Televizní hudební film, jehož protagonisté-advokáti doktor Pac (J. Šašek) a docent Kal (D. Vostřel) mají hájit při rozvodu své klienty. Rozvaděné manžele hrají L. Kozderková a K. Hála. Jednoduchý příběh, který končí smířením dvojice, je příležitostí pro uvedení líbivých písní, které se volně vztahují k ději. Uslyšíte mj. písně: "Na sedm strun budu hrát", "Potkala mě bába", "Tvůj stín", "Ostrovy pokladů", "Červený autobus", "A já doufám, že teď přijde déšť", "Zázračná je tvoje láska"," Píseň kosí". (Česká televize)

vypravěč

Jakási sbírka hudebních klipů provázaných nevalně improvizovaným mikrokomediálním sujetem, která mě potěšila jedním šlágrem Karla Hály a jedním Pavlíny Filipovské, důvtipnými bonmoty Darka Vostřela a závěrečnou slovní potyčkou obou právníků-rivalů (uměřenou variací na absurdní drama), působí (i svým obsazením a žánrovým rozptylem písničkových vstupů) jako delirantní epilog Písně pro Rudolfa III., seriálu, který režisér Rozvodu Jan Eisner spolu s Jiřím Lebedou a Josefem Motejlem snímal. Vše snižuje otřepanost příběhu a (převažující) průměrnost vybraných písní, jimž nenápaditost klipů nijak nepřidá. ()

Marthos

Pánové si sice příliš nelámali hlavu se scénářem, ale občas to vtipně zajiskří a pěveckým vystoupením Karla Hály, Laďky Kozderkové, Heleny Vondráčkové, Pavlíny Filipovské a dalších není v zásadě co vytknout. ()

• V prosinci 1970 byl film uveden pod názvem Dr. Pac a doc. Kal. Plánován byl v roce 1971 i druhý díl. (Přemek)