První večeře

Tomáš Kresta

Účinkujú:

Zdeněk Pohlreich (moderátor)
(ďalšie profesie)

Televize Prima uvede zbrusu novou seznamovací show První večeře se Zdeňkem Pohlreichem! V ní se nezadaní lidé naslepo seznámí u první večeře, na jejímž konci se rozhodnou, jestli se chtějí setkat ještě jednou. To vše za přítomnosti kamer! A protože láska prochází žaludkem, pořadem provede oblíbený kuchař Zdeněk Pohlreich, který bude první setkání hostit ve své pražské restauraci Divinis. Na diváky čeká celkem osm epizod, v každé se představí čtyři páry. Televize Prima bude show, která vznikla podle úspěšného zahraničního formátu First Dates, vysílat každé pondělí večer. (TV Prima)

LIVINGDEAD odpad!

Hnusní číšníci se smějí hostům. Chápal bych, kdyby vypadali jako hollywoodští herci, ale o jejich ksichty bych ani kolo neopřel. A s tím placením, to byla fakt ostuda. Kolik měla televize Prima rozpočet? 1000 Kč na jeden díl? Kurva, hnus! ()

Vančura

Formát televizní seznamky odjakživa miluju, takže mi bylo předem jasné, že se u toho budu dobře bavit, což mi první epizody zatím dokonale potvrdily. Asi mi přijde fajn, že se to pokusili ozvláštnit tím Pohlreichem, byť skutečnost je taková, že by se ty randíčka asi mohly odehrávat v libovolné no name restauraci bez jeho účasti, a na zábavnosti výsledku by se podle mě v podstatě nic nezměnilo, ale když už se to odehrává v jeho Divinisu (kde jsem byl kdysi na pracovním obědě a jídlo i personál za mě super), tak prostě proč ne, a nechápu ty debilní komentáře ve stylu, na jaké dno Pohlreich spadnul - mně se to naopak líbí, že se nebojí jít do něčeho úplně nového. Pokud jde o jednotlivé protagonisty k seznámení, které jsem měl zatím možnost vidět, působilo to na mě dojmem, že se zde projevuje klasický efekt všech seznamek - holky zde mají navrch, mají to v hlavě srovnané, a naprosto přesně vědí, co hledají, zatímco jejich nezadané mužské protějšky jsou povětšinou nevyzrálé či podivínské existence, kterým je lepší se obloukem vyhnout, neboť jsou pro vztah / manželství zcela nevhodní. Možná je to tím, že jsem teď pod vlivem novácké Svatby na první pohled, kde se ohánějí tím, že vdavekchtivé protějšky spárovali na základě "vědeckých" poznatků a konkrétních důvodů, které jsou pojmenovány, ale silně v První večeři postrádám nějaký komentář, který by zdůvodnil, proč byli k sobě vybráni zrovna tito dva lidé, kteří od sebe často bydlí velice daleko, nemají takřka nic společného (snad až na věkovou blízkost, která se mi zdá jako hlavní kritérium), a obecně na první pohled jeví nulový potenciál, že by mezi nimi mohl fungovat úspěšný vztah. Působí to na mě takřka dojmem, že cynické primácké produkci je zcela u prdele, jestli z jejich pořadu vzejdou nějaké funkční páry, protože hlavní je sledovanost a té se zde podřizuje vše, proto k těm povětšinou normálním ženám dávají tak tragické protějšky, aby to přilákalo k telce co nejvíc lidí. A další věc, která mě zde brutálně překvapila, je skutečnost, že muži musí za večeři platit (pokud to tedy není jen na oko a neplatí to za ně ve skutečnosti televize, případně to jde na účet podniku, který to má jako super reklamu) - pokud tomu tak skutečně je, tak mi to přijde ze strany Primy strašně nefér a nechápu to. Ti chlapi jsou zde dokonale zostuzeni a ještě je to nechají zaplatit, to je jak zlý vtip. Přesto přese všechno - míra individuální divácké zábavnosti zde pro mě dosahuje vrcholu a těším se na každý nový díl. ()

Chrustyn odpad!

Po všech směrech absolutně pitomý nápad, plný divnolidí. Zdenda tam je bohužel jen jako křoví, takže zábava nulová a tento pořad se v TV příliš dlouho neohřeje. ()

honajz odpad!

Aneb jak přihrát Pohlreichovi nějaké další prachy... Naprosto iritující způsob přivítání, rádoby štengrování se číšníků, ale hlavně zcela podivně sestavené páry - 42letý chlap dostane přiřezanou 55letou babu, 20letý ucho dostane 26letou vyžilou na první pohled ambiciozní kur.vičku, jako fakt děs běs. A ta Pohlreichova moudra! Ó, běda! ()

Tryskomyš

Je to zajímavé, seznamky mě prostě baví. Jako ale tedy ruku na srdce - dívka 26 let a měla tolik sexuálních partnerů, že od sedmdesáti už je přestala počítat. WTF. ()

rakovnik odpad!

Pohlreich si pozve páry do hospody a pak se jim s personálem směje, pokud rande neklape. Mně to přijde nevhodné a neslušné. A mimochodem nechápu, proč téměř ve všech případech je žena starší než muž. ()

alisa.upir odpad!

Tenhle formát seznamky mě už roky baví v zahraničí. Bohužel teda ty zahraniční verze mají většinou mnohem sympatictejsi a taktnější obsluhu, a na konci ten pár sedí v místnosti spolu a probírá to rande, ne že to končí otázkou mezi dveřma.  Polreich a jeho způsob mluvení se mi do tohohle pořadu fakt nehodí, neříkejte mi, že v celý ČR není někdo s trochu lepším vystupováním… Je to fakt smutný na to koukat, když on i ta jeho obsluha tomu dodávají svým způsobem mluvení a vystupování nádech třetí cenový (lol ta jeho rozhalená košile, ze který mu lezou chlupy a s tím zlatým řetízkem a stříbrnýma doplňkama vypadá jak taxikář z Václaváku….). Dost mě taky vyděsilo, že když se k návštěvníci ten pán ve třetím díle choval jako kokot, že na to absolutně nereagovali. Nulová empatie. To úplně bolí oči se na něco tak buranskýho koukat a je mi líto, že paní se tam nikdo nezastal a pána nespravil na místě.  Navíc teda mi přijde, že schválně vybírají lidi, co se k sobě už od prvního pohledu nehodí. Obrovský věkový rozdíly (při tom lidí v různých věkových kategoriích je tam dost), vyloženě mismatche (např. slečna dělá marketing, půl dne vybírá oblečení, očividně je hodně vizuálně založená, a vyberou jí člověka, který už na první pohled na tohle nedbá,a je jasný, že ona s ním do ničeho nepůjde; nebo slečna chce vyloženě velký mužný typ - dají ji dohromady s takovým medvídkem…) - já všem přeju, aby si někoho našli, ale ten produkční tým by si zasloužil vyhodit ()

angel74

Když kuchař fušuje do seznamování, nemůže to nikdy dopadnout dobře. Tuhle úděsnou reality show si Zdeněk Pohlreich nejspíš za rámeček nedá. (15%) ()

fafejt001

Kuchař  má  opět   nový  pořad . Každý  se  nějak  živí . Sice  je  to  divné , sledovat  lidi  u  jídla  ,   komentovat  to ,   a  poté   jěště  čekat , že  spolu  začnou  cestu  životem . Fakt  trapas .  Ale  Simone  byla  fan  a  proto  dávám  * . Jinak TV  Prima  zřejmě začala  akci  -  JAK  PŘIJÍÍÍT   O   DIVÁKA .  Nejjdříve  trapná  1. Mise  a  nyní  tohle . ()

xmatysekx odpad!

Naprostá rakovina české televizní zábavy navazující svou kvalitou na Rande fakt bolí. Polreich a jeho nimrodi nezaznamenali, že svět se změnil a o dvacet let později už to nebude taková prdel udělat seznamku, u který nebudete mít v každým záběru nutkání bedlivě sledovat dění za oknem restaurace nebo zkoumat obsah talíře postaršího manželskýho páru u vedlejšího stolu, protože to je v tu chvíli jednak ta více zábavná, a především obecně snesitelnější část záběru. Život má všemu kromě prvoplánových připomínek ‘šéfa’ dodávat i personál bavící se nad pokusy hostů navázat romantický vztah, což je ve výsledku jen o něco málo trapnější než fakt, že se tak zároveň chovají naprosto neprofesionálně. Ne, Šéfe! Fakt ne. ()

subic

Na jedné straně mám rád Zdeňka Pohlreicha, na druhé straně těmto formátům moc nerozumím. A proč do toho Zdeněk vlastně šel? Pro prachy? Potřebuje se finančně zahojit po covidu coby restauratér, zřejmě... ()

Paulie26 odpad!

Pohlreich si dělá reklamu, pozve si lidi do své restaurace, směje se jim a ještě si nechá jídlo zaplatit. Tento koncept je fakt na hlavu. ()

Mamutol odpad!

Pořad by se měl přejmenovat na První blitíčko. Chlápek se chce seznámit se ženou a oni před něj posadí smradlavou odulou prasnici nebo nasádrovanou velepizdu, která si o sobě myslí, že má hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu. Celou dobu to v chlápkovi grcá, aby se z toho nepoblil před kamerou a pak to celé zaplatí u portýra Zdendy. Žena se chce seznámit s chlápkem a oni před ní posadí otylého namachrovaného pupkáče po lobotomii mozku. Tohle už není šéf, tohle je žumpa televizní zábavy a uděluji odpad. ()

Rayen1 odpad!

Cringe brutus fest, jinak nejde popsat. Asi jsem old school, ale na rande jdu jen já a ona, nikdo jinej, ne já, ona a s ní pět kameramanu, režisér, Zdenda, komparz a půlka sledovanosti TV Prima.. Bože, kdo to vymejsli tohle.. ()

mariquee odpad!

Přišla jsem, viděla jsem a ztratila 8 hodin mého drahocenného času. No asi to tak má někdy každý. Sklouzne prostě do nějakého masochistického modu. Tenhle pořad je zkrátka jeden obrovský product placement, byť přiznaný nutno uznat. Ale právě proto, že je to jedna velká reklama na restauraci, je ohromná škoda že když se tak soustředí na krásně vypadající jídlo, jeho prezentaci a na moc příjemný design prostředí, jako by už pak nezbyly peníze i invence na to co by mělo být pro diváka vlastně hlavním tématem a to by mohlo paradoxně uškodit. Žádná kreativita ani další nápady při přicházení i představování hostů, jedna jediná bizarní dekorace v místnosti, kde nelze nevidět špinavou podlahu a otlučené rohy. A navíc, jak je možné, že si za celou dobu nikdo z produkčního štábu nevšiml těch příšerných fleků na Zdeňkově košili, kterou jak vidno za celou dobu natáčení nevyměnil.  A sakra. Co to zase dělám. Právě jsem ztratila psaním tohoto komentáře dalších deset minut.  ()

Phantasmagor odpad!

Co to do pr_ele mělo znamenat? To už Pohlreich neví jak dostat hosty do své restaurace, tak na ně musí pořádat castingy? A k tomu všemu navíc z šéfkuchaře "povýšil" na jakéhosi dveřníka? Nestačím se divit! ()