Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

quintes

Môj nepodstatný názor (keďže som už dlho nedával žiaden koment).. Skromné, no plnohodnotné oživenie tohto Predator žánru. Drobné detaily, nadväzujúce na časovú premisu, Hi-tech (ne)vychytávky Predátora, surová krása nepoškrvnenej prírody, odkaz na dobývanie Ameriky v tej dobe.. Krása, naozaj krása. Hudba nevtieravo dotvárajúca celkovú myšlienku filmu, a na záver dokonalá prešmyčka na originál Predator 2.. A to som sa ani nerozbehol. Konečne film, ktorý ma prekvapivo vtiahol (v dnešnej dobe) do filmového universa.. Bravo ()

whitey

Padesátikilovou holčinu jsme s prvním trailerem podcenili, a to i přes to, že už první díl nám ukázal, že svaly ani rotačák na Predátora nestačí. Ten se musí přechytračit! Ale nebyli jsme jediný, kdo indiánku podcenil. A asi není spoilerem, když se řekne, že Pokahontas Predátorovi nedostatek respektu vrátila i s úrokem. Film má samozřejmě (jako každé pokračování hororu s monstry) horší výchozí pozici. Tvůrci proto vyměnili jihoamerickou džungli i tu betonovou za krásné planiny Severní Ameriky obývané komanči. To přináší absenci automatických pušek a plasmatického kanónu, což je fér. A první setkání monstra s Homo Sapiens také ukazuje, že Predátor jako stratég zde neměl mnoho času si novou kořist nastudovat. A proto dělá chyby, je více zranitelný, v mnoha scénách krvácí. Což z něho dělá více "reálného" protivníka. Lovci kožešin film příjemně zpestřili a docela Prédovi zatopili. Hvězdičku dolů dávám za pomalejší první půlhodinu a scénu u ohně, kde Predátor znovu(!) naší hrdinku podcenil a ta mu zasadila svojí špuntovkou nemilý headshot. Zúčtování s Predátorem je druhé nejlepší, ale Arniemu to hodně dýchá na krk.   Závěrečnou myšlenku, že Predátor byl sice nebezpečným démonem, ale na bílé Evropany nemá, bez problému beru. Takhle se dělá prequel! EDIT 06.08.22: Den po premiéře se mi to rozložilo v hlavě a tento film si nezaslouží 4*. Zaslouží si 5*! Stále platí, že první půlhodina je pomalejší a zejména ta noční sekvence lovu na pumu. Ale jinak ten film je výborný, umí skvěle budovat atmosféru, ta sice není úplně hororová, ale to je tím, že už víme, že je tam někde neviditelný nimrod. Nechápu, že někdo dá odpad, 1* či 2*. Už jenom ta scéna s lovci kožešin, chytrý konec, uvěřitelnější predátor, který je z masa a kostí a dělá chyby... Co jsem si četl vaše recenze, tak chápu, že máte problém s malou lehkou indiánkou, s angličtinou (která se ale dá přepnout na původní indiánský jazyk :-)) Kdyby neexistovalo universum s Predátorem, a vyšlo toto jako první díl, tak jsou všichni unešení. ()

Morgoth11

Nevím co tohle mělo být ale ve výsledku totální píčo….Příště bude Predátor vs T-Rex?Předvídatelný děj,místy hodně divoká kamera… ()

F50Ferrari

Bylo to dobrý, ale jelikož mě přímo při filmu napadaly některý věci, který mohli být rozhodně lepší, tak za 4, ... vypiplat to, hlavně v tom, aby predátor ve vyloženým ohrožení života reagoval o poznání lépe, bylo by to klidně za 5. Ono v dnešní době, kdy je člověk vším přehlcen, se to ani srovnávat s jedníčkou moc nedá, protože tohle vyjít v době jedničky, tak by myslím s pětihvězdičkovým hodnocením málokdo váhal. ()

SavagerXx

Sakra tohle si ale zasloužilo release v kině! Na férovku, po tom co v puse zůstala pachuť ho*en po shlédnutí Predátor: Evoluce je PREY jako svěží voňavý vánek a hlavně je vidět že lidi co na tom dělali chápou podstatu Predátora. Návrat ke kořenům. CGI místy hapruje ale chápu že když se s filmem ani nepočítalo do kina tak se z rozpočtem nedalo asi dělat víc. Důležitý je že Predátor je velkej chlap v kostýmu (in your face sračkoidní Evoluce), má dost gadgetů a nemá plasma caster aby to tam celý nevyvraždil hned na začátku. Hodně lidí brečelo když byla jako hlavní lidská postava obsazena holka, ale nepřijde mi že by to nějak kazilo dojem z filmu a je tam spousta scén kde je vidět že třeba bratr hlavní hrdinky je tam spíš přes fyzickou sílu a ona je ta co u toho víc přemýšlí. Design našeho oblíbenýho emzáka pod maskou je trochu jiný než co bych čekal ale dá se to zkousnout. Doufám že tohle podnítí Disney aby udělali další film s Predátorem. ()

Duffman 97

Já nejsem hardcore fanoušek Predátora. Jednička byla dobrá ( ale za mě dost overrated) a zbytek mě nebavil. Na Prey jsem se těšil jako na lehce nadprůměrnou popcornovku. Film mi vytřel zrak protože místo toho jsem dostal solidní akční horor s výbornou atmosférou, dobrými herci, krásnou přírodou, zajímavým zasazením a pro mě konečně děsivým Predátorem. Můžeme filmu vyčítat feminismus ale upřímně? Je mi to jedno. Herečka i její postava Naru je mi sympatická a bavila mě. Navíc se budu raději koukat na ni než na naolejované borce se svalama. Co se výsledku týče.......mohlo to být o trochu delší ( kvůli rozvětvení některých zajímavých témat. Ale nebudu lhát když řeknu že pro mě je Prey nejlepší film s Predátorem. O to víc mě mrzí že kvůli debilitě zvané Predator: Evolution se film dostal pouze na stream a né do kina. 90%. ()

VladoCZ

Tak musím říct, že nový Predátor, ve srovnání s jinými predátory po legendární jedničce, nebyl vůbec špatný, teda kupodivu. Nejvíc mě asi štvala generická, rádoby epic, hudba, která se do většiny scén moc nehodila a taky mi rvaly oči velmi, velmi lacině vypadající efekty (zejména zvířat a krve). Jinak to ale špatné vůbec nebylo a predátor proti velmi schopné Naru (která je chytřejší než bobr) překvapivě funguje. ()

Lanco

Za mňa výborné. Kombinácia severo-americkej prírody koloniálneho obdobia a mimozemského lovca zvládnutá skvele. Prvú polovicu film pripomína skôr Revenanta, alebo kvôli velmi podobnému hudobnému doprovodu som si niekolko krát spomenul na prvú pol hodinu Batman begins, kým bol dej v Himalájach. Prostredia a výprava absolutne skvelá.  Predátor je primitívnejší, drsnejší a obratnejší.  Po tej strašnej katastrofe Predator Evolution a s vedomím, že film išiel rovno na stream a vynechal kiná je to nečakane príjemné prekvapenie.  CGI podla mňa znesitelné. Netflix by za rovnaký alebo vačší rozpočet urobil takú sračku, že by to pochovalo Predatora nadobro.  Ďakujme, že to dopadlo takto dobre :-) ()

P3rcy

Byl by to naprosto pohodový čtyřhvězdičkový film nebýt velice špatného Predátora. Když se film tak mermomocí vrací ke kořenům tak se s ním měl vrátit i Predátor. Oceňuji, že používá "zastaralou" techniku ale jeho vzhled a chování prostě neodpovídá "kořenům" ale spíš poslednímu filmu Predátor Evoluce. Rozdíl mezi původním predátorem a tímto novým je, že tento Predátor zde neloví ale prachobyčejně vraždí. Jinak Indiánka i její bratr jsou překvapivě celkem o.k., prostředí krásné americké přírody má taky něco do sebe, jen zahrnutí (automaticky) zlých osadníků už působilo trochu "poplatně" ale proč ne. ()

AJensen

Solidních 80% a instantně můj 3tí nejoblíbenější film s Predatorem. Pár věcí mě tu štvalo (zdlouhavý začátek, rozklepaná kamera a to, že má Predator nějak divně dlouhý krk🤷‍♂️) jinak to bylo super a nedá se tomu moc vytknout. Vzhledem k pozitivním ohlasům lidí i kritiků, které všude po netu vidím, doufám, že nám brzy nadělí pokračování na které poukazují závěrečné titulky. ()

Vilibaldo

Film zaujme krásnými záběry na krajinu a uspokojujícím zobrazením indiánských kmenů, ale CGI efekty jsou často průměrné, třeba souboj s medvědem díky rychlým střihům vypadá uvěřitelněji, například při běhu a celkově pohybu zvířat mi to přijde nedokonalé. Příběh uspokojivý, jen tomahawk na laně mi přijde nereálný a spíše úsměvný. Obsazení a souboje se mi líbily, proto dávám 8/10. ()

Flav

Nebylo to tak špatné. Trochu neobratnej a pomalej predátor ale nikdo nemůže mít všechno. Zasazení děje do minulosti a k indiánskému prostředí také slušně vyšlo. Velmi dobře strávená hodka a půl. ()

Stanislaff

No, dobrý. Kapku lepší průměr. Nic oslňujícího a nic opojně atmosférického. Emancipovaná hrdinka s tomahawkem na provázku 😀. Nečekal jsem zázrak, takže zklamaný nejsem, zvědavost ukojena a prosím už nic o predátorech netočte. Pro mě  první Predátor je stále číslo jedna. A další filmy o predátorech jsou jen variace  v jiném prostředí s jinými herci o zlém bubákovi a hrdinovi, který ho zdolá nejlépe primitivními zbraněmi a nakonec někde bohužel zase přistává kosmická loď s dalším predátorem, který si jde zalovit. ()

dinko22

Rád by som dal 5 hviezd ale ten výzor predátora bol strašný. Tá maska či samotná tvár je oproti klasike katastrofa. Toto meniť nemuseli. ()

Miky191

V podstate kvalitné akčné béčko so sympatickou ústrednou herečkou, prekrásnymi scenériami, rozprávkovými CGI zvermi a s mierne retardovaným predátorom. Typ filmu, aký si pozriem omnoho radšej, než všetky tie scenáristicky a režijne vypriahnuté komixovky, Star Warsoviny a iné hlúposti, ktoré z divákov robia idiotov. Silných 3,5/5. ()

Hexx

Ouuuu cmán!!! Naprostá dimenzionální paráda, která po mnoha letech zaplesala v mém srdíčku.... Útrapy s předchozími predátory jsou zapomenuty a nedej bože s predátory a vetřelci... Dokonalej snímek, stylově vykreslující život indiánského kmene z počátku 18. století. Co se však nestane, přifaří si to predátor a začínají se dít divy, při kterých hodně často brnká v mysli původní první predátor. Režisér nám však servíruje pohled do dalších, vylepšených zákoutí predátorovy "výbavičky". Také samotný vizuál predátora je poněkud... krásně ohyzdnější než jsme doposavad znali. Věděl jsem, že to bude dobrý predátor už od traileru, ale že to bude až taková paráda, to se mi ani nesnilo. A výjimeční jedinci, co zde dávají jednu hvězdu... pusťte si na dobrou noc Rákosníčka, to vás možná uspokojí (když ne hned, tak při pozdější poluci). ()

Sadova302b50

Byla jsem hodně spokojená. Velké plus má herečka v hlavní roli, zde se casting povedl na jedničku, dále, jak už mnozí zmiňovali, prostředí je skutečně atraktivní, navíc s nádhernými scenériemi. A pokud něco film opravdu postrádá, tak jsou to hluchá místa. Celý tento filmový kousek je jedna velká jízda. K tomu musím ocenit, že byť se některé scény odehrávají v noci, divák vidí vše, co by vidět měl. Na děj se tu tedy moc nehraje, a jedno velké mínus dávám za ta digitální zvířata, to se vážně moc nepovedlo. Ale vcelku nelze jít pod čtyři hvězdy. 80% ()

Sekyn

To byly časy, kdy příroda byla netknutější, vzduch čistší a ohnivá voda lacinější. Nádherné přírodní scenérie, kde máte pocit, že se musíte zhluboka nadechnout horského vzduchu, napít se z křišťálově čisté řeky a ulovit nějakou kořist k obědu. S kamerou namířenou vždy přesně na cíl se vydáváme za honbou největšího nepřítele, který kdy přišel lovit na naši planetu. Strach je na místě, nedílnou součástí boje a dělá z nás ty nejlepší lovce. A proto ten, kdo se nebojí a myslí si, že má technicky navch, prohrává. Kdybych měl být kritický, chybí tomuhle snímku jediné a to moment většího překvapení. Jaká by to byla paráda, kdyby nám v traileru ukázali jen nějakou indiánku, co se učí lovit a pak se z ničeho nic uprostřed filmu rozsvítily ony slavné tři červené tečky někomu na čele a my zjistili teprve tehdy, s kým máme tu čest. Podobně, jako tomu bylo při prvním predátorovi, kdy jsme se teprve na konci dozvěděli, co je to za prevíta s “hnusnou držkou”. Ale chápu, že se filmařům podaří přitáhnout více diváků na Predátora než na Život Komančův. A pak tu máme malé bezvýznamné plusko za to, že konečně někdo nakopal řitní otvory těm zakáleným kolonizátorkým vepřům v amerikou necenzurované verzi reality, počínání si evropanů na novém kontinentu. Abych to závěrem shrnul. Dostali jsme konečně pěknej film s Predátorem na vysoké filmové úrovni. Díky moc. ()

guasimodo

Dokoukano.. a příštího predátora natočím já. Prachy k tomu vůbec nepotřebuji jak jsem viděl.. Kousek lesa tu u baráku máme. Hrát tam budu já jako náčelník dlouhý péro a žena jako divoký mustang. Predátora obsadím sousedem je mu vcelku podobný. A budeme běhat hodinu a půl po lese a házet po sobě kameny a klacky.. možná vezmu moji fiskarsku na velké finále. No ale když o tom přemýšlím hodinu a půl běhat nedokážu.. 🤔 tak... natočím krátkometrážní 👍  Sakra to byla ale kokotina.. kdyby tam byl aspoň Clint Eastwood třeba jako cizinec Joe.. to by byla teprve paráda ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023