MasterChef Česko - Série 5

(séria)
Súťažný / Reality-TV
Česko, 2021 (Alternatívna 26x80 min)

MasterChef Česko vstupuje do další sezóny a opět hledá nejlepšího amatérského kuchaře. Trojice porotců – Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt – přináší do kuchyně MasterChef i několik novinek. Velmi zásadních. V první řadě se zvyšuje výše samotné výhry, takže ten nejlepší z kuchyně MasterChef Česko si odnese 1 milion korun... Letošní řadu kulinářské show oživuje řada nových prvků a také překvapivých nástrah. Tým MasterChef Česko se letos podíval na licenci u našich protinožců, a inspiroval se především prvky, které posilují osobní vztahy v amatérské show. Naprostou novinkou, kterou ještě český divák nezažil, je mentorství porotců. Už během castingů vybírá každý porotce osobně ty uchazeče, které chce v hlavní soutěži. Uchazeč dostane kromě zástěry také odznáček s iniciálami porotce, který ho vybral. Ten nosí po celou dobu soutěže, a je tak jasně patrné, který z porotců je jeho mentorem. Neznamená to ovšem, že by díky tomu byl daný soutěžící zvýhodněn, naopak bude pod větším drobnohledem. Proměnou prošly i samotné kuchařské výzvy, které se zaměřují na nejnovější trendy, jež hýbou současnou gastronomií. Ať je to zero waste, lokální suroviny nebo například veganská kuchyně. Amatérští kuchaři se podívají do světa, a to například do Itálie, Japonska anebo Chorvatska. V minulé sérii, která nakonec vynesla prvenství kondičnímu trenérovi Romanu Stašovi, byla novinkou imunitní výzva, kterou mentoroval gastro nadšenec a herec Lukáš Hejlík. Tentokráte se v show objeví nový pojem, tzv. Zlatá zástěra, která svého majitele chrání před vyřazením. Skladba show se tolik nemění. Diváky samozřejmě čekají castingy, kde sítem projde více než stovka amatérských kuchařů. Nakonec jich zůstane pouze TOP 30 a z ní vzejde vítězná TOP 16, která se popere o vytoužený titul a jeden milion korun. (TV Nova)

jjjerry

Průměrná televizní zábava. Stejná porota, možná jim trochu narostl hřebínek. Pohlreich byl příjemným osvěžením. Soutěžící už ne tak zábavní jak v předešlé serii. Občas jsem nechápal kroky poroty (či režiséra?). Návrat někoho, vyhození někoho. Různé soutěže založené na štěstí a ne umi. Chtělo by to trošku krok zpět. Venkovní výzvy a hostování v podnicích poroty super. ()

Pajky3

Po tom, jak se mi líbila předchozí série, jsem se upřímně těšil na další pokračování. Porota se vrátila ve stejném složení, což je dobře, protože tahle trojice mi sedí a baví. I když musím přiznat, že několika epizodní hostování Zdeňka Pohlreicha bylo zajímavým zpestřením. Skupina soutěžících se podařila poskládat také dobře, tentokrát tam nebyl žádný rozdělovací faktor a celé to působilo takovou uvolněnější atmosféru. I když se samozřejmě bojovalo až do konce. Přišlo mi, že tentokrát to mělo svižnější průběh, což nebylo na škodu. Navíc i letos jsem s vítězkou spokojený. ()

castor

Pořád nezapomínejme na to, že tu byla ještě verze z roku 2012 s velmi nesympatickou trojicí porotců a „moderující“ Danielou Peštovou. O tři roky později na to šli tvůrci pořadu jinak, ubylo přehrávání i ponižování amatérských soutěžících a přibyla přirozenost. Ovšem skutečně příjemná atmosféra přišla až s triem Forejt, Punčochář a Kašpárek. Je moc fajn, že za senzacemi honící se Nova našla překvapivě solidní balanc mezi originálem a potřebami domácího prostředí. I když je mi jasné, že to, co se odehrává ve studiu, bude poměrně vzdálené realitě (minimálně tam bude spousta „rádců“ a víc času na přípravu/promyšlení si receptu). Nicméně po vítězství sedmnáctileté studentky Kristíny a vychechtaného kondičního trenéra Romana se tentokrát nový svět otevřel Slovence Besky. ()

Lachtaan

Asi jediný projekt televize Nova, na který každoročně čekám jako dítě na Vánoce a i svou již 5. řadou mě pořád bavil. Tenhle prakticky dost jednoduchý kulinářský koncept mi takhle na dva podzimní večery v týdnu dost vyhovoval a jsem rád, že se MasterChef vrátí. Jo a letošní vítězství šlo opět do správných rukou. ()

rublik05

Jsem moc rád, že TV Nova opět vsadila na osvědčenou trojici sympatických porotců, bez kterých si tuhle soutěž už asi ani nedokážu představit. Problém nastal u soutěžících, kteří mi tentokrát moc nesedli, nikoho jsem si neoblíbil, chyběla mi nějaká výraznější a vlastně i sympatičtější postava. Soutěžní úkoly jsou opět velice zajímavé, nápady se rozhodně nešetřilo, divák se leccos dozví, oceňuji, že se tvůrci v každé sérii snaží přijít s něčím novým, neokoukaným. Největším překvapením pro mě byla přítomnost pana Pohlreicha, soutěž tím neskutečně oživil a kdyby se objevil i v příštím ročníku, vůbec bych se nezlobil. I s pátou řadou MasterChef neztrácí dech, potvrzuje své kvality a stále se snaží rozvíjet, což velice cením. 7/10. ()

• Závěrečný díl podzimní páté řady show MasterChef Česko sledovalo 1,15 mil. diváků (15+), čímž se stal nejsledovanějším pořadem středečního večera a zároveň se jednalo o nejlepší podzimní výsledek pořadu. (rublik05)