí, přestože paradoxně prostoru dostane nejméně, jeho sériového vraha Blaira Sullivana si budu pamatovat ještě kurva dlouho, není mu absolutně co vytknout !! To se však ani náhodou nedá říct o Blairu Underwoodovi, který postrádá koule Eda Harrise a charismatem mu nesahá ani po prdel, a nakonec tak i jeho Bobby Earl pro Just Cause platí za zásadní slabinu, nic naplat, tyhle snímky s padouchy prostě stojí a padají, která ho ve výsledném součtu činí naprosto průměrným bijákem, jehož potenciál tvůrci umlátili lopatou.. A na tom nic nemůže změnit ani ta roztomilá okatá dceruška Conneryho Armstronga Katie, kterou si zahrála Scarlett Johansson k nepoznání v jedné ze svých prvních rolí.. ()

Mr.Dark

Začátek dobrý,močál,vražda,tajemno...ale protože hodně rychle přišel "Amstrong" na to,že to "Bobby" neudělal, začal tušit,že se to asi nějak všechno pomíchá....a pomíchalo až moc..ten co to udělal to neudělal a naopak,špatný policajti byli dobrý policajti atd....nějak se mi to zdálo až moc a motiv "Bobbyho" mi taky přišel tak nějak chaotický...film,kde S.Connery nemá příležitost ukázat co umí... ()

Beky

...když hlavní zápletka je rozluštěna půl hodiny před koncem filmu, nastává vždy problém jak efektně prožije divák závěrečných 30 min, kdy hlavní hrdina vždycky honí padoucha!!!..zajímalo mě, co mu tu jednu noc v cele ty bastardi provedli, že to stojí za zabití dvou lidí!!!!!....tajemství je dost drsný, a dost nechutný aby mě to trochu překvapilo!!!...scénáristicky chudé dílko, režije standart, Connery nevýrazný a Harris mi v roli maniaka neseděl i když se snažil...pořád vidim Skálu a jeho hodnýho/zlýho generála:)...jo, Fishburne se mi líbil!!! ()

Brenda.Ch

Vivat Ed Harris ! Velké překvapení, jak geniálně zahrál psychopata ! Jinak bohužel průměr. Věděla jsem, jak to skončí, a ten groteskní závěr, kdy chudák jeden vzdělaný chtěl zavraždit a nevěděl jak (pravděpodobně ve vězení zapomněl postup, ačkoliv nedlouho předtím podřezával s grácií) a hrdinný polda s učitelem advokátem jako správná dvojka vyrazili do ponurých bažin, aby mohli být snadnou kořistí...no díky bohu za aligátory. Začínalo to dost dobře, ale druhou polovinu filmu odflákli. ()

• Film byl natočen podle stejnojmenné knihy "Vražedné alibi", kterou napsal John Katzenbach. Hlavní postava Paula Armstronga (Sean Connery) byla pro potřebu filmu pozměněna, zatímco postava Bobbyho Earla Fergusona (Blair Underwood) je věrna knižní předloze. (e.v.i.i.k)