Denis je mladý a nadaný futbalista, skutočný zlatý chlapec, ktorý však má za sebou ťažké detstvo. Keď ho objaví futbalový skaut Čaki, otvoria sa mu dvere do sveta veľkého futbalu. Dostane pozvánku do reprezentácie, sám sa však o túto príležitosť napokon pripraví svojou neschopnosťou rešpektovať pravidlá. Čaki predá Denisov kontrakt belehradskej mafii a Denis sa ocitá vo futbalovom svete, v ktorom už o svojej budúcnosti nerozhoduje on... (RTVS)

slunicko2

Sportovní drama po srbsku. 1)  Film je fakt ze života. Prázdných makovic, jako je ta Denisova, je ve sportu a nejen tam spousta. Rovněž příživníků a příživníčků kolem talentovaných jsou celé mraky, i když to nemusí být zrovna bělehradská mafie._____ 2)  Kromě Denisovy kamarádky z dětství není ve filmu jediná světlá duše._____ 3)  Zaujali mě 23letý přitažlivý Denis Murič (fotbalista Denis, zlatý chlapec) a 34letý Ljubomir Bulajič (Džony, hezčí z bratrů mafiánů). ()

Dexter1

Úvod a vlastne aj prvá polovica sa tvárila naozaj dobre ako po formálnej tak aj po obsahovej stránke. Potom to však skĺzne do nedokončených dejových vetiev, logických kixov a jemných situácii pritiahnutých za vlasy. Každopádne zaujímavý počin, ktorý ma dosť chytil, len zbesilé tempo si mohol udržať, počas celej minutáže. ()

nineweh

Srbský Lavi zaměřující se na ještě temnější kouty fotbalového podsvětí. Škoda, že konec působí nedotaženě, asi by v tomhle ohledu bylo lepší vidět minisérii. ()

kolemjdouc

Dávám plnou pálku.I když jde sport absolutně mimo mě.Tady mě zaujalo krimi.A rovnou po srbsku.Přišla jsem tamní tvorbě na chuť po shlédnutí seriálu Besa.Ale tohle tedy fakt bylo natočeno fešácky..Nápad natočit jak Denis dává z trávy na hřišti lajnu trubkou to fakt chtělo hlavu.Tvůrci nasadili docela zběsilý začátek aby děj postupně zklidňovali ale nasadili akčnost...Za mě fajn. ()

Tanner

Trochu na blind jsem vyrazil na Febiofest a trefil se do cool natočeného, ale jinak spíše povrchního filmu, kde jednání postav většinu času postrádá logiku. Snimek je údajně inspirován skutečností, ale bude to inspirace spíše hodně volná. Že je film aktuálně nejsledovanějším v Srbsku, jak zaznělo několikrát na besedě, vypovídá asi spíš o náročnosti současného (srbského) diváka, než o filmu jako takovém. Za sebe dávám 2-3; dolů zaokrouhluji kvůli lehce samolibé delegaci a zoufalým scénám ze samotného fotbalu. ()

a0001

Účel svätí prostriedky. Dráma? Možno skôr vkusná komédia. Bez klišé, fajn scenár, dialógy, obsadenie.. Ako by vyzeral Vyšehrad ak by nebol uletený a miestami príliš dementný? Možno aj práve takto.. 70% ()