Svými vlastními silami zbohatlý milionář, jehož si s chutí zahrál Rodney Dangerfield, se rozhodne, že potřebuje lepší vzdělání - a také nějaký čas strávený pryč od své nevěrné nové ženy. Připojí se tedy ke svému synovi na vysokoškolských studiích. Tatínek se tak snaží získat synův respekt, zatímco ten se snaží zapadnout mezi své snobské, ale hrubé spolužáky. Jeden z profesorů si z otcem padne do noty a podporuje jak jeho, tak i syna v tom, aby se navzdory všem nepříjemnostem nevzdávali a pokusili se prvním ročníkem prokousat. Finále zahrnuje parádní frašku se skokanským prknem u bazénu a také obligátní Dangerfieldův projev. (oficiálny text distribútora)

genetique

Keď už nič iné, tak aspoň ksicht Rodneyho Dangerfielda stojí za to aby ste si pozreli túto praštenú somarinu. Rád by som ho videl v komickejšom filme typu aké točil Leslie Nielsen, pretože tie výrazy stoja za to. Inak je to ale ako každá školská americká stupidita, dá sa to príjemne odpozerať. 60%. ()

Olafson

Když má někdo peníze, tak prostě vládne, lhostejno, jestli náhodou není hulvátská trubka. To je fakt, který dnes platí ještě více než v osmdesátých letech. Nikoli překvapivě ani sám spisovatel (zde Kurt Vonnegut mladší) neví, co přesně chtěl svými knihami říct, a zcela vyhoří z eseje o vlastním díle. Za zmínku stojí také způsob, jakým je možné vyhrát soutěž ve skocích do vody, a to skokem zvaným Triple Lindy. https://www.youtube.com/watch?v=2VfYpxkHIDM nebo tak https://www.youtube.com/watch?v=emGri7i8Y2Y ()

aLPaC

Další z řady výborných 80s komedií. Musím přiznat, že do této doby jsem o Rodneym Dangerfieldovi vůbec neslyšel, ale ten chlap je prostě boží. Už dlouho jsem se u žádné komedie tak nezasmál. Jasný, že to není nic převratného, ale pobaví, a to tak že dost a to je pro mě hlavní. Zlatá léta ztrávená na vejšce. "Jsou referáty, které jste odevzdal vaše? No, nemůžu lhát Deane Martine. Ano, to jsou! :D ()

Derek

ako decko si pamatam ze som mal rodneyho rad (v tych par filmoch co som videl) a treba uznat ze "back to school" mu vobec nerobi hanbu. samozrejme ze dej jednoduchy ako sa na "80's high concept" movie patri ale je to zabava! dangerfield je nadany komik ktoremu hlasky idu v pohodicke. kto by cakal ze o 30 rokov neskor bude downey jr ktory tu hra outsidera a vedlajsiu postavu najvacsia mega hviezda v hollywoode... ()

predators

Jo, návrat do školy! Ten zrovna dvakrát nenadchne. Pokud tedy nejste jeden z těch, co mají dva postgraduály a chystají se na další. Pan Melon se na stará kolena rozhodne vyššího vzdělání dosáhnout. Tato již stařičká komedie potěší frýčkovým přístupem pana Melona a určitě ohromí příznivce skoků do vody, Triple Lindy se totiž jen tak nevidí. 55% ()

• Kanadská punk-rocková skupina Sum 41 sparodovala záverečnú scénu v súťaži v skokoch do vody, kde Thorton Melon (Rodney Dangerfield) skáče skok Triple Lindy, vo svojom videoklipe k piesni "In Too Deep". (sackrebleu)
  • Vo filme si malé cameo strihol známy americký spisovateľ Kurt Vonnegut, ktorý hral samého seba. (sackrebleu)