Reklama

Reklama

Bratstvo

Trailer

Obsahy(1)

Jabir, Usama a Useir sú traja mladí bosnianski bratia, ktorí sa narodili do pastierskej rodiny. Vyrastali v tieni svojho otca Ibrahima, prísneho islamistického kazateľa. Keď je Ibrahim odsúdený na dva roky vo väzení za vojnovú účasť a terorizmus, náhle zostávajú chlapci odkázaní sami na seba. Akonáhle zmiznú nároky otca a prísna doktrína, ich životy sa drasticky zmenia. Bratia skúmajú hranice svojej novonadobudnutej slobody na neľahkej ceste stať sa mužmi. Dospievanie ešte nikdy nepôsobilo tak intímnym a vyčerpávajúcim dojmom. Stretávajú sa s ťažkosťami, zápasia medzi sebou a čelia jeden druhému, pričom sa pred našimi očami rozvíjajú ich rozdielne identity. Film Bratstvo je intímnym skúmaním prechodu od dospievania k mužstvu, hľadania identity, nachádzania lásky a prijatia seba samého. (Film Expanded)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (3)

blondboss 

všetky recenzie užívateľa

Tento snímok vám možno ukáže alebo aspoň trochu priblíži zmýšľanie súčasných mladých bosnianskych vyznávačov islamu, ale to je asi tak všetko. Pre mňa to bolo strašne úmorné, čo i len dopozerať, nieto ešte sa nad týmto dokumentom zamyslieť. Jednoducho téma ako taká nezaujala a bola podaná príliš nedotiahnutým a nezaujímavým spôsobom. Navyše je otázne, či vôbec chcem vedieť, ako títo chlapci rozmýšľajú. 40 % ()

Rimsy 

všetky recenzie užívateľa

Citlivě i přístupně, přesto poněkud zaměnitelně zpracovaný dokument o třech bratrech vyrůstajících v područí islámu. O Bratrství se lépe hovoří, než se na něj dívá, neboť obecná východiska filmu jsou výrazně poutavější nežli jeho jednotlivé scény. Více zde. ()

Reklama

Galéria (10)

Súvisiace novinky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

16.01.2023

V pondělí 16. ledna v 11 hodin dopoledne proběhla tisková konference České filmové a televizní akademie (ČFTA), během které byly mimo jiné zveřejněny nominace pro jubilejní 30. ročník předávání cen… (viac)

Febiofest sa po dvoch rokoch vracia do kín

Febiofest sa po dvoch rokoch vracia do kín

15.03.2022

Medzinárodný filmový festival Febiofest Bratislava začína 16. marca do kinosál uvedie 75 filmov. Tie budú rozdelené v 8 sekciách – V strede Európy-súťaž krátkych filmov; V strede Európy – mimo súťaž,… (viac)

Reklama

Reklama