Rozlučka

• Nemecko Prey
Dráma / Dobrodružný / Thriller
Nemecko, 2021, 87 min

Pět kamarádů si vyrazí na výpravu do divočiny, kde se brzy dostanou do hledáčku záhadného střelce. A zoufalý boj o život začíná. (Netflix)

JASON_X

Zápletka je sice hloupá (resp. nerealistická) i v rámci žánru "levný televizní thriller", triky s výstřely do hlavy zvládne každý amatérský nadšenec, který umí používat comp, psychologizace postav je ubohá a jejich chování mnohdy nepravděpodobné, ale i tak mě to nevím proč chvílemi i docela bavilo, snad že to mělo takovou sychravou podzimní atmošku. Ale po použití to letí směr koš, jasná věc. ()

Enšpígl

Tak scénaristi se zrovna nepředvedli v dobrým světle, atmosféra taky žádná, ale uvidíme zda nebudu mít film nějakou dohru až budu na nějakým výletě a zapraská křoví. ()

Malarkey

Ne, takhle ne. Tohle byla fakt hámotina. A mám pocit, že Netflix z Davida Krosse dělá tuctového německého herce. A to jsem přitom o něm před lety mluvil jako o největším příslibu současné německé kinematografie. ()

LIVINGDEAD

Komedie..., má mobil v ruce a světové strany označuje podle slunce. Každý debil má kompas v mobilu. A to rozuzlení Vás napadne hned jak se najde hračka... a konec - naprosto trapný. ()

misterz

Asi ten najhorší nemecký film za poslednú dobu. To, že bol dej jednoduchý by ani nevadilo. Len panebože, niečo tak stupídne človek len tak ľahko nevidí. Parta piatich chlapov si nevie rady so ženskou s flintou. Pritom tých možností čo tam bolo.... Len utekajú ako splašené zajace a žienka sa vždy akoby zázrakom objaví na tom pravom mieste. Aj pointa bola ako pre škôlkarov. No skratka, film bez rozumu. 20/100 ()

mzss1

[50%] Taková typická jednohubka o nahánění v lese, kdy kladným postavám jde o život. No, co se týče postav, tak to je docela pozitivní, že mě zaujaly. Hodnocení to má zde dost malé, částečně to chápu, ale na druhou stranu tu není nic, co by mě extra vadilo. První půlka je docela napínavá, ke konci už mě to moc nebavilo, včetně finále. Ale máme tu pár vyvražďovaček atd, takže nuda zde moc nehrozí a to i díky krátké stopáži. Ke konci mě trochu štvalo ten spor mezi oběma bratry. Takže slabé 3*, čistý průměr. Na film hned zapomenu, ale na zabití jedné nudné noční, to postačilo. ()

Morholt

Parta tatarů běhá po lese a někdo se je snaží postupně oddělat. Blbější zápletku to ani mít nemohlo. Ale budiž. Všechny lesní naháněčky jsou víceméně na jedno brdo a jestli jsou úspěšné rozhoduje nějaká neotřelá nadstavba. A ta tady není. Napětí vesměs nulové, pětice jelimanů vesměs nesympatická přičemž prim hraje hysterický rákosník, gore, pokud nepočítám pár kulek do hlavy, prakticky neexistuje a odhalení vraha tu zoufalost korunuje. Co filmu musím přiznat je tempo, takže se u toho dalo vydržet celkem bez následků a ujde i prostředí lesa, ale to je sakra málo. 30% ()

Arsenal83

Veru škoda toho konca, ale až na takú tragédiu pod 40% by som to nevidel. Mne sa film celkom páčil. Boli tam samozrejme aj zádrhele, mohlo to byť viac vybičované, emotívnejšie, prekvapivejšie. Ale zas tá atmosféra neznáma bola dobre spracovaná. ()

Trevor

Hodnotenie je prísnejšie akoby si film zaslúžil, aj keď pochopiteľne Netflix tentokrát za lovca neurčil muža ako je tomu v 95% alebo deti ako je tomu v 4%, v rámci libtárdneho obdobia ľudstva s označením klitorisizmus je záporačkpu mladá sebavedomá fena. Inak žanrový priemer s nelogickým správaním postáv, v peknom prostredí a s dostočnou zápletkou, rozhodne boii v poslednom čase na Netflixe uvedené horšie filmy. ()

PROCESOR

Čekal jsem nervy drásající naháněčku v lese a dostal jsem nudu s ženskou co pochodovala v lese v pláštěnce a tvářila se u toho, jako když má své dny. Byla to zbytečná ztráta času. ()

M.i.k.e

teoreticky to mohla být standardní jednohubka,kdy partičku frajerů honí po lese kdosi s flintou a ze začátku to ještě jakž takž funguje.Nimcéně když se ukáže kdo a proč je ten záhadný střelec,přišlo mi to najednou strašně blbý.Ne snad,že bych nechápal důvod,ale to jak se pak celý film začal vyvíjet byla extrémní nuda a bylo mi úplně jedno jestli je nakonec všechny vystřílí nebo ne...20% ()

Trustme

Bylo nás pět... Parta úředníků se nechá postřílet od paní, která chodí s kulovnicí po lese. Chlapíci se jí snaží utéct, ale paní se stejně vždy objeví kousek od nich a trefuje se lépe než sovětská snajperka Ljudmila Pavličenková. Inu pomsta naučí i mamku skvěle střílet. Nevadí ji, že zabíjí úplně všechny, které potká. Že jsem vyžvanil veškeré překvapení pro případné diváky? Naopak zachránil jsem je od 90. minut nudy a sledování amatérské režie a herectví. Nepomůže ani počáteční zvědavost, že by to mohl být takový neamerický surviválek, co se odehrává někde pro našince blíže a v běžném lese a nikoliv v aljašské divočině, či první zlověstné rány z pušky a obava z neviditelného střelce. Netflix produkuje tuny filmů, ale ty rozpočty vrazí ročně do cca pěti velkofilmů, seriálů a zbytek dukátů musí stačit na sračky tohoto typu. ()

Johnny.ARN

Nemecký blér vič. Lenže bez blér a aj bez vič. Len piati akože turisti a jedna odstreľovačka. V prvej polke veľmi solídna práca s napätím, pokiaľ neprídu k chatkách a neodhalí sa podivná motivácia. Natočené ale v peknom prostredí národného parku. Ako jednohubka fajn, čakal som ale viac. 2 z 5 ()

IceQueen

Postavy tak sympatické, že sa po pár minútach v ich spoločnosti rozhodnete povzbudzovať druhú stranu. Ako dráma príliš plytké, ako thriller nedostatočne napínavé. A čo je na tom dobrodružné, netuším. ()

oveckaoa

Pamatujete Červenou Tečku tak tohle je podobné jen změnily 2 postavy na 5 a sníh a hory na jaro (asi) a les . 5 homosexuálů (nejspíše podle chování ačkoliv dva z nich šoustají jednu a tu samou ženskou)  jde oslavit rozlučku se svobodou jednoho z nich výšlapem do lesa a tam  jich odstřeluje ženská se sniperkou (tohle není ani spoiler jelikož je to úplně jedno kdo jich střílí, protože jejímu důvodu se to věnuje tak 2 minuty) a to je celý film. Konec se absolutně nepovedl aneb co udělám, když chlápek co mě chtěl zabít mě odzbrojí a nechce zabít no přece zabiju se.  40 procent někde do televize na večer pokud nechce někdo přemýšlet ideálka. ()

Deyw

dam hvezdu za dabing, bavil me borec co furt rikal kurva...pak dam hvezdu za prostredi a tempo, ale jinak je to hloupa sracka, ktera je fakt dobra jen na jedno shlednuti...za vic to nestoji 🥺 ()

Hanys_

Parta kámošů je v lese a někdo po nich začne střílet. Originalita nic moc, provedení ale celkem ok, byť logika často skřípe. S lepším závěrem bez problémů za tři. 5/10 ()