Horká hlava

Dobrodružný / Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
Turecko, 2022, 8 h 19 min (Minutáž: 59–71 min)

Tvorcovia:

Réžia:

Predloha:

Afşin Kum (kniha)

Scenár:

Kamera:

Yon Thomas

Osman Sonant, Hazal Subaşı, Şevket Çoruh, Erdem Akakçe, Arda Anarat, Hakan Gerçek, Şebnem Hassanisoughi, Furkan Kalabalık, Tilbe Saran, Zerrin Sümer (viac)

V dystopickém světě, kde se mezi lidmi při běžné komunikaci šíří nebezpečná epidemie, pronásleduje tyranská instituce lingvistu, který je proti téhle chorobě imunní. (Netflix)

jioex13

Příběh, který tady byl už tolikrát v jiných verzích asi nemůže nabídnout nic nového. Přinejmenším v této turecké verzi. Celkem zajímavý začátek má spíše opačný spád, jenž se s každým dalším dílem zpomaluje nebo spíš transformuje v tureckou telenovelu a neustále cpe zcela zbytečné a nikam neposunující dialogy. Jeden by řekl, že jde o budování osobností daných hrdinů, ale tady jde jen o přeskočitelnou nesmyslnost, nepodporující další pokračování v ději. Tímto způsobem je seskládána přibližně polovina každého dílu (kromě těch prvních od kterých se ale čeká, že na rozjezd budou mírnější), takže vůbec nic by se nestalo, pokud by stopáž byla poloviční. Herecké obsazení není nijak nesympatické a akční scény jsou celkem v pohodě, dokonce by se dalo říct, že příběh až na ty dialogové zbytečnosti je koukatelný, ale velké finále je absolutně o ničem a nijak tomu nepomůže ani proměna z ňoumy na drsňáka nebo čumění aktérů jako když mají zaražené prdy. Uvidíme, zda se z tohoto vyklube i druhá série, ale konec nekonec té první mě nijak neoslovil a tedy ani neočekávám, že bych se chtěl na další podívat (mimochodem knihu jsem nečetl). Byly tu mnohem lepší seriály, které skončily. ()

cariada

Turecká verze světa nakaženého epidemii, tentokrát se jedná o blábolení. Ze začátku dobrý, ale už to nudilo. Je tu krásně vidět ta turecká mentalita kdy všichni neustále kouří. ()

Eterninox

Za začátku vcelku slibná turecká variace na The Last of Us, trochu říznutého Resident Evil.  Záhy to však jde do kopru. Motivace a vývoj hlavního hrdiny, na kterých má celý příběh spočívat, totiž dávají z diváckého pohledu pramálo smyslu. Navíc z civilnějšího dramatu úvodních dílů se děj čím dál víc zvrhává ve značně absurdní situace, s postavami na hraně karikatury, nebo za ní. *** Pokud tedy rádi koukáte na evropské post-apo a máte zájem o lingvistiku nebo psychologii, mohla by vás Horká hlava chytit. V opačném případě je dnes na sledování spousta lepších věcí. 55% ()

Aceboris

Čo napísať k tejto 8 hodinovej Tureckej telenovele.  V podstate je tu asi takýto dej, hľadanie, nájdenie a utekanie a okrem toho kooopec omáčok. Celé to na začiatku vyzeralo dosť sľubne, nová nákaza , ktorá sa prenáša sluchom tak , že nakazený opakuje blbosti dokola, nakazený nezomrie, ale niekto sa neho musí starať, pokiaľ nie je veľká pravdepodobnosť, že zomrie, ale na to, že nevie samostatne fungovať. Samozrejme je z toho svetová pandémia a liek na to neexistuje. Čudujem sa, že nenašli očkovanie. Klasicky tu máme preživšieho , ktorý je voči chorobe imúnny, neskôr sa ukáže prečo tomu tak je. Tak ako aj skupinu ľudí, ktorý bojujú za svoje práva a práva nakazených, proti skupine autokratov , ktorým daná situácia vyhovuje a Tí práveže nepotrebujú niekoho, kto by predstavoval riešenie a liek.  Celé by sa to dalo zhrnúť do jedného filmu, ktorý by bol podľa mňa v celku zaujímavý, takto to je neskutočne dlhá telenovela, kde sa moralizuje , plače, prehovára do duše, bojuje sa za presvedčenia. A toto je presne to čo ten seriál zabíja, chýba mu snáď všetko co by mal takýto postapokaloptický film mať, nápad bol , ale to nestačí, dej je plytký, chýba akcia , chýba vtiahnutie do deja , nejaký dobrý zvrat, nečitateľnosť, moment prekvapenia. Záver celej série, je predpripravený na pokračovanie a to bol asi jediný moment, ktorý ma zaujal, ale žiaľ až na konci ôsmej časti v posledných minútach, čo je sakra málo . Pred nedávnom som pozeral tiež Turecký seriál Yakamoz S-245 (seriál) (2022) , ktorý ma tiež ničím nejak nezaujal, ale keď porovnám tieto dva seriály tak Yakamoz je oproti tomuto seriálový klenot. Za mna 2/10 ()

CreepyJoe

Nadčasové dílo! Turci moc dobře rozpoznali, že když někdo začne mlít hubou totální nesmysli o tom, že existuje stopadesát pohlaví, a že je fluidní, nebo muž v těle ženy, nebo pejsek v těle muže atd. Má se postupovat rázně a tyto příznaky nakažlivé nemoci podrtit ihned v počátku. Tak trochu žijeme v době, kdy těmhle debilům co melou nesmysli, věnujeme až moc pozornosti, až se nám to rozrůstá do pandemických rozměrů. ()