...A je to! - Pat a Mat na venkově

(séria)
Animovaný / Komédia / Rodinný
Česko, (2009–2015), 1 h 47 min (Minutáž: 7–9 min)

Pat a Mat nás zavedou do svého venkovského domku a ukážou nám, že si jako vždy umějí poradit s každým problémem. (SONY_)

ostravak30

Hned v úvodu přiznávám, že je mi záhadou celý název seriálu a jeho koncepce. Pokud se pamatuji, Pat a Mat vždy bydleli v rodinném domě. A moc nechápu, co mají s venkovem společné epizody Podlaha, Vysavač nebo Rotoped. Rozhodně takových je víc než ty, které se na venkov vyloženě hodí, což byl ořez stromů či Bazén. Osobně byl ale čekal, když už venkov, že budou grilovat, zahradničit nebo stavět kůlnu, třeba. Nicméně většina epizod mi přišla už trochu jako vaření z vody, kdy doslova tvůrci už neví, co by vymysleli. A chyběla i ta slavná hudba. Na staré dobré díly to jednoznačně nemá. ()

• Při sběru papíru pro „výrobu“ nového nádobí sundá Mat z ledničky několik složenek. Na jedné z nich je napsáno slovo „pičus“ a černý kosočtverec v červeném obdélníku jako logo. (PetrTol)
  • Až na první epizodu Postele (2009), ve kterém se o animaci postaral Bedřich Glaser, animoval všechny epizody Jan Smrčka. (halkovka)