Ondrej, 11 ročný chlapec z mesta, strávi letné prázdniny u deda na vidieku. Teší sa na leto plné dobrodružstiev. Jeho najväčším želaním je mať vlastného psíka a snaží sa mame dokázať, že to myslí naozaj vážne a starostlivosť oň neberie na ľahkú váhu. Avšak až na návšteve u svojho deda, ktorý má troch chlpáčov, sa presvedčí, že mať štvornohého priateľa nie je vôbec také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Pútavý príbeh o Ondrejovi na jeho ceste k naplneniu najväčšieho sna – mať psa, je aj cestou poznania, že pes nie je hračka, ale rovnocenné stvorenie, ktoré treba ľúbiť a rešpektovať. (RTVS)

hygienik

Nie je mi jasné, ako sa tomuto treťotriednemu projektu, mohol upísať Bohdan Sláma, ale OK. Začnem tým lepším - hereckým výkonom Benijamíma Lacka (Ondro), ktorý je na jeho vek veľmi dobrý. Fajn je aj Ivan Romančík (dedo), ktorý dáva svojej postave "dušu". Ostatní detskí herci hrajú očakávateľne slabo a dospelí (Zuzana Krónerová) hrajú pod úroveň. Kameňom úrazu je tu scenár, ktorý osciluje medzi výchovným psím čajíčkom, pokusom o akú-takú analýzu vzťahov a občasnými vtipnými hláškami: "Ak by si bola les, ja by som sa v tebe stratil." Celkovo ide o veľmi slabú záležitosť a to aj na naše TV pomery. ()