Napínavý romantický příběh se odehrává ve městě New Orleans a jeho hlavní postavou je Remy McSwain, poručík zdejšího oddělení vražd, který má před sebou nelehký úkol zjistit, kdo bezohledně vraždí v podsvětí. A jako by už to samo o sobě nebylo dost obtížné, objeví se jednoho dne krásná zástupkyně státního návladního Ann Osborne, která má na starosti korupci uvnitř policie, velmi dbá o zákony a všechna psaná pravidla a právě se chystá řádně "provětrat" neworleanské oddělení vražd... Ač se to zdá k nevíře, mezi oběma se navzdory všem rozdílům a neshodám začne rodit vztah. A tak Remy hledá vraha, o němž mu gangy ovládající podsvětí tvrdí, že není "jejich", bojuje s Ann pročesávající oddělení a podezření z korupce a ještě musí řešit osobní problémy, které sebou vztah s Ann přináší. A jako by toho (oficiálny text distribútora)

kolemjdouc

na mě všechno působilo opravdově.Přesně to vyhledávám.Žádná tma, žádné efekty - prostě jen tak, jak to na ulici chodí!A neviděla jsem krásnější erotickou scénu než kterou předvedli Quaid s Barkin asi ve 22 minutě kterou podkreslila krásná hudba.Ostatně celým filmem se prolíná country.Žádné barevné filtry žádný typický holyvúdský cirkus.Film si užijete. . ()

ScreamJay

Celkem slušné krimi o zkaženosti policie a policejní morálce. První věcí, ve které tenhle film dost pokulhává, tou je charisma hlavních postav. Jediný Dennis Quaid se snaží o to nehrát, ale být svou postavou, což třeba u jmen jako John Goodman (charismatická pecka z Big Lebowského) se zrovna moc nedaří. Po stránce efektové, scénáristické a kamerové jde o slušný průměr, závěr sám o sobě jest trochu jednoduchý, ale nikterak přeplácaný. Navíc nás utvrzuje v myšlence, že i když někdo vypadá jako blb, ještě to neznamená, že blbem je. ta zmiňovaná romantika jest zde v měřítku úměrném a nijak nevybočuje ze stereotypu jenž film sám o sobě nabízí. Ovšem pro televizi docela dobrý, na to ty 3 hvězdičky tak asi budou stačit. To je asi jako červenej sporťák před vašim barákem, jemuž se zasekávaj dveře. Dá se na něj koukat, ovšem když chcete víc, třeba se projet, riskujete akutní poranění v rozkroku. Stejně jako tady, dokoukat se to dá, ovšem nikterak se při tom nepobavíte. ()

Enšpígl

Až třetí film s Ellen Barkin ve kterým jsem jí konečně viděl v hlavní roli. Ověřil jsem si, že v 80. letech patřila mezi topkový krásky na plátně, ale herecky mě tedy příliš nepřesvědčila. Možná to bylo i tím, že její postava byla napsaná naprosto příšerně napsaná. Během tří minut dvakrát změnila svoje emotivní stavy směrem k Remymu a to si myslím, že i na ženu je extrém. Navíc to přehrávání při sexuální scéně, taky nepřidalo. Dennis se mně taky nelíbil, ale opět největší výtku mám k napsané postavě, bylo to hrozně filmový. Trošku kontrast se skvěle zachycenou atmosférou New Orleans, která byla to nejlepší ve filmu. Případ a průběh vyšetřování radši ponechám bez komentáře, koukám že scénář k filmu psala asi půlka Hollywoodu, ale beztak to bylo hovno platný. ()

castor

Mají mizerné platy, dlouhé šichty a dělají špinavou a často nebezpečnou práci. A ještě navrch musí pít to hnusné kafe a koblihy. Takže vzít si nějakou stodolarovku bokem, není tak úplně překvapivé. Zvlášť když se ocitáme na filmovém plátně plném neomezených možností. Jenže tvůrci šli prošlapanou cestou mdlého scénáře, který ani mužná hvězda Dennis Quaid nebo tehdejší sexsymbol Ellen Barkin nedokázali vytlačit do lepších čísel. Dost mizerné tři hvězdy!! ()

• Remy McSwain (Dennis Quaid), Ed Dodge (Ebbe Roe Smith), Daddy Mention (Solomon Burke) a McCabe (Lisa Jane Persky) nosia hodinky značky Rolex. (dyfur)