The Veil

• Južná Kórea 검은 태양 (viac)
Akčný / Mysteriózny
Južná Kórea, 2021, 16 h (Minutáž: 80 min)

Ji-hyuk Han (Min Namkoong) byl nejlepším agentem Národní výzvědné služby (NIS) Jižní Koreje. Byl obdivován jeho kolegy, ale kvůli svému chování a touze objevit pravdu ohrozil celou NIS. Následně zmizel. Za rok se však Ji-hyuk vrací, aby našel zrádce, který může za smrt jeho kolegů. (mikki089)

Vavča

Han Ji Hyuk (Namgoong Min) je agent NIS, který se po mnoha měsících absence vrací. Jeho kolegové v Číně byli v době jeho zmizení zabiti, deportováni, odhaleni. On sám trpí ztrátou paměti a drogovou závislostí. Přesto je povolán znovu do služby. Příběh o pomstě je zpočátku našlapán, akcí adrenalinem, hlavní hrdina je robocop, který se hojí rychle, případně i přes zranění jede dál. Režisér Kim Sung Yong je relativní nováček v oboru (jeho třetí titul), přesto ovládá velmi dobře svoje řemeslo, kamera, akce, zvládá navodit temnou atmosféru, vybral si dobré obsazení. Ovšem spektakulární akce není to jediné v seriálu, hned po prvních dvou dílech se více rozvijí špionážní nitky příběhu, který je velmi zamotaný, stejně jako množství frakcí v NIS a mimo ni. Scénárista Park Seo Ho debutoval slušně, sice jsou nějaké lapsy a chyby přítomny, přesto do 12 dílů vetknul solidní charaktery a napínavý příběh. Vychází mi to na 3,5 hvězdy, protože se závěrečným vyzněním mám trochu problém, stejně jako s pár dětskými nemocemi (příliš okatý product placement), a několika slabšími chvilkami. Jenže Namgoong Min na sobě makal, zastražil by svoji muskulaturou nejednoho MMA borce, vedlejší charaktery mají charisma (Park Ha Sun a zejména herci zastávající vysoké funkce v NIS jsou špička, na malém prostoru vykouzili silné role). Nejslabší je bohužel z obsazení charakter Yoo JeYi, Kim Ji Eun prostě není výrazná herečka, ještě podle mě nemá na hlavní role, nedovedla nějak přesvědčivěji podat svůj charakter proti ostatním. Za snahu hlavního herce přece jen zaokrouhlím na 4 hvězdy. Série nabízí pár témat k zamyšlení, nejen napětí s akcí. Fandové mohou shlédnout ještě prequel https://mydramalist.com/713291-moebius-the-veil ()

Lex.San

The Veil do toho hned od začátku skočil velice akčně s tím, že špionáž na sebe nenechala dlouho čekat. V průběhu seriálu se nám jednotlivé nitky splétají a zase rozplétají, stejně jako paměť hlavního hrdiny. Příběh sám stojí ale jen za polovinou úspěchu, tu druhou tvoří kvalitně napsané a hlavně kvalitně zahrané jednotlivé postavy – a to nejen ty hlavní, ale i ty vedlejší. O zbytek se postarala skvělá hudba a výsledkem je seriál, který byť má nějaká hluchá místa, tak si plně zaslouží 4* (8/10) ()

• Kvůli své roli přibral Min Namkoong díky cvičení téměř 10 kg svalové hmoty. Z původních 64 kg se dostal na 78 kg. (mikki089)