Yumieui Sepodeul

• Južná Kórea 유미의 세포들 (viac)
Južná Kórea, (2021–2022), 28 h 50 min (Minutáž: 60–70 min)

Romantická komedie o každodenních problémech mladé ženy Yu-Mi (Go-eun Kim), která si nedávno prošla bolestivým rozchodem. V těle každého člověka pracují buňky, představující rozdílné emoce – hlad, láska, dobrota, úzkost, násilí a další. Po Yu-Miině rozchodu však její buňka lásky upadá do kómatu. V jejím životě se ale objeví Woong Goo (Bo-hyun Ahn), emocionálně zakrnělý vývojář her, díky němuž se Yu-Miina buňka lásky znovu probouzí. (mikki089)

Koral17

Viac sa mi páčila prvá séria. Bola novátorská, nápaditá, buňky boli vtipné, vývoj vzťahu medzi Yumi a Wungom pôsobil veľmi prirodzene. Myslím, že i postava Wunga bola viac premyslená a "vypiplaná" než Yumin ďalší priateľ Babi z druhej série, ktorý pôsobil dosť fádne.  Akoby si tvorcovia s Babim nevedeli úplne poradiť. Čiastočne ho preto "odsunuli" z hlavnej scény na vedľajšiu koľaj na ostrov Čedžu. Yumi s ním komunikovala na diaľku, venovala sa hlavne spisovateľskej kariére. Rozumiem, prečo to nakoniec všetko dopadlo tak, ako to dopadlo, ale ostala vo mne určitá "pachuť" umelo vymyslených dôvodov k rozchodu. Nepôsobilo to na mňa príliš vierohodne. Navyše v druhe sérii začali byť už i buňky niekedy dosť otravné a ukričané, dostali zbytočne veľa priestoru a už tu nebolo toľko vtipných nápadov ako v prvej sérii. I tak sa však jedná o veľmi vydarený romantický seriál, ktorý korunujú vynikajúce herecké výkony. A to nielen v prípade Yumi a jej dvoch priateľov, ale i ďalších hercov. Veľmi ma potešila menšia rola v podaní herca/speváka P.O. ako svojrázneho ilustrátora Control Z, ktorý ma mnohokrát rozosmial. Jedným z vrcholov celej série bol pre mňa príbeh nenaplnenej lásky staromládeneckého šéfredaktora vydavateľstva, ktorého stvárnil VYNIKAJÚCI Jun Suk-ho (druhá séria, epizóda 8). Až som v tej chvíli ľutovala, že sa príbeh jeho nástupom na scénu nepohol iným smerom. ()

mikki089

Druhá série byla stejně dobrá jako ta první. Kim Go Eun jako Kim Yu Mi odvedla fantastickou práci při zobrazování výzev života ženy, která se snaží najít svůj šťastný konec. Časové posuny způsobily, že příběh působil realističtěji, protože nic nebylo příliš uspěchané. Jinyoung a Ahn Bo Hyun ztvárnili své role velmi dobře. Nečekejte žádné zvraty, ale i tak se pobavíte. Nakonec jsme se také dočkali šťastného konce, který nebyl tak předvídatelný pro ty, kteří nečetli předlohu. Jsem spokojená s tím, že se Yu Mi nedala dohromady ani s Ba Bi, ani s Woongem. Díky tomunašla svůj vlastní šťastný konec. Poslední epizoda celý seriál pěkně ukončila. ()

ChArLeNe

Prelínanie medzi vnútorným a vonkajším svetom išlo s ľahkosťou. Všetky emocionálne stavy, myšlienkové pochody aj fyziologické potreby boli trefne zanimované. Vtipné bunky boli obzvlášť Hlad a Túžba. Pretaviť tento svet z komiksu do seriálu sa im vážne podarilo. Aj keď je seriál roztomilý, tak nie je naivne nevinný. Anti-stresový seriál, toľko som sa pri ňom nasmiala. Koniec je realistické zakončenie jednej kapitoly, a som zvedavá na Yumin osobnostný rast v ďalších sériach. ()

• Seriál byl natočen podle stejnojmenného komiksu od autora Dong-gun Lee. (mikki089)
  • Na originálním soundtracku se podílely i korejské popové hvězdy jako Wendy (Seung-wan Shon) ze skupiny Red Velvet a Dong-young Kim ze skupiny NCT. (mikki089)