Na lovu

Michael Čech

Kamera:

Jozef Halász

Účinkujú:

Ondřej Sokol (moderátor), Dagmar Jandová, Aleš Háma, Ester Geislerová, Jakub Prachař, David Svoboda, Ondřej Gregor Brzobohatý, Adéla Elbel (viac)

Světově úspěšný televizní kvíz, ve kterém si můžete porovnat své znalosti s nejlepšími kvízovými mozky Česka! Tým soutěžících se pod taktovkou Ondřeje Sokola snaží uprchnout lovci a vyhrát peníze. (TV Nova)

boshke

Nechápu, co všechny / většinu na tomto pořadu tak strašně pohoršuje. Ano, není to Chcete být milionářem? a Ondra Sokolů taky nepatří mezi mé oblíbence, ale co byste čekali od vědomostního pořadu běžícího od pondělí do pátku v podvečer? Ano, vtípečky často nejsou nejsofistikovanější, ale nápad to má a člověk se něco dozví... 80% ()

Jara.Cimrman.jr

"Doktor Vševěd začal trpět samomluvou, protože je prý fajn promluvit si s inteligentním člověkem." Vědomostní soutěže mám rád a tady je otázek fakt hodně. To mě baví. Vyhrát je však hodně těžký, protože záleží na délce otázek a rychlosti čtení otázek. Moderátor se sice tváří, že soutěžící jsou jeho tým, ale s lovci to má natrénovaný a ti odpovídají dřív, než přečte celou otázku. To se fakt nedá vyhrát, pokud není lovec po mejdanu nebo tam nestojím já. Já totiž vím, že vzorec kyseliny pentahydrogenjodistý je H5IO6, rozeznám fotbalistu od hyperbolickýho paraboloidu a ovládám i novelizaci Ohmova zákona: Čím je dívka lehčí, tím je menší odpor. To je sice všechno, co bezpečně umím, ale na Doktora Vševěda by to mohlo stačit. ()

Eliott

Nic jsem od toho neočekával a vlastně jsem se k tomu jen náhodou nachomítnul u přepínání televizních kanálů. Sám se jen tak něčeho nezaleknu a proto jsem si řekl, že to celé z výzkumných důvodů podstoupím. Co k tomu říct? No nezažívnější soutěž jsem snad ještě neviděl! Celé to začíná zdlouhavým rozhovorem soutěžících s jedním z těch nejhorších představitelných moderátorů a já vážně nedokáži pochopit, jak může být tenhle pták na české scéně tak oblíbený (ale to je vedlejší). Onen rozhovor spočívá ve vyptávání na koníčky lidí na kterých vám nezáleží a vlastně o nich ani nic vědět nechcete. Něco ve stylu ,,ahoj bábo jak se máš? Co děláš? Křížovky luštíš, ráda kuchtíš?" Ale to je asi běžná praxe v podobných pořadech viz. například A-Z kvíz a podobné. Dále soutěžící odpoví na všehochuť nezajímavých a z drtivé většiny zcela primitivních otázek a z nějakého důvodu se následně střetne s nastrčeným lovcem, který je vždy stejný a s velkou pravděpodobností zná i odpovědi na dotazované otázky. Ve finále se soutěžící snaží lovci utéci i se svojí výhrou a konec. Což je vlastně mnohem nudnější než to zní. Absurní co? Asi z pořadu neplyne jiné uspokojení, než z peněžní výhry samotných soutěžících. 15% PS: Vrcholem je ještě celková délka pořadu, což s reklamami přesahuje hodinu...Zlatej Milionář! Edit po čase: Nakonec uznávám, že jsem nebyl úplně spravedlivý. Je to slabé a podivné, ale rozhodně si to odpad nezaslouží. Hloupé, ale jedná se vlastně o průměrný pořad na nově a když v TV není nic lepšího, tak se na to dokonce i chvíli koukat dá (ale to už je výhoda vědomostní soutěže, ničeho jiného)? ()

ClintEastwood

Riskuj s noblesním moderátorem Janem Rosákem to sice není, ale i Na lovu má něco do sebe. Lovci jsou nekompromisní, otázky zábavné a celé to schéma mě moc baví. Jediné mínus je velice slabý moderátor Sokol, který velmi často zabředne až do trapnosti. Tady by to chtělo změnu, jinak v pohodě. P.S. Kdo neví, který herec ztvárnil hlavní roli v TANCI S VLKY, měl by být okamžitě vyřazen ze soutěže. Pro nevzdělanost. ()

SOLOM.

Musím říct, že jsem po dlouhé době viděl za něco, kde účinkuje Ondřej Sokol a neleze mi vyloženě na nervy. Už jen proto jedna hvězda navíc. Ta druhá je proto, že celkově mi přijde koncepce tohoto pořadu jakžtakž zajímavá, přestože i já mám velké pochybnosti o regulérnosti a znalostech samotných „lovců“ – ten típek je buď nejchytřejší v republice, nebo zná odpovědi dopředu. Není to však tak zajímavé, abych tomu věnoval zvýšenou pozornost. Viděl jsem to asi třikrát-čtyřikrát (z toho jedno tam byla lovkyně)… ()

fleker

Nerozumím jen jedný věci, proč tam ty lidi vůbec jdou, když se tam nedá prakticky nic vyhrát. Pamatuju v Riskuj, kde tam běžně hráli o víc jak sto tisíc, na což se tedy dosáhnout prakticky nedá. Navíc v té době byl průměrnej plat 8.000, takže to byl třeba deseti až dvaceti -násobek průměrplatu, navíc hráli proti sobě (ne proti profi-nerdovi) plus mohli tenkrát vyhrát opakovaně (a to tady taky nejde), takže reálně si šlo vydělat i třčeba na byt v Praze. Tady si reálně vyděláte tak na jízdenku z Aše do Prahy a zpátky. Je to prostě záhada. ()

TomX2

Koncept vedomostných súťaží mi je veľmi sympatický a keďže ich nikdy nie je dosť, snažím sa okúsiť každú jednu, ktorú u nás (v Česku a Slovensku) vyšla. Táto konkrétna je výnimočná v tom, že v porovnaní s ostatnými súťažnými televíznymi reláciami je výrazne dynamickejšia, akčnejšia, napínavejšia, zábavnejšia a teatrálnejšia, niekedy až príliš (a niekedy až extrémne príliš), čo je skvelým obohatením, ak už ste otupení sledovaním toho rovnakého a nudného formátu starších relácií, ktorý sa drží starých zabehnutých koľají a prichádza len s minimálnymi inováciami. A aj keď mojím obľúbencom ostáva naďalej Riskuj, tak toto je zmena s naozaj vysokou úrovňou (niekedy až obrovskou). Ondřej Sokol zvláda rolu moderátora na jedničku a lovci sú cool (môj najobľúbenejší je Jiří Martínek a.k.a Doktor Vševěd) a nejedenkrát som sa pristihol, že zadržiavam smiech. Najväčšia nevýhoda spočíva v dĺžke, kedy zvládnem pozerať jeden diel a baviť sa pri tom, s dvoma po sebe to už trochu začína byť problém, no po treťom to už nezvládam a potrebujem tú pauzu (a niekedy som rád, že sa donútim vydržať ten jeden). Preto som s hodnotením opatrnejší a ostávam pri troch hviezdach. Nutno však povedať, že táto show je ojedinelá a výnimočná aj v tom, že k nej existuje stránka s rôznymi štatistikami, kde je možné nájsť presný počet uchádzačov, ktorí v nej za celý čas boli, koľko korún celkovo vyhrali, koľko korún bolo nazbieraných na charitu, koľko kvízových otázok tam zaznelo, ktorý lovec má najväčšiu percentuálnu úspešnosť v počte správnych odpovedí (samozrejme kto iný ako najväčší frajer Doktor Vševěd) a veľa ďalších zaujímavostí. Ja som dozvedel mimo iné aj to, že Hviezdneho špeciálu č. 11 sa zúčastní legenda všetkých legiend, pán Rosák. A to už (či už ako milovníci Riskuj! alebo iných vedomostných súťaží) jednoducho potrebujete vidieť. ()

Lukrecie

Baví mě to, zajímavé otázky, milí soutěžící i moderátor a až na jednoho i lovci. Finále je tedy často dost těžké... V některých dílech mi přišlo, že má lovec lehčí finálové otázky. Ale budu zatím věřit, že je to "náhoda".... Vzhledem k faktu, že soutěžící musí projít třemi koly a při obrovském časovém presu, tak výhra mi přijde popravdě nic moc velká ba přímo celkem směšná. 🤔😅😢 🤭 Většinu odpovědí člověk zná, ale při té "megarychlosti" mu to prostě nenaskočí. Zatímco např. včera 8.9. byly extrémně těžké otázky, takže si soutěžící stěží nahráli 15 000 v základním kole, dnes velmi lehké v obou kolech a třetí kolo také celkem hratelné. 🤔☹️ Ten nepoměr nechápu.... Ondra čte otázky lovci ve finále o dost rychleji než soutěžícím! Může to však být i tím, že soutěžící nemají tu správnou vítěznou rychlost.... Ale jinak jako moderátora si nedovedu představit nikoho, kdo by to zvládnul lépe, a ještě k tomu byl vtipný. 👍👏 ()

ArsenalEagle

Zajímavá soutěž, kde se sice nehraje o kdovíjaké peníze, ale na těch pár minut zabaví. Občas se chytám víc, než soutěžící i lovec, občas jsem úplně mimo. Sokol je fajn, jen by mě zajímalo, jestli jsou lovci v zákulisí v nějaké výhodě. Ve výsledku nic světoborného, potěší ale kadence otázek, takže se divák nebude nudit a neustále v časovém presu přemýšlí nad správnými odpověďmi. ()

kajas

Mně tedy takhle zábavná a napínavá soutěž na českých televizních obrazovkách dlouho chyběla a hodnotila bych vysoko, i když bych se sama nezúčastnila :). ()

sofiapetra

Konečně prvni soutěž po Milionáři, která mě opravdu baví! Vševed nemůže být člověk, ten je rozhodně nastrčený z vesmíru. Mé srdce patří však Kalkulátorovi - ten je tak nesympatický, až je to sexy. Sokol je naštěstí stále ještě ftipný, a i z toho mála prostoru, který má k dispozici, dokáže obratně a pohotově vytěžit maximum. Jen mi připadá ukrutne nefér, že ve finálové honicce čte otázky soutěžím podstatně pomaleji než pak lovcum (obě strany mají 2 minuty). Sice chápu, že mu to vedení NOVY asi naridilo, neb se jim nechce vyplácet tak casto vyhry, ale problém to je a tu soutěž to v podstatě degraduje. ()