Mycophyta

Celý film
Krátkometrážny
Česko, 2021, 3 min

Radko

Spôsob koexistencie huby a človeka som prvý raz zachytil pri čítaní románu Briana Aldissa Skleník. Hubou bol ušiak obrovský, pripomínajúci svojim tvarom mozog. Zároveň je roky známe, že niektoré huby predstavujú dokonalý lapač škodlivých prvkov (najmä kovov - napr. olova) z pôdy. Takže predstavený koncept mutantov s modrými hubami namiesto fúzov veľmi neprekvapil. ()

easaque

-4* Já musím tuto agitku na UMPRUM nakonec ohodnotit a dát i vyšší známku, i když běžně podobná dílka nehodnotím. Dokázala mě totiž zaujmout a donutit se zapřemýšlet nad naší budoucností. Navíc tu momentálně na ni padá spíš kritika, což si podle mě nezaslouží. Je dostatečně vizionářská i slušně zpracovaná a připomněla mi dobu, kdy byly natočeni Ropáci. Snad jsem jasně zdůvodnil mou známku pro tuto „reklamu“, kterou si tu můžete prohlédnout. I druhá upoutávka na UMPRUM od Jakuba Jiráska není špatná, ale tahle mě prostě zaujala víc. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

angel74

Osobně bych uvítala klidně delší stopáž, protože vyprávění Miloslava Jandíka o symbióze s houbami bylo hodně zajímavé a vzbudilo mou zvědavost. (65%) ()

adamix

Byť to rozvinutejšie, neváhal by som ísť s hodnotením vyššie. Tri minúty sú na takúto zaujímavú (a trošku netradičnú) tému o symbióze človeka s hubou predsa len málo. Takže nech nikto neberie tie dve hviezdy smrteľne vážne. ()

Ajka1

Jen se smějte, ale ono to vlastně není tak úplně blbé, jak se tu některým chytrolínům může na první pohled zdát. Pokud nerozumíte, co tím mám na mysli, doporučuji například knihu Propletený život Od Merlina Sheldraka. Naše znalosti o houbách a jejich symbióze s ostatními živými organizmy ze základní školy jsou již dávno přežité. ()

trickmaster

Albus Brumbál v Český verzi odhaluje říši kouzel a záhad s houbou Mycophyta a její symbiozu s člověkem. Nu uvidíme, zda dokáže odolat i takovému zlu Lorda Vojeldorta v podobě zákeřného astmatu... ()

Futuristické filmy na motivy studentů

Futuristické filmy na motivy studentů

07.08.2021

Jak bude vypadat svět, náš život i jídlo za 50 let a déle? Nad tím se na popud společnosti McDonald’s v rámci kampaně Naše protože zamysleli dnes již absolventi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v… (viac)