Jak uspokojit Glorii

• Uruguaj Muerto con Gloria (viac)
Komédia
Uruguaj / Argentína, 2021, 113 min (Alternatívna 110 min)

Glorie je svobodná žena, která pracuje v místním knihkupectví a často si povídá se svou kolegyní a kamarádkou Sandrou. Ta s oblibou líčí své promiskuitní historky, které jsou v naprostém kontrastu s Gloriiným nezávislým životem. Glorie si stěžuje na nedostatek spánku, protože ji neustále budí divoké sexuální hrátky sousedů z horního patra. Je to pro ni o to nepříjemnější, že sama ještě nikdy neměla orgasmus. Když se to dozví Sandra, naléhá na ni, aby se přestěhovala do domu, který její přítel pronajímá na předměstí. Tam Glorie potká muže svých snů, Danteho, a poprvé pocítí rozkoš. Jenže Dante ve skutečnosti není člověk, ale duch. (Cinemax)

Adramelech

Dobře namixovaná směs erotiky, duchařiny a komična resp. černého humoru. Také se mi líbilo, že je ve filmu k vidění hodně knih. Latinskoamerický divák si toto filmové dílo užije víc než našinec, neboť v Latinské Americe se dodnes hojně pěstuje spiritismus (dokonce ve dvou formách: espiritismo a kardecismo), dále se tam v tomto oboru bádá a vychází o něm četná literatura, která se však pro nezájem světové veřejnosti nepřekládá do obecně srozumitelných jazyků, takže případný evropský zájemce o toto téma je odkázaný na španělské nebo portugalské originály. ()

mosnak odpad!

Film z jiného světa. Příběh nedával smysl, stejně tak postavy. Zbytečná ztráta času. Ani jako komedie to nefunguje. 2% ()