11. září: Stín teroru

(TV film)
  • Veľká Británia 9/11: Life Under Attack
Veľká Británia, 2021, 109 min

Unikátní, dojemná a výstižná zpráva o dni, který změnil moderní svět. Popis událostí 11. září byl první závažnou zprávou v době digitálních kamer a zvukových schránek. Tento překvapivý film líčí osudné datum v příbězích, které ještě nikdy nezazněly, a to prostřednictvím dosud nikde nezveřejněných obrazových a zvukových záznamů. Náš pořad bez doplňovacích rozhovorů a komentářů sleduje vývoj tragédie v podání lidí, kteří všechny hrůzy toho dne, včetně strachu ze smrti, prožili na vlastní kůži a zvěčnili zhroucení celého svého dřívějšího života. (TV Spektrum)

*CARNIFEX*

Iba čistá emócia, pocity a dojmy tých, čo boli v nesprávnu dobu na nesprávnom mieste. Žalúdok stiahnutý ako vecheť, proste tragédia .. ()

Likan7

Je to vlastně jen hodinu a půl dlouhý sestřih všech videí, fotek, poznatků o události, kterou známe všichni. Je až mrazivé, jak to na mě působí i takhle po 21 letech. Dokumentaristicky tu není žádná přidaná hodnota, ale jako souhrn minutu po minutě to funguje skvěle. ()

sator odpad!

Žurnály, básníci, učenci lhali po léta za nos mě vodíce, muži mi lhali, a média lhala, média, ty lhaly mi nejvíce. ()