Život po večírku

• USA Afterlife of the Party

Cassie paří jako o život… až o něj opravdu přijde. Po smrtelné nehodě ale dostane šanci napravit všechno, co pokazila, a vysloužit si tak andělská křídla. (Netflix)

Malarkey

Nějak jsem neměl náladu na nic složitýho. Život po večírku mě lákal námětem, otrávil začátkem a vlastně to průběhem vůbec nezachránil. Je pravda, že začátek je na jasnej odpad. Já bych ty americký mladý poslal makat někam na kanadskou samotu, aby o nich nikdo nevěděl a byl by alespoň klid. Jenže pak přijde zvrat, který nabádá ke změně vyprávění, což se také stane, ale že by to nějak zachránilo celkový dojem z filmu, tak to ani ne. Velký špatný. Film pro současný mladý, co přijdou ráno z akce, jsou v crashi a potřebujou na nic nemyslet a mít zaplou televizi, aby tam něco běželo. ()

Eliott

Na začátku jsem byl poměrně skeptický a ty užvaněné slepice tomu moc nepřidávaly a o jejich spory jsem se rozhodně nezajímal. Naštěstí klíčový zvrat v příběhu nastane poměrně brzy a film zařadí novou rychlost a nabere úplně jiné obrátky. Hlavní postavy si záhy získaly mou pozornost i obdiv a prvky komedie náhle fungovaly skvěle. Za nejhodnotnější vlastnost však považuji přesvědčivé srdceryvné projevy, což učinilo toto dílo neskutečně dojemnou záležitostí. Je možné, že ze mne ve značné míře mluví má nízká očekávání a následné ohromné překvapení, ale každopádně považuju tento film za neúměrně podhodnocený. Za normálních okolností bych pravděpodobně udělil 4*, ale v tomto případě se přikláním k horní hranici. 81% ()

misterz

Pokiaľ chcete pustiť mozog na vandrovku a trochu si oddýchnuť pri niečom stupídnom, tak toto je to pravé orechové. Nenáročné a hlavne ma nenudilo, takže účel splnilo.  prekvapivo príjemný dojem na záver. Aj takéto filmy občas treba. Lepší priemer. 65/100 ()

kingik

Netflix usoudil, že ve své bohaté nabídce ještě nemá ženskou verzi Ducha. Jal se tento problém eliminovat. Zbouchnutý scénář televizních kvalit a režisér, co v roce 1993 v kinech úspěšně tasil kordy, dal vzniknout dojemnému a i tak trochu komediálnímu filmu, v němž je smrt vlastně docela zábavnou výhrou. Lily Collins a Nina Dobrev jsou zřejmě vytíženy postelovými hrátkami, tak ze sebe nemohou setřást únavu, tudíž se angažovala typově podobná a z nich nejlevnější Victoria Justice. A jak se ukázalo - je pro roli perfektní. Ztvárnila bezstarostnou Cassie, co má tak trochu sobecké sklony, a která by za pár dní oslavila čtvrtstoletí svého života, kdyby ale po jedné prohýřené noci náhle nezemřela. Nedostane se na druhou stranu, ale dostane od nebeské strážkyně pět dní na to, aby napravila chyby, nedorozumění a sváry, kterých se dopustila na svých nejbližších. Po návratu mezi živé je neviditelnou, navíc zjistí, že od její smrti už uplynul na Zemi rok. Film je značně naivní a předvídatelný. Trik teleportace ducha z jednoho místa na druhé by sotva obstál v časech Arabely a Dívky na koštěti. Film měl ale k ruce stylisty, kteří ze sličné herečky udělali pokrm pro pánský rozkrok. Nápad mít na sobě pro každý jednotlivý den strávený na Zemi jiný outfit se ukázal tím nejlepším. Dojemných scén je povícero, oproti tomu těch humorných a skutečně vtipných je jen poskrovnu. Vyjma Victorie Justice žádná z dalších postav něčím extra nevynikala. Midori Francis coby nejlepší kamarádka měla fungovat coby prostředník komunikace zemřelé s okolním světem, jen to chtělo přidat v zajímavějším hereckém projevu. Táta i máma (Gloria Garcia) byly vyloženě otravné postavy. Anděl strážný (Robyn Scott) byla snesitelná. Stephen Herek pracoval se scénářem, který nikterak nezapřel, že jeho autorka Carrie Freedle je zatížena na televizní tvorbu. On sám ji v posledních letech rovněž režijně praktikuje, takže pokud hledáte vyloženě filmový přístup k látce Ducha v sukních, tak to jste si spletli filmový rajon. Vyhovuje-li vám naprosto naivní a prostinká podívaná, které nechybí moralizující podtext a které dominuje atraktivní herečka, několik svěžích nápadů a zajímavý závěr, tak jste zvolili správně. 6/10 ()

silentname

Málokedy sa stáva, že by som povedal, že technické aspekty a nedomyslené spracovanie mi vadilo na filme najviac. To je ale realita s "Aftelife Of The Party". Nemôžem povedať, že by išlo príbehovo o nejaké prelomové dielo, no v rámci svojho žánru ma to celkom bavilo a miestami aj vedelo celkom slušne dojať. Takže tam nejaký zásadný problém nie je. Aké sú postavy? Úprimne môžem povedať, že som si to s nimi užil. Cassie napriek svojej povahe začne byť počas filmu aj celkom príjemná a sympatická, Lisa je skvelá, otec Cassie sa mi páči, jej mama má zaujímavý príbeh, ktorý sa dozvieme, majiteľka pekárne Emme je fajn... takže v tomto smere som tiež spokojný. Fakt, že má Cassie na to dokončiť svoj "business" len 5 dní, že môže meniť svoje oblečenie raz za deň a že má adeptku na anjela, ktorá jej na ceste pomáha (alias Val) sú všetko veci, ktoré mi neprekážali a naopak dali filmu trošku aj identitu. Kde to teda najviac škrípe. Ako som povedal, po technickej stránke spracované úplne amatérsky. Sú tu detaily, ktoré sa dali nejako opraviť a pôsobilo by to lepšie. Možno sme mohli mať aspoň zopár scénok, kde by ľudia prešli cez Cassie. Tento trik sa tu používal ešte v 90-tych rokoch. Tak mi nepovedzte, že roku 2021 s ním neviete prísť. Nechápem tiež prečo sa Cassie môže odrážať v zrkadle, no očividne ju nezachytia kamery (čo by mohlo byť zaujímavé), dokáže bez problémov hýbať vecami a priniesť behom noci celej pekárni kompletnú renováciu... a podobne. Toto sú veci, kde som si hovoril, že si to očividne zjednodušili. Plus môžem povedať, že finále, kde budeme s napätím čakať kam sa dostane (nie, bude nám to jasné) s veľkým WTF finále mi dalo taký pocit, že to tvorcovia už trošku prehnali. Ale inak si myslím, že film je zvládnutý. A musím povedať, že ma celkom slušne bavil. Stojí za pozornosť. Podľa mňa áno. Hodnotenie: B+ ()

eLeR

V podstate blbina, ale momenty medzi Lisou a Maxom boli bohovské. A dievka má ešte aj meno ako moja najobľúbenejšia knižná postava, a tiež najobľúbenejšia krasokorčuliarka .. no nech sa páči. ()

Arsenal83

Polorozprávka pre ešte nevyrastených z puberty, ktorá prináša svoje posolstvo aj emócie. O tom, že každý môže svoj život naštartovať znova a lepšou formou, zlepšiť vzťah k blízkym, priateľom a okoliu, viac ich pochopiť, vidieť veci z ich uhla. V tomto sú pozitíva, zápory sú samozrejme slabučké efekty a skokové tempo, niekedy sa nejde do hĺbky viac tam, kde by si to žiadalo. Taký 50%-ný film. ()

Marze

Tato nadprirozena dramedie je predvidatelna, chvilemi emocionalne vtahujici a neocekavane skutecna. Je to slusne,aby jste se na film podivali ,ale neni to vecirek, jaky ocekavate. ()

BMW12

Za mě celkem hezký a poučný příběh, ale vůbec mi neseděla v hlavní roli Victoria Justice. Zato Midori Francis v roli kamarádky byla fajn. ()

Morholt

Po všech těch depkách a krvácích jsem si chtěl pustit něco blbého, u čeho se budu hloupě culit a vyšlo to tak napůl. Takže blbé to je. A to je asi tak všechno. Hlavní hrdinka je sice celkem sympatická a osvědčená šablona by mi také nevadila, ale ta snaha o vtip je strašně nucená a v závěrečné cca třetině se to zlomí do ještě nucenějšího dojáku. K tomu ta příšerná muzika...............ne, na tohle už asi nemám věk. 15% ()

vanadium

Vtipné a dojemné - a místy trapné v obou těchto směrech. Ale na mě to prostě zafungovalo, mně se to líbilo. Už od Ducha je pro mě vtipné to téma ovlivňování věcí pozemských duchem zemřelého, dočasně uvězněného between up & down. A do toho je napasovaná ta dojemná linie, tedy druhá šance k nápravě věcí, které za života člověk zpackal nebo neměl možnost dokončit. A Život po večírku je adolescentní až raně dospělácká verze tohoto. Sympatičtí herci. No a jak to dopadne, to je snad úplně jasné už od úvodního netflixovského eNka :) Což nijak nevadí prožitku z filmu. Ano, je to americký doják, ale ty aspekty pomoci druhým, odpuštění, odsobečtění se atd. jsou na tom fajn. Příjemná oddychovka, u níž se divák - když se povznese nad ty trapnosti - i několikrát zasměje. ()

M.i.k.e

Duch (1990) pro současnou instagramovou generaci.Jen ve všech směrech horší a předvídatelnější.Samozřejmě,že to přirovnání je dost nadnesené,ale jádro - srovnání si určitých věcí - je velmi podobné.V tomhle případě hlavní hrdinka dostane šanci srovnat si vztahy se svým otcem,matkou a nejlepší kamarádkou.A niž bych chtěl spoilerovat,je nad slunce jasné,že se jí to nakonec povede a k "prozření" dojde bez nějakého výraznějšího překvapení.Neurazí,nenadchne...40% ()

C0r0ner

Totálně promarněný potenciál, kdy jsem se asi tak dvakrát pousmál, scénář kupil jeden nesmysl za druhým, herci stáli za hovno, a celé to zpracování bylo prostě odfláknuté a amatérské. A přitom námět skýtal takovou šanci na parádní záhrobní komedii! 30% ()

Pajky3

Instantní Netflixová zábava, která neurazí, ale určitě nenadchne. Prostě vezmete herečku, která trochu trendí (Victoria Justice) a postavíte kolem ní příběh, který nepřináší nic extra originálního (polepšení sobecké hrdinky poté, co zemře) a čekáte, co z toho vyleze. Není to nekoukatelné a jako podkres to svůj účel splní. ()

Johnny.ARN

Polo sympatické obsadenie, pekný príbeh a aspoň snaha o niečo nové. Plné emócií, posolstiev a dokonca aj pokusov o vtip. Neotravovalo ma to. 2 z 5 ()

oveckaoa

Cassie místo, aby prožívala svůj život jen paří a jednou umře. Dostane se kamsi mezi nebem a peklem s tím, že má resty vůči své kamarádce svému otci a své matce a pokud je odčiní půjde do nebe pokud ne do pekla. Potěší hlavní herečka navíc má vždy dobré oblečení a pasují jí to zamrzí originalita jelikož žádná není a odhadnout konec není tak těžké. 60 procent ()

Pavlínka9

Chtěla jsem si odpočinout a nekoukat na něco náročného. Líbilo se mi téma tohoto filmu, ale úplně nesnáším "umělotiny" typu mít naprosto dokonale upravené vlasy, dokonalý makeup a nejlepší oblečení na světě....a to bohužel americké filmy umí asi nejlíp :D Pardon - spoiler - je to hepáč...ale ne, děkuji již nikdy více. Ale jedno pozitivum to přeci jen má - je tam krásná ukázka toho, jak se Vám opravdu může stát něco - v tomto případě až fatálního - během vteřiny. ()

haluska11

Vánoční koleda alá Netflix. pokud nejste po propařené noci anebo nemáte půl mozkové buňky, asi nepůjde o adaptaci pro vás. stereotypní drzá teenagerka umře a musí dořešit svoje světské neshody, přičemž jí vidí jen její nejlepší kamarádka. do velké míry jde o profláklou kopii seriálu The Good Place (což je škoda, ten seriál je super). koneckonců jde ale o lepší netflixovskou holčičí rychlovku - jak se říká, lepší než drátem do oka. ()