Marze

Film stavi natradicnich zombie rekvizitach a k tomu prida mistni Quebecka specifika a moderni zvrat a kousavy humor cerne komedie. Do zanru nic noveho nepridal. Neni to bez zabavnych chvilek, ale na zombie satiru je to ploche. Je zde urcite ekologicke poselstvi zabalene do dobre kinematografie, ale od hordy podobnych filmu se neodlisi. ()

Astaroth12

Už som dlhšie nevidel nový zombie film a ešte dlhšie som nevidel kvalitný zombie film. A tento rozhodne ním nie je. Je tu niekoľko odkazov na známejšie zombie filmy, aspoň to tu potešilo. Inač je to strata času. Od hlúpeho príbehu až po stvárnenie špenátovo brokolicových zombíkov. Potom ešte prišli nejaké tupé dve vražedkyne, ale aspoň sa tvárili dôležito a  tí vojenský podpaľači boli už celkom vtipný, ale inač ako si mysleli. No nič, ani komédia , ani aspoň trocha slušný zombie horor. Chybu vidím hlavne v tom, že chcel byt hlavne komédiou a to sa mu vobec nedarilo. Nezasmial som sa ani raz, práve naopak. Bolo tu veľa trápnych scén a herci tomu tiež nepomáhali. Ale keď sa jedna o jeden z mala zombie filmov, ktoré vyšli tento rok, zatvorím jedno oko a dám aspoň slabú 3*. ()

oveckaoa

Jeden z nejhorších zombie hororů co v poslední době vyšel. Na pavím ostrově vypukne zombie nákaza a policajt, jeho nakažená dcera, místní kluk a  mimino se snaží z tama dostat. Není to napínavé nejsou zde dobré vraždy (v podstatě o vraždy se zde starají dvě ženské) a většinou sledujeme jen jakéhosi blbečka z rádia jak radí vládě a armádě jak to řešit proč ho vůbec někdo poslouchá je mě záhadou. Na konci se zde vše vyřeší mávnutím kouzelného proutku a nakažené mimino se vyléčí tím, že vidí zabíjení nakaženého zombíka (co to je za píčovinu?). Co tam pochválit maximálně tu zombie štiku na konci a to, že tam takřka všichni umřely. 20 procent ()

JASON_X

motto: "To nejsou teroristi, to jsou golfisti!" Tenhle film se mi nepodařilo sehnat v originálním znění, ale jenom v pitomém anglickém dabingu. Ale to je fuk, protože pitomý byl nejenom dabing, ale i celý film. Slibný potenciál námětu (zombie apokalypsa na nějakém fiktivním Pavím ostrově v Québecu) zůstal z většiny nevyužitý, nabízejících se černohumorných gagů je tu minimum, děj je chaotický, nezáživný a občas i málo srozumitelný, postavy jsou nepřesvědčivé. Nízký rozpočet je vcelku zdařile maskovaný pěknými záběry kamery, celkem povedené jsou i masky (třeba chlápek z vodní nádrže, kterému na xichtě rostly řasy), ale jsou scény, ve kterých je ta láce a vaření z vody hodně znát, a taky momenty do očí bijícího debilismu (vojclové na ulici pálící jen pro efekt, tedy úplně zbytečně, z plamenometu). Na jedno použití, jen pro zvědavé fanoušky tohohle žánru, potom nekompromisně směr koš. ()

Dr.Love odpad!

Bohužel jsem nechtěně narazil na Brain Freez a po kouknutí se na obsazení obsazení jsem byl zlákán, přece jen Roye Dupuise znám ještě z dob Brutální Nikity. Takže jo, docela jsem se těšil, že zavzpomínám a kvalitu ve všech směrech jsem nečekal. Místo jednoduché zábavy jsem dostal něco s čím byl si verbal nepohnojil ani tu zahradu.  Film propagován jako komedie, ale okolo komedie proběhnul tenhle film tak rychle že pojem komedie ani nezahlídnul. Komedii se asi myslel nakopávání psů a padajících televizí na kojence apod. Námět je vlastně tak klasický jak jen může být a když už se něco 100x zrecykluje tak po stoprvé to fakt lepší nebude, někdy jsou světlé výjimky, ale tohle je pravý opak jak to ještě víc dojebat. Takže co nás čeká - polovičaté a tak špatně střihnuté scény až do té míry že dost často nedávají smysl, nemožní herci, stupidní anglický dabing, hodně špatné CGI triky a velmi kvalitně zprasený scénář. Kdo se tam trochu snaží hrát a někdy i přehrává je Roy bohužel ještě víc ho při sledování mrší onen anglický dabing. Doufal jsem že po druhé půli se to zlepší s příchodem dvojčat co přišly “uklidit” firemní bordel. Bohužel planá naděje. Psotník z chování některých postav dostanete hned několikrát a jejich charakterové vlastnosti k tomu dost napomáhají, Dan je něco jak neandrtálec v říši divů když dostane do ruky techniku, André mladej blbec bez špetky odpovědnosti a to i v případě apokalypsy a Annie naše nejmenší je vyloženě batolící se magnet na průsery.  Aby se autor s koncem nemusel tak dlouho zdržovat, je vše ukončeno standardní vyhlazovací akcí, která je neuvěřitelně rychlá. A to ne že by hodili na ostrůvek bombu, ale jen pošlou pěchotu s plyvačema ohně. Takže operace tak na týden než se prověří každý dům a apod. Tak tady ne. Za dvě minuty to “sfoukli”. Závěrem chci říci že tohle by někdo mohl považovat za poctu panu Romerovi. Jo tak to ani omylem, tady se s odpuštěním jen někdo vyzvracel a francousko-kanadská distribuce se jen pokouší zakryt svoje stopy po svém selhání, kdo dal tomuhle zelenou musel bejt hodně na sjetej. C’est merde. ()