Predátor: Korisť

Trailer 1

Predátor: Kořist se odehrává ve světě národa Komančů na počátku 18. století a je příběhem mladé ženy, vysoce schopné bojovnice, která se zoufale snaží ochránit svůj lid před hrozícím nebezpečím. Pronásleduje svou kořist, a nakonec se jí postaví. Ukáže se, že její kořist je vysoce vyvinutý mimozemský predátor s technicky vyspělým arzenálem, což vyústí v krutý a děsivý souboj mezi oběma protivníky. (Disney+)

ReactLotus

Krajina je nádherná. Strašne dobre sa na tú prírodu díva. Kostýmy sú tiež veľmi pekné. Nápad zasadiť príbeh ku Indiánom bol veľmi dobrý. Príbeh je jednoduchší, ale nenudil som sa. CGI je na dnešné pomery slabé, miestami až hnusné. 7/10 ()

Gluminator

Vy všichni co tomu davate tady 5* na čem jedete? Tohle se opět nepovedlo. Atmosféra nula, spíše -3, hudba děs, predator je vidět skoro hned po pár minutách. CGI medvěd v malování (před 40lety byly filmy s reálnýma medvědama, dnes se musí dát CGI). Predátor sice hodně krvelačný, ale evidentně hladový. Každej predátor předtím byl mohutnej, tenhle je opravdu jak reklama na hlad. Vypadá jak s downovým syndromem, hlava otřesná. Jo aha, dej si kytičku a on tě neuvidí... ale předtím nechá herečku vykoupat v bahně, kdy si říkáš aha, tak teď ji neuvidí, ted tu asi bude. Ne, uplně o ničem. Indiáni mluvící anglicky, ale Francouzi kupodivu správně francouzsky, potléééésk, logika hadr. Jediné co, tak chápu odkaz na predátora 2, kde se zde jedná a o jednu a tu samou zbraň... Doufám, že už žádnýho vola nenapadne točit další na tuhle značku. Predátor byl pouze 1 a 2, vše ostatní byl omyl, AVP bylo daleko lepší než tenhle díl, o Evoluci raději snad ani nemluvím... No, sice jsem čekal, že to bude opravdu hovadina, ale takhle teda ne. 20% ()

Knifeos

Trailer nekecal :) Kořist je skvěle natočeným akčním filmem, který příjemně pracuje se značkou Predátor, ale výborně funguje i jako samostatný survival. Příběh je natočen velmi přímočaře a komorně, s čímž se skvěle pracuje po vizuální a atmosferické stránce. Hrdinka a kmen Komančů po celou dobu čelí nejedné hrozbě a ať je tím predátorem puma, medvěd, Predátor, nebo jen bahno, každá survival scéna je neskutečně nápaditá, výtečně natočená a budování napětí funguje bezchybně. Celkově vlastně musím říct, že film působí nejlépe v částech, kde se vůbec nemluví, je ticho a všechnu práci odvádí kamera, hudba a akční choreografie, nebo nápaditost v zápasu s přírodou. Kdykoliv totiž mezi sebou mluvili indiáni, působilo to na mně trochu zvláštně, necítil jsem z jejich projevu "indiánskost" a film by vlastně mohl plnohodnotně existovat jako němý, jen s konverzací skrze posunky. Musím říct, že jsem vůbec nečekal, že samotný Predátor dostane průběžně tolik prostoru. A je to moc dobře! Jeho akční scény jsou špičkové a já se nemohl nabažit jeho udělátek, které využívá hojně, ale přesto jsou jeho výstupy dávkované tak akorát. Od začátku jsem doufal, že tvůrci předloží víc než jen mimořádnou komančskou lovkyni jako důvod, proč se Predátor se všemi nevypořádá už v úvodní půlhodince. A skutečně předložili, byť nenápadně. Velká část chyb, kterých se dopouští je způsobena neznalostí prostředí - lidí a terénu, který nakonec zapříčiní i jeho vůbec největší chybu. Finále je díky tomu méně zvláštní, přesto za mně ale stále trochu moc, vzhledem k tomu, jakým suverénem je po celý film. Závěrem tedy jen škoda, že film nebyl uveden v kinech, koukalo by se na něj krásně. Alespoň mám ale radost za další úspěšný streamový projekt. 7,5/10 ()

Hexx

Ouuuu cmán!!! Naprostá dimenzionální paráda, která po mnoha letech zaplesala v mém srdíčku.... Útrapy s předchozími predátory jsou zapomenuty a nedej bože s predátory a vetřelci... Dokonalej snímek, stylově vykreslující život indiánského kmene z počátku 18. století. Co se však nestane, přifaří si to predátor a začínají se dít divy, při kterých hodně často brnká v mysli původní první predátor. Režisér nám však servíruje pohled do dalších, vylepšených zákoutí predátorovy "výbavičky". Také samotný vizuál predátora je poněkud... krásně ohyzdnější než jsme doposavad znali. Věděl jsem, že to bude dobrý predátor už od traileru, ale že to bude až taková paráda, to se mi ani nesnilo. A výjimeční jedinci, co zde dávají jednu hvězdu... pusťte si na dobrou noc Rákosníčka, to vás možná uspokojí (když ne hned, tak při pozdější poluci). ()

GsPiDeR

Vice než svěží vítr v parném létě. Nádherné záběry, výborné světlo,akce následuje akci. Perfektní "pokračování" jedničky, které ji svým způsobem i předčí... ()

guasimodo

Dokoukano.. a příštího predátora natočím já. Prachy k tomu vůbec nepotřebuji jak jsem viděl.. Kousek lesa tu u baráku máme. Hrát tam budu já jako náčelník dlouhý péro a žena jako divoký mustang. Predátora obsadím sousedem je mu vcelku podobný. A budeme běhat hodinu a půl po lese a házet po sobě kameny a klacky.. možná vezmu moji fiskarsku na velké finále. No ale když o tom přemýšlím hodinu a půl běhat nedokážu.. 🤔 tak... natočím krátkometrážní 👍  Sakra to byla ale kokotina.. kdyby tam byl aspoň Clint Eastwood třeba jako cizinec Joe.. to by byla teprve paráda ()

J!b

Po fakt dlouhý době filmík, který vybočil z šedi. Nebo se možná jen vrátil k tomu, co kdysi načrtly přímočarý akčňáky z 80tek. Bravo….není to bez chyb, asi to nezůstane v hlavě jako Arnieho jednička, ale vrací to zcela nekompromisně mimozemskýho lovce znovu do soukolí šoubizhnusu. ()

Caesarion

Za mě přece jen ne. Začátek trvá. Do děje to tak úplně nevtáhne, a to kde a kdy  se to odehrává, ve mě nerozjíždí ty správné emoce. Herci nejsou ve filmu naprosto ničím. Natočené to je bez šťávy, a těch správných přísad. Sranda je, že Predator sice nemá lasercanon, ale stejně má lepší vymoženosti než ve filmu z Arnoldem, lépe se pohybuje, a přemýšlí, postupuje jinak. Jakoby to byl jiný Predator než ho známe. Navíc zabijí zvířata a mapuje jejich chování při lovu. Proč ? Můj názor je, že jeho svět je už otevřený natolik, že už je prostě filmařsky nemožné natočit o něm něco skutečně, tak výjimečného jako byl film právě s Arnoldem. Tím čím byl tento film výjimečný je to, čím všechny ostatní filmy o Predatorovi nikdy nebudou. Tohle se dalo, ale dobré to není ani omylem. ()

soukyd33

V tichosti byl natočen další úžasný díl Predátora. Poznámka: Zde uvidíte opět několik jeho vychytávek na lov. Konečně se tak vracíme i v čase, a i tam má Predátor vhodného soupeře. Mnoho akce. Efekty dobré. Scény nejsou nijak tmavé, takže vám nic neunikne. 👍 Napětí+ Prostorový zvuk výborný. Hudba+ Příběh úžasný. Herecké obsazení, neznámé. Herecké výkony super. Poznámka: Mohlo by být i pokračování. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

freezer02

Začnu negativními věci. Film je klasickou přehlídkou velmi špatného CGI. Počínaje CGI krví a konče CGI medvědem, což vypadalo skoro až parodicky vtipně a špatně. Zvláštní byl i vizuál...nebyl zde žádný výrazný filmový filtr, chvilku to vypadalo, že sleduji dokument z Animal Planet. Dějově se to hodně táhne a je tam mnoho prázdných scén, ve kterých se nic neděje. Hlavní hrdinka není příliš charismatická a vedlejší postavy...tak na ty zapomenete už zítra. A teď plusy....je tam hezká příroda, je tam Predátor, a to je tak všechno. Film postrádá napětí, dobrý vizuál a výraznější postavy. Celý film působí velmi levně, jakobych sledoval nějaký béčkový seriál. Přesto nebudu dávat odpad, protože jsem to zvládnul dokoukat a navíc pro Predátory mám slabost. Původní film je za mě nejlepším akčňákem. Nevím čím si ale Predátor vysloužil to, že se z něj stane TV Film, který díky mizernému rozpočtu a špatným trikům ani do kin nemůže....Tak tohle si fakt značka Predátor nezasloužila... ()

Honza.Coural

Prey zvládá doručit vše co si fanoušek původního Predátora může přát ale nejedná se jen o boha pustý fun servis. Vzhledem k délce série se nedá hrát na napětí ze skryté hrozby a tak místo toho pozorujeme zrcadlící se cesty dvou hlavních postav, z toho jen jedna na konci může přežít. Nejlépe nasnímaná krajina v sérii, originální vizáž a zbraňový arzenál u Predátora, atmosférický soundtrack a sound design, zmasakrováni tupejch bělochů a pejsek.. aneb mnoha dílčích částí co vám dopřávají pocit blaha z kvalitní podívané. Odkazy na jedničku nejsou prvoplánové, jsou spíš pomrkáváním na fanouška s dovětkem pojďme to vzít tentokrát tudy, zapojení lovné zvěře a ostatních pozemských predátorů do děje je geniální a kritický komentář na bezbřehé vraždění bez cti dává Predátorovi páteř a poukazuje na to že nám lidem občas chybí.. hehehe ()

Jaroslaw

8/10 Dan Trachtenberg opět natočil poctivě atmosferický thriller se skvělou hlavní hrdinkou a s predátorem,který se s lovením fakt nemaže a celkově  je opravdu osvěžující sledovat neokoukané zasazení do období indiánů,za mě osobně druhý nejlepší predátor a nebýt předvídatelného finále byl by tím nejlepším,škoda jen,že nešel do kin,pač kinozážitek by to učitě zvedl. ()

Bogrant

Možná záchrana značky je zaujímavou kombináciou westernu a sci-fi vyvražďovačky, ktorá si patrične vychutnáva svoju hlavnú postavu (v tomto prípade naozaj Predátora) a dáva jej priestor na kreatívne, značne brutálne akty. A tým všetko dobré končí, pretože sa to nevyhýba niekoľkým lapsusom - nedôveryhodná bojovníčka má problémy s lukom, ale so sekerou vybije polovicu osadníkov, finále je logickým mindfuckom a chýba väčšia autentickosť. Malo sa to celé natočiť v komančskom jazyku, alebo podobnej hatlanine. Arnoldovi to ale napriek všetkému veľkú hanbu nespraví a podobné "cestovanie" v čase môže byť do budúcna prínosom. ()

Heywood

Každá mítuačková sračka film jenom zkazí a není žádná dochovaná zmínka o tom, že by Komančové měli náčelnici ženu. Tak politická sračka byla nacpaná i do tohohle filmu, který to vůbec nepotřeboval, protože jinak byl výborný. Vybraní herci skvělí, exteriéry až přecházel zrak, tempo vyprávění ve správném rytmu, zlo i jeho sekvence dobře podané, prostě jeden špatně hledá filmařskou chybu a tak výsledek předčil očekávání, zvláště pro nás, co celou tu ságu od Swarzeneggra sledujeme. Přidávám se k 75% a pocitem, že tohle stálo za vidění a udělalo to radost. NEČEKANÉ O TO LEPŠÍ ()

jethrotull odpad!

Neskutocny odpad,trapnost a grc. Urazka a dehonestacia povodneho Predatora s Arnoldom. Najhorsi film ktory bol zo serie filmov natoceny. Jednoznacne vidim ze tie vysoke hodnotenia svedcia o degeneracii divakov a o tom ze absolutne nepouzivaju mozog. 40 kilova indianka zrusi Predatora,ktory predtym zdvihne 400kg grizzlyho ??? To mysleli vazne? Vidim ze ludstvo totalne upada do debility. ()

Súvisiace novinky

Pokračování Planety opic má název i obsazení

Pokračování Planety opic má název i obsazení

29.09.2022

Pokračování Planety opic ponese oficiální název Kingdom of the Planet of the Apes, tedy Království Planety opic, přičemž studio 20th Century oznámilo, že začátek natáčení vypukne už za měsíc. V…

Predátor: Kořist je streamingovým hitem

Predátor: Kořist je streamingovým hitem

10.08.2022

Před pěti dny na americké streamovací službě Hulu, v latinské Americe na Star+ a ve zbytku světa na Disney+ odstartovalo dlouho očekávané akční sci-fi od 20th Century Studios v režii Dana…

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Měli jste pocit, že letošní léto bylo, alespoň co se nabídky v kinech a na streamovacích službách týče, doposud poněkud chudé? Pak vás nejspíš potěší zpráva, že srpen v tomhle směru ledacos napraví.…

Prequel Predátora má název i datum premiéry

Prequel Predátora má název i datum premiéry

13.11.2021

Studio 20th Century Studios už nějakou dobu pracuje na rebootu predátoří série. Nový film nakonec natočil režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), pracovní název nesl Skulls a před časem jsme…