Predátor: Korisť

Predátor: Korisť je úplne nový akčný triler a najnovší kúsok zo série Predátorov z prostredia kmeňa Komančov zo začiatku 18. storočia. Tento nevypovedaný príbeh hovorí o mladej žene, Naru, divokej a šikovnej bojovníčke, ktorá vyrastala medzi najväčšími lovcami, ktorí brázdili Veľké pláne. S istotou, že je rovnako schopná ako ostatní mladí lovci, sa vydáva ochrániť svoj ľud, keď táboru Komančov hrozí nebezpečenstvo. Keď vyzbrojená len najprimitívnejšími zbraňami nakoniec vysleduje svoju korisť, z ktorej sa vykľuje vysoko vyvinutý mimozemský predátor s technicky pokročilým arzenálom, medzi dvoma protivníkmi nastane zákerný a desivý súboj. (Disney+)

jafidel

Nevím jestli to už bylo zmíněno, ale na Disney+ je i verze v původním znění. Comanche version.Je v bonusech, ale bez titulků. Takový Apocalypto s Predátorem. Jasný 4 hvězdy. Trošku jsem si musel zvykat na "nový" facelift Predátora, ale jinak O.K. Takový Predátor junior... Zřejmě si musel, jak hlavní hrdinka, projít zkoušku dospělosti. ()

kataklysm

Lepší než ta srajda minule, ale stále dost nízko. Opět a zase logické mezery, buchta alá John Wick🤦...kdy tohle nekonečné mlácení tématem skončí? ()

fanmov

Film je o líné, malé indiánce, které nemá ráda brzké vstávání s ostatními sběrači a pořád si nezvykla na indiánský budíček. Proto se snaží všem dokázat, že je vlastně lovec, i když jediné co dokázala za celý film ulovit, je zaječí rodinka. Medvěda, pumu a dokonce ani jelena nezvládla a i souboj se svými vrstevníky projela. I když na chvíli to vypadalo, že vyhraje, když použila typickou holčičí zbraň, tedy kousání. Nevíme kdy a jak, neboť film nám to neukazuje, absolvovala výcvik v ninjustu a následně vyvraždila půlku tábora smraďochů. Dále ve filmu můžeme vidět postaršího, začínající stařeckou demencí trpícího predátora, který přišel strávit důchod, na naší matičce Zemi. I když bylo od prvního traileru jasné, že predátora v tomto filmu porazí malá holka a Dutch a všichni ostatní borci, z dalších filmů, většinou s elitním výcvikem, byli vlastně srač.y, v duchu jsem doufal, že to bude jinak. Bohužel, nebylo... Jediné, co je na filmu opravdu dobré, je vizuál predátora (ani obyčejného medvěda prostě nezvládli) a fanoušci mohou vidět pár nových vychytávek z predátořího arsenálu zbraní. ()

stringers

Týýý Voléé, já se tak těšil, že už jsem si chvílema žmoulal předkožku! Bohužel jsem netušil, že na CSFD to změnili a teď procenta neukazují hodnocení, ale řídkost průjmu, kterou po shlédnutí díla zažijete. Je to takovej přesnej vzorek naší doby - navenek pompézní, monstrózní, načančaný a kdo ví co, ale ve finále úplně dutý a bez hodnoty... Logika - zapomeňte. Hudba - scénický sračky totálně vykradený z Yellowstonu, ale hlavně absolutně nezapamatovatelný - do výtahu dobrý. Příběh - doteď vlastně nevim. Pokud jde o emancipaci a schopnost udržet se za jakýchkoli okolností pěkně namalovaná a šukézní, tak to se na druhou stranu pohybuje někde okolo 2678%. Další nahypovaná rejžárna, kterou zbaštěj tak 15ti letý. Jdu si radši hned pustit Klasiku s Árným, ať si zpravím chuť. Jo a nejvíc mě sere, že jsem kvůli tý kokotině nešel s klukama na pivo, ale zakempil se doma ...boha jeho! ()

Marshal22

Konečně jsem se dožil kvalitniho filmu s Predatorem. Modlil jsem se at to zas nekdo neposere a ono ne...je to naprosta parada a čuměl jsem se zatajenym dechem až dokonce. Naprosta parada. Tohle melo jit do kin sakra ()

Oup

Určite je pravda to, čo sa píše všade inde. Je to najlepší predátor od pôvodného originálu so Schwaicom. Predátor má tiež skvelé prevedenie. V takejto podobe sa mi veľmi páči. ()

ezop1012

Jedinú výhradu mám, prečo to nemohol urobiť jej brat? Toto všetko, čo ona?! Meniť objektívne skutočnosti, a to, že ženy sa fyzicky vyrovnajú mužom je už dočista zvrátené a do budúcna to narobí nemalú šarapatu, ale tak, nič netrvá večne ani politická korektnosť! ()

Marcel25

Komplexnejšie a prepracovanejšie než prvy predátor s Arnoldom. Avšak nie na toľko emocionálne, aby som dal päť hviezd. Ale úprimne, prekvapilo. ()

Chupacabros

Asi to neni uplně na plnej počet, ale nemůžu jinak. Už jenom za tu úžasnou kameru, hudební podkres a vůbec odvahu, pustit se do něčeho, co by šlo tak snadno zprasit. Největší škoda je asi to, že film pádí ke konci na muj vkus až moc rychle a na toho tragicky animovanýho mědvěda bych nejradši zapoměl. Jinak asi člověk dostal jednoduše to, co chtěl a co si dlouhý léta přál. 85% ()

quintes

Môj nepodstatný názor (keďže som už dlho nedával žiaden koment).. Skromné, no plnohodnotné oživenie tohto Predator žánru. Drobné detaily, nadväzujúce na časovú premisu, Hi-tech (ne)vychytávky Predátora, surová krása nepoškrvnenej prírody, odkaz na dobývanie Ameriky v tej dobe.. Krása, naozaj krása. Hudba nevtieravo dotvárajúca celkovú myšlienku filmu, a na záver dokonalá prešmyčka na originál Predator 2.. A to som sa ani nerozbehol. Konečne film, ktorý ma prekvapivo vtiahol (v dnešnej dobe) do filmového universa.. Bravo ()

whitey

Padesátikilovou holčinu jsme s prvním trailerem podcenili, a to i přes to, že už první díl nám ukázal, že svaly ani rotačák na Predátora nestačí. Ten se musí přechytračit! Ale nebyli jsme jediný, kdo indiánku podcenil. A asi není spoilerem, když se řekne, že Pokahontas Predátorovi nedostatek respektu vrátila i s úrokem. Film má samozřejmě (jako každé pokračování hororu s monstry) horší výchozí pozici. Tvůrci proto vyměnili jihoamerickou džungli i tu betonovou za krásné planiny Severní Ameriky obývané komanči. To přináší absenci automatických pušek a plasmatického kanónu, což je fér. A první setkání monstra s Homo Sapiens také ukazuje, že Predátor jako stratég zde neměl mnoho času si novou kořist nastudovat. A proto dělá chyby, je více zranitelný, v mnoha scénách krvácí. Což z něho dělá více "reálného" protivníka. Lovci kožešin film příjemně zpestřili a docela Prédovi zatopili. Hvězdičku dolů dávám za pomalejší první půlhodinu a scénu u ohně, kde Predátor znovu(!) naší hrdinku podcenil a ta mu zasadila svojí špuntovkou nemilý headshot. Zúčtování s Predátorem je druhé nejlepší, ale Arniemu to hodně dýchá na krk.   Závěrečnou myšlenku, že Predátor byl sice nebezpečným démonem, ale na bílé Evropany nemá, bez problému beru. Takhle se dělá prequel! EDIT 06.08.22: Den po premiéře se mi to rozložilo v hlavě a tento film si nezaslouží 4*. Zaslouží si 5*! Stále platí, že první půlhodina je pomalejší a zejména ta noční sekvence lovu na pumu. Ale jinak ten film je výborný, umí skvěle budovat atmosféru, ta sice není úplně hororová, ale to je tím, že už víme, že je tam někde neviditelný nimrod. Nechápu, že někdo dá odpad, 1* či 2*. Už jenom ta scéna s lovci kožešin, chytrý konec, uvěřitelnější predátor, který je z masa a kostí a dělá chyby... Co jsem si četl vaše recenze, tak chápu, že máte problém s malou lehkou indiánkou, s angličtinou (která se ale dá přepnout na původní indiánský jazyk :-)) Kdyby neexistovalo universum s Predátorem, a vyšlo toto jako první díl, tak jsou všichni unešení. ()

Morgoth11

Nevím co tohle mělo být ale ve výsledku totální píčo….Příště bude Predátor vs T-Rex?Předvídatelný děj,místy hodně divoká kamera… ()

F50Ferrari

Bylo to dobrý, ale jelikož mě přímo při filmu napadaly některý věci, který mohli být rozhodně lepší, tak za 4, ... vypiplat to, hlavně v tom, aby predátor ve vyloženým ohrožení života reagoval o poznání lépe, bylo by to klidně za 5. Ono v dnešní době, kdy je člověk vším přehlcen, se to ani srovnávat s jedníčkou moc nedá, protože tohle vyjít v době jedničky, tak by myslím s pětihvězdičkovým hodnocením málokdo váhal. ()

SavagerXx

Sakra tohle si ale zasloužilo release v kině! Na férovku, po tom co v puse zůstala pachuť ho*en po shlédnutí Predátor: Evoluce je PREY jako svěží voňavý vánek a hlavně je vidět že lidi co na tom dělali chápou podstatu Predátora. Návrat ke kořenům. CGI místy hapruje ale chápu že když se s filmem ani nepočítalo do kina tak se z rozpočtem nedalo asi dělat víc. Důležitý je že Predátor je velkej chlap v kostýmu (in your face sračkoidní Evoluce), má dost gadgetů a nemá plasma caster aby to tam celý nevyvraždil hned na začátku. Hodně lidí brečelo když byla jako hlavní lidská postava obsazena holka, ale nepřijde mi že by to nějak kazilo dojem z filmu a je tam spousta scén kde je vidět že třeba bratr hlavní hrdinky je tam spíš přes fyzickou sílu a ona je ta co u toho víc přemýšlí. Design našeho oblíbenýho emzáka pod maskou je trochu jiný než co bych čekal ale dá se to zkousnout. Doufám že tohle podnítí Disney aby udělali další film s Predátorem. ()

Duffman 97

Já nejsem hardcore fanoušek Predátora. Jednička byla dobrá ( ale za mě dost overrated) a zbytek mě nebavil. Na Prey jsem se těšil jako na lehce nadprůměrnou popcornovku. Film mi vytřel zrak protože místo toho jsem dostal solidní akční horor s výbornou atmosférou, dobrými herci, krásnou přírodou, zajímavým zasazením a pro mě konečně děsivým Predátorem. Můžeme filmu vyčítat feminismus ale upřímně? Je mi to jedno. Herečka i její postava Naru je mi sympatická a bavila mě. Navíc se budu raději koukat na ni než na naolejované borce se svalama. Co se výsledku týče.......mohlo to být o trochu delší ( kvůli rozvětvení některých zajímavých témat. Ale nebudu lhát když řeknu že pro mě je Prey nejlepší film s Predátorem. O to víc mě mrzí že kvůli debilitě zvané Predator: Evolution se film dostal pouze na stream a né do kina. 90%. ()

VladoCZ

Tak musím říct, že nový Predátor, ve srovnání s jinými predátory po legendární jedničce, nebyl vůbec špatný, teda kupodivu. Nejvíc mě asi štvala generická, rádoby epic, hudba, která se do většiny scén moc nehodila a taky mi rvaly oči velmi, velmi lacině vypadající efekty (zejména zvířat a krve). Jinak to ale špatné vůbec nebylo a predátor proti velmi schopné Naru (která je chytřejší než bobr) překvapivě funguje. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023