Neslýchané: Zločin a trestné minuty

• USA Untold: Crimes and Penalties

Byli postrachem hokeje – tým vlastněný mužem s vazbami na mafii, vedený jeho sedmnáctiletým synem a na ledě známý nejen svými schopnostmi, ale i agresivitou. (Netflix)

Chmur

Fascinující ale také trochu děsivej příběh. Kombinace mafiánů, kteří si myslí, že jim vše patří, hokejových hráčů, z nichž většina se nedokázala hokejovým uměním dostat do NHL a stali se z nich bitkaři v nižších soutěžích a fanoušků-primitivů z amerického maloměsta. Chtělo by to i pohled těch, co hráli proti nim a větší míru kritiky. Takhle to působí, že všechno bylo takřka OK. Jenže nebylo. Na konci jsem měl opět neodbytnej pocit, že spravedlnost skutečně neexistuje. ()

Johny303

Mám rád hokejovou i mafiánskou tématiku. Škoda jen, že žijeme ve světě, kde se to může tak otevřeně prolínat. Ve světě, kde zbohatlickej gangster zakoupí svému zahořklému pubertálnímu synovi hokejový tým, nechá ho do něj naverbovat nejagresivnější vypatlance z nižších i vyšších lig a pak ho ještě hrdě poplácává po ramenou za to, že hokej mrzačí o všechno krásné a že si prostřednictvím pěstí i zbytečně prolité krve vydobývá místo na předních stránkách senzacechtivých novin. Byl to zajímavý náhled do dění amerického hokeje, to nerozporuji, ale pokus tvůrců tyhle parchanty chápat, nebo je snad dokonce oslavovat, mě uráží jako člověka, sportovce i hokejového fanouška. A to rozhodně nejsem žádnej hipík... ()

TheSpearCZ

Neuvěřitelně bizarní příběh podle skutečné události, kdy se mafiánův synátor dostal v sedmnácti letech na pozici generálního manažera hokejového týmu. Upřímně jsem neměl o tomhle příběhu sebemenší ponětí, takže jsem byl maximálně připraven si celý dokument užít, ale úplně se mi nezdá celkové finální zpracování, kde sice potěšily autentické záběry z kamer, ale je to udělané tak nějak americky, takovou divně zábavnou formou, která mně osobně zábavná prostě nepřišla. Samotný jedinečný příběh je skvělý, ale zpracování je věc druhá, takže musím zůstat u průměrného hodnocení. Čisté 3* ()

AlfaNumerO

Mám trochu rozporuplný pocit. Svým způsobem zábava, ale to pozadí je shnilé do morku kosti. Namachrovanej trenér trashers mě neskutečně točil do běla. A nakonec mafianskej zmrd po pár letech venku. Spravedlnost? Docela by mě zajímal nějaký dovětek ke starýmu Galantemu. Přišel o podnik? Kdo si co odseděl? Za pocit, kdy jsou všichni zlí hoši vystaveni téměř jako hrdinové mi je trochu zle. 61% ()

MFloyd

Ano, kvalitní dokument s velmi podivným koncem. Líbí se mi, kdy někdo vezme zajímavé téma, o kterém jsem nikdy neslyšel a ještě to udělá takhle autenticky. Je to zábavné, je tam spousta věcí, u kterých se zasmějete, nebo kroutíte hlavou. Pokud jde ale o zakončení a hlavní myšlenku dokumentu, mám s ním asi subjektivní morální problém... především s tím, že Vám dokument řekne: "Sice jsme se celou dobu chovali jako největší č***** ale bylo to fajn" Hold zlá špatná FBI se snažila zničit idylický život několika grázlů co tu a tam roztomile zapálí auta a někoho umlátí na ledové ploše. Ale jak říkám, je to pouze subjektivní, možná chtěl být dokument naschvál provokativní a dát prostor emocím protagonistům. Buď jak buď, jde o solidní dokument a rozhodně doporučuji. ()