Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

Habanera

Velké překvapení!  Indiáni ani Predátor tady už dávno nebyli. Kombo neobvyklé, ale senzační. Hlavní hrdinka se mi líbila, protože tak jak mimozemšťan, tak i holka si prostě chtěli hrát. Nakonec ale došla trpělivost, a tak si ženská musela sjednat pořádek. ()

Raskoslav

Decentní snímek, určitě o dost lepší než většina posledních predátorů. Nicméně být lepší než posledních pár tragédií nestačí. Celé mi to přišlo více zasazené jakoby do akční počítačové hry - každá šelmovitá zvěř automaticky útočí na vše kolem co se hýbe (plachost nula), predátor si dávno nevychutnává lov jednoho po jednom - prostě vždycky někam skočí a snaží se zprasit všechno co se hejbe. Samozřejmě je strašně hustej až do finální bitky s hlavní hrdinkou, která je jak jinak protěžovaná scénářem od začátku do konce. Arnold si to vítězství celkem zasloužil, tady mi přišlo, že nikoliv. Tak či tak líbilo se mi zasazení do historie, i mezi indiány. Koncept nové helmy zajímavý, ale to je tak vše. Suma sumárum, na jedno zhlédnutí dobré, ale podruhé si to asi pouštět nebudu. ()

Facerr

Pecka! Tohle jsem nečekal. Sympatická indoška (která mluví výbornou angličtinou:) se s emzákem skvěle vypořádala. Upřímně začátek trochu váhavý, ale děj graduje výborně a závěrečný souboj je přímo ukázkový. ()

White-Man

Abych řekl pravdu, tak vysoké hodnocení tohoto snímku příliš nechápu. Ano, film je rozhodně daleko lepší, než The Predator (2018), ale na kultovní jedničku prostě nemá ani zdaleka. První půl hodina filmu je neskutečná nuda, kdy se vůbec nic, ale opravdu VŮBEC NIC neděje. Indiáni nejsou příliš uvěřitelní, ale asi to dělala ta pěkná plynná angličtina, kterou hovořili. U hlavní aktérky jsem se bál, že bude otravná, ale mile mě překvapila a dala se v pohodě skousnout. CGI Predátora bylo fajn, ale o to víc bylo zarážející opravdu příšerné CGI medvěda. Jako by na filmu pracovala dvě odlišná studia zvláštních efektů. Holt, někde se asi šetřit muselo. Až ve druhé polovině filmu se vše rozjede a je na co koukat, ale i tak je akce poněkud plochá a chybí napětí, jako u jedničky. Jako jo, snímek to není špatný a alespoň se napravila reputace po opravdu otřesném třetím díle (The Predator (2018)). Za mě ale kultovní první díl (Predator (1987)) a i snímek Predators (2010) byly daleko lepší. ()

hematop92

Nikdo asi už nevěřil, že mimozemský nýmand ještě někdy dostane kvalitní ere a svou tvrdostí a prokrvením nás někdy překvapí. Dan Trautunberg mě vyvedl z omylu a jsem za to strašně rád. Akcí po pi*i nabombený film, hlavní záporák/dobrák v podobě našeho miláčka predátora je k nezastavení a opravdu jsem nesmírně rád, že náš ÝTÝ nepatří do starého železa. Další scenérie bych strašně rád viděl na Ústecku a u nás v Přívoze, kde by mohl Predátor taky lovit indiány a myslím si, že by to byla další skvělá zábava. Přece jenom oni železo rádi a Predátor by mohl mít rovnocenného soupeře. ()

Plaque

Áno, veľmi dobré, až príliš dobré. Tlieskam šialenému nápadu poslať Predatora do 18. storočia medzi Indiánov. Wau. To bola odvaha. ()

muti

Nečakane kvalitný predátor z prostredia amerických indiánov pár storočí dozadu. Hlavná hrdinka bojuje s predsudkami kmeňa voči žene ktorá by chcela byť viac než bylinkárkou, chcela by loviť spolu s mužmi. Stretáva sa s nepochopením celého kmeňa, jej inštinktom a varovaniam takisto nik neverí. Niečo prichádza a nie je to ani lev ani medveď. Samozrejme, je tam aj lev aj medveď, ale aj niečo iné. No kto by počúval ženu v 18. storočí. Jej sila je že protivník ju podceňuje a to musí využiť vo svoj prospech. Improvise, adapt, overcome. And kill. Páčil sa mi aj look predátora so staršími zbraňami, predsa len sme 200 rokov v minulosti oproti 1990's. Vo filme sa blysne aj pištoľ z predošlých časti, čo poteší fanúšikov loru predátora. ()

blazma

Nikdy jsem nebyl moc velký fanoušek Predátora, ale rozhodně mám tyto filmy rád. Dokonce i ty novější, které se moc nepovedly. Každopádně toto se mi vůbec nelíbilo. Jakože, když mají v moderním světě lidé problém predátora porazit a najednou ho dokážou porazit indiáni pomocí šípů a sekery... Ještě ke všemu žena. Jakože nemám nic proti tomu, že to byla ženská v hlavní roli, ale prostě někdy to vůbec nedává smysl. ()

koza3

Tak tohle predátorovi zaslušelo. Po všech těch akčňácích se tohle fakt povedlo a zasazení do prvního kontaktu s naši planetou (drobný easter egg ma dvojku s pistolí - "Dobrý lov" potěší), návrat spíše neukázat predátora, ale naznačit byl super. Líbil se mi lov všech těch šelem i trochu průměrný příběh inteligentní indiánky. Klidně bych si dal pokračování téhle série. ()

papuchalk

Když si objednáš predátora z wishe... Nedokážu pochopit, kolik lidí na tohle reálně naskočilo, a uvěřilo tomu, že to je nejlepší druhé pokračování Predátora. Rozhoduju se mezi dvěma a třema. Víc opravdu ne. Vždyť to zásadně postrádá elementární uvěřitelnost. Blbečku jak můžeš věřit že něco jako predátor existuje? Myslím uvěřitelnost všeho okolo. Koukněte se znova na jedničku, ta se odehrává na základu uvěřitelných akčních scén. Nikdo tam neskáče čtyři metry do vzduchu z koně a když spadne z výšky tak je kurva domlácenej a plive krev. Používají opravdové zbraně, tak jak se v reálném světě skutečně používají, a nemají žádné sekerky na provázkách, kterýma si akurát tak vyseknete vlastní oko! Tohle je film pro děti, který jsou zvyklí na realitu počítačových her (než z ní zase vyrostou). Ale pro mě je tohle fakt málo. Navíc pulka filmu se odehrává ve tmě, kde není nic vidět. No a jak by mohli polonahí indiáni, který ani nemaj to podělaný infra, konkurovat predátorovi? Prostě tím, že mu seberu jeho ramenní kanón. Nejlepší jeho zbraň, jinak by to vážně nedávalo moc smysl se o něco snažit. Takže náš milý predátor má všechen hi-*tech z budoucnosti, od stealth technologie, po lasery, a levitující bombičky, ale kupodivu to jediný čím muže střílet na větší dálku jsou obyčejný konvenční kovový šipky. To je takovej nesmysl, jakobychom my měli nadzvukové stíhačky, ale to nejlepší co bysme z nich mohli střílet jsou dřevěné šípy. Víc jsme prostě nedokázali vymyslet! Nemůžu si pomoct ale tohohle predátora z wishe by Arnold sundal asi tak v prvních deseti minutách filmu obyčejným klacíkem a šel by si po důležitějších cílech, třeba po tý chajdě uprostřed. ()

prochyn

Očouzená pipina se sekérečkou to v pohodě nandá všem. Se svojí věrnou čivavou dostane mimozemského superbojovníka jako malinu. To jako vážně??? ()

Nikolas__

Tak nakonec nám to Prey přeci jen vyšlo, vyšlo to i z pohledu fanouškovského snu. Atmosféra je místy vážně dechberoucí, scénář je kvalitně napsanej a dokonce tu fungují i postavy! Ve fakin filmu o indiánech. Predátor vypadá i tentokrát božsky, trochu slaběji než v ostatních filmech možná (kromě Evoluce), vlastně celý ten film vypadá dost dobře, i skrze kvalitní řemeslo a herecké výkony. Je to super i v závěru, bohužel na pět hvězd to není. Můj žebříček predátor universa: 02, 03, 01, 05, 04 ()

Ronkar

Fajn přírůstek do predátořího universa a po těch sračkách, které se na tuhle značku nalepily, převládá spokojenost. Režie a prostředí patří k tomu lepšímu. Má to i originální a hodně povedenou hudbu. Predátora si divák užije dost, i způsobů jak porcuje na kusy své kořisti. Akce a brutalita potěšila. CGI zvířat už tolik ne (v rámci rozpočtu to ale chápu). Paradoxně mě asi zaujala víc první půle, ve které se sice neděje nic zásadního, ale to indiánské prostředí a příroda v sobě prostě měla kouzlo. Navíc tu funguje i seznamování s hlavní hrdinkou, kdy poznáváme její schopnosti i adaptaci na několik průšvihů. Pak to sjelo do tradiční předvídatelné vyvražďovačky, která je fajn natočená a má dobrou akci, ale nic nového nepřináší. Výtku mám k otravné emancipované vložce hrdinky, která tu byla jako pěst na oko. Vykulená herečka je vizuálně zvolená dobře a v akci působí věrohodně (až na úlety v závěru). Je tu vidět úcta k odkazu původního Predátora a film má pěknou atmosféru. Ta ovšem vychází spíš z kamery a krásné krajiny. Co se týče práce s napětím, hororem nebo gradací... je to průměrné. Věci se tu zkrátka dějí jedna za druhou, aniž by to mělo na diváka nějaký hlubší dopad. Emoce to moc nevzbuzuje, nepřichází ani žádný twist. Ale oceňuji, že Naru musí zapojit mozek a nasbírané zkušenosti, aby přežila. Jako jednohubka dobré, ale hledat v tom víc nemá smysl. Doporučuju fandům survival filmů. 7/10 ()

Tomko87

Plna pálka Lebo nový Predoš sa sakramensky vydaril. Režisér presne vedel ako naložiť s mimozemským lovcom. A dal mi mocný surivar thiller aký som očakával pekelne dlho. Toto je proste vyborná náplať za sračku Evolúcia. ()

pds

Nebyť tých horších CGI efektov zvierat, bolo by to o kúsok lepšie. Aj tak to nebol zlý film. Len stále premýšľam ,podla nového trendu, kto tam bol LGBT. Asi ten pes... 🖖65% ()

Dasty

Hodně jsem se těšil a opravdu jsem dostal co jsem chtěl ... když byla první zmínka o projektu z označením skulls a lidi došli na to že to je nový predátor a ujme se ho Dan Trachtenberg hned jsem věděl že to bude dobrý a bylo to svižné s nápady a predátor se ukázal jako nelítostný lovec. Hlavní hrdinka sympatická žena kmene komančů co hledá svoje místo v kmeni narazí na lovce, který je nelítostný silný a odhodlaný najít boj který mu bude výzvou... za mě 10/10 jelikož to co se poslední dobou urodilo byl odpad.. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023