Tina Turner, prostě ta nejlepší

USA, 2021, 43 min

Réžia:

Jordan Hill

Tina Turner

Navzdory všem životním útrapám vynesl energický styl a chraplavý hlas americkou zpěvačku do hvězdných výšin... Jako malá dívka z Tennessee neměla v polovině 20. století Anna Mae Bullocková před sebou zářnou budoucnost. Navíc jí ani neurovnané rodinné zázemí nedávalo velkou oporu. A ani během její hudební kariéry se s ní život opravdu nemazlil. Jenže když se na sklonku svého života ohlédla, už jako světově známá zpěvačka Tina Turner, věděla, že díky své osobní síle a velkému odhodlání dosáhla úspěchu, na který může být opravdu pyšná. Stala se členkou Rokenrolové síně slávy a její hity uznávají miliony fanoušků. (Česká televize)

TroiMae

Fotografie a záběry se opakují, nejvíc je otravné, když se několikrát opakují promluvy. Minimálně o čtvrt hodiny ten film mohl být kratší. Navíc jsem měl pocit, že to je celé chronologicky poskládané poněkud hala bala. ()

Annaroz

Nechápu, proč v jednom roce vzniknou dva dokumenty o tomtéž. Z tohoto ční nedostatek financí a nic nového ani zajímavého neukázal. Přišlo mi to jen jako laciný výcuc filmu Tina. ()

Marze

Tina vypráví o svých vzestupech a pádech. Mluví o tom jak se pokusila o sebevraždu, ale už ne o tragédii jejího nejstaršího syna, který si vzal život. Mluví o tom jak jí zasáhla mrtvice, což ovlivnilo její druhé manželství a jak jí zachránila život transplantace ledviny od jejího manžela. Dokument je o životě umělkyně informačně bohatý, ale mám dojem, že trpí nedostatkem archivních materiálů. ()