Predátor: Korisť

Predátor: Korisť je úplne nový akčný triler a najnovší kúsok zo série Predátorov z prostredia kmeňa Komančov zo začiatku 18. storočia. Tento nevypovedaný príbeh hovorí o mladej žene, Naru, divokej a šikovnej bojovníčke, ktorá vyrastala medzi najväčšími lovcami, ktorí brázdili Veľké pláne. S istotou, že je rovnako schopná ako ostatní mladí lovci, sa vydáva ochrániť svoj ľud, keď táboru Komančov hrozí nebezpečenstvo. Keď vyzbrojená len najprimitívnejšími zbraňami nakoniec vysleduje svoju korisť, z ktorej sa vykľuje vysoko vyvinutý mimozemský predátor s technicky pokročilým arzenálom, medzi dvoma protivníkmi nastane zákerný a desivý súboj. (Disney+)

JasonV

Pre mňa niekde medzi Arnoldovým Predátorom a polozabudnutými Predátormi s Adrienom Brodym.  Na prvý pohľad je jasné, že tá baba má asi 10% Arnoldovej svalovej hmoty a 5% jeho charizmy, ale vďaka perfektnej réžii, krásnemu vizuálu a rýchlemu spádu to až tak nevadí. Rýchlopalné zbrane nahradili väčšinou tie chladné a prispósobil sa tomu svojim arzenálom aj samotný Predátor, čo tvorcovia patrične kreatívne využili. Páčilo sa mi aj to obrazné aj názorné rozoberanie problematiky lovu a lovcov. ()

george82

Film je fajn, hračky Predátora taky neurazí, ale už jděte s tou emancipací do prdele. Je to otravný a hlavně ubphý. Nemám nic proti rovnosti pohlaví, ale čím víc mi to někdo nití, tím víc mě to uráží a sere. Predátor sám odrovná desítky indiánů a lovců, ale nakonec padne do pasti jako úplnej tupec. Ten, kterej studuje taktiky a lsti všech živých dravců ve vesmíru. Ok…ale ne. ()

ScarFace_V8

Tak tohle má být ten nejlepší Predátor hned po jedničce? Vážně jsme všichni viděli stejný film? Jako neříkám že je to úplný odpad a mnoho pozitiv jsem tam našel. Bohužel po tom všemožném hypu jsem měl standardy nastavené úplně jinde. Příběh klasicky vypráví o utlačovaném jedinci jménem Naru, kterému nikdo nevěří a proto se tedy snaží ostatní přesvědčit o opaku. To že je to žena je mi úplně jedno. Natočení a scenérie filmu uznávám. Ty byly skvělé. OST Sarah Schachner byl perfektní a opravdu se tu nezapře. Často jsem měl flashbacky na AC Valhallu. Ale hold to kazí scénář hlavní postavy. Od někoho jsem zaslechl, že tu Naru plně využívala svojí inteligenci k přežití… zato z Predátora jí úplně vysávala. Ten nejenom, že je šeredný jak *****, ale je ještě víc hloupější. Opravdu jsem 2/3 filmu doufal, že finále nebude přesně takové jaké jsem ho čekal. Jenže ono opravdu bylo přesně takové jaké jsem ho čekal! Predátor tu úplně zapomněl, že je Predátor. Ona si ho tam povodila, udělala si na něm rodeo a souboj byl úplně bez napětí… ehm – Dutch, Harrigan nebo Royce jsou oproti naší Ms. Marvel úplní pozéři! Nehledě na to, že Naru nemá žádný vývoj. Prostě od začátku je nejlepší z nejlepších. Jediný její vývoj, kterým si prošla bylo když si uvázala tomahawk na ‚vodítko‘. Sarah Connor a Ellen Ripley si stále drží své prvenství a jestli ženské charkatery budou dělat i nadále takto, tak to i nadále to tak zůstane. Popravdě jsem původně očekával, že film bude max lepší jak Predators (2010), jenže ve výsledku je horší jak Predator Evoluce neboť ten nám aspoň z 60% dal to co fans toho chtěli. Nehledě na to, že díky tomuto filmu to vypadá, že došlo na retcon Raphaela Adoliniho. Jak jinak by se tu dostali k bambitce, kterou Adolini věnoval Greybackovi? Můj spoilerový rozbor filmu: PREY ()

Ricci

Neuvěřitelná jízda. Čekal jsem nějaký derivát (asi jako alien vs. predator), ale dostal jsem skvělý film, prequel na úrovni. ()

mnx

Ne sice tak bomba jako původní Predátor (ten stejně nikdo nepřekoná), ale pořád mnohem lepší než všechny předchozí pokračování. Zkrátka velmi důstojný nástupce. Film poráží i spoustu přírodopisných dokumentů, protože tady je potravní řetězec znázorněn opravdu mistrně. Nápad umístit prostředí do divoké Ameriky 17. století je taky moc fajn. Není nad to koukat na vidlácké lovce kožešin s jednokulovými bambitkami, jak se před nimi zjevuje mimozemská technika :-) ()

Vasyl

Už jsem chvílema myslel, že predátor tu Nšoči pomiluje jak na ni byl hodnej. Bílý muž se pak s nima sral o dost míň. ()

smarkus

Neviem či všetci pozerali iný film ako ja...Indiánka, ktorá sa vzoprela patriarchátu :D dpči dostala by po hube a nie chodiť loviť. Odhliadnuc od toho je to celkom pozeratelný film, scenérie sú veľmi podarené. Ten záverečný súboj je...hmm..takto... ani Arnie by si netrúfol na taký súboj, tak je to prepálené. Nechápem ten hype okolo tohto filmu. 3/5 ()

hrumsrt

Když se mluví o nejpůsobivějším o nejkultovnějším filmovém monstru je to spíše jen souboj mezi Vetřelcem a Predátorem. Což už nám dokonce bylo i nabídnuto v rámci filmové tvorby, že výsledek nebyl nejlepší tak nějak nikoho nepřekvapí. Pravě predátorská držka se pro větší humanitu a takový příběhově univerzálnější obraz dočkala více zpracování, a tak jindy si vyšlápne na partičku vojáků a podruhé zase třeba jen na osadu indiánů... A jaké je teda nové provedení? Osobně jsem čekal daleko větší průměrnost a ani první trailery mě nikterak nepřesvědčily o opaku. Proto jsem mile překvapený, jak funkční to nakonec je. Nesnaží se to odkazovat na to co bylo a brázdí si vlastní cestu. První půle, kdy se jen šponuje atmosféra a neviditelný predátor nás přes řadu hororovějších prvků dokáže navnadit, mi přijde více než povedená. Famózní provedení těch neviditelných prvků, na snímku jsou ty finance vidět a to mě těší. Jakmile se pak nebeský lovec ukáže v celé svojí kráse a kosí vše co mu přijde do cesty, snímek je vynikající. Skvělá poklona původnímu filmu s Arniem a zároveň skvělé moderní okořenění. Staré dobré gadgety, které zvládají nahánět strach a zároveň potěšit. Připadá mi to celé takové syrovější, takové animalističtější... Příběhově nelze čekat žádné veledílo, v tomhle snad vede i každý předchozí snímek, ale zvládne to s klidem zaujmout. Jen teda v závěru až možná zahanbit právě původní skvadru, když ho takhle vyškolí i malá indiánská holka. Akční kus, který táhne nostalgie a přesto nešetří na modernosti. 75% ()

HellFireFery

Předpokládal jsem, že podle zdejšího hodnocení mohu očekávat skutečnou pecku. Nedočkal jsem se. Na druhou stranu je však třeba přiznat, že jsem nebyl ani vyloženě zklamaný. Film je má dostatek napětí a surovosti a vyhýbá se klasickému klišé, které měly předchozí díly z posledních let. Na druhou stranu se mohlo výrazně lépe zapracovat na vývoji ústřední hrdinky, digitálních tricích (zvířata) a zejména na závěrečném souboji, který byl na můj vkus až moc krátký.  Zklamaný nejsem, ale čekal jsem mnohem více. ()

cerdax2

Ctyri hvezdicky za paradni predatorovinu, u ktery by i Vinetou slzil Oldovi S. na rameni, a pul hvezdicky dolu za praseci digitalni efekty. 65% ()

jemine

Asi nejlepší z predátorů; třebaže srovnávat osmdesátkovou Arnoldovu pecku s touto navoněnou akcí je poněkud ne zrovna košer, obrazově i vypravěčsky Kořist vládne. ()

krvinka56

Já si to užil jedničku zbožňuji a tohle řadím hned za ní. Konečně originální a zábavný Predátor a i v pěkné přírodě. Plusem je že to není hned od začátku rychlá akce  ale konečně se tu buduje i trochu příběh a sblížíte se s hlavními hrdiny. Odkazy na předešlé filmy jsem si užil Ke konci to trochu škobrtne ale i tak je to dobré.  A na další díl se rozhodně těším. Jen by to chtělo větší změnu a nechat Predátora konečně vyhrát. A nebo aby to skončilo remízou. ()

Kinofil

|| R || 20th Century Studios/Hulu/Disney+ || Rozpočet: N/A || Predátoří značka to od druhého dílu nemá vůbec lehké uplně stejně jako Terminátor. Proto každý oznámený projekt způsobuje nervozitu a zbytečné ždímání značky. A to hlavně v souvislosti prohlubování mytologie, rozšiřování série apod. o co se pokoušel poslední díl. Proto když někdo odklepne komorní spin-off s originálním námětem: co by se stalo, kdyby Predátor uděřil v "pravěku" je aspoň malý důvod se těšit. A nakonec to překvapivě vyšlo! Trachtenbergovo jméno coby režisér působilo jako anestesie od začátku, protože jeho Cloverfield byl hodně fajn i s dalším zhlédnutím. Umí budovat atmosféru, umí si poradit s malým rozpočtem a omezeným prostředím. A to všechno předvádí i zde. Celkem neznámá Midthunter (příhodné jméno) překvapivě zvládá film utáhnout a ani jednou jsem nenabyl pocitu, že by filmu prospěla známější herečka. Akční scény jsou přesně to, co bych od takového filmu očekával a dojde i na brutalitu. Avšak škoda, že byl celý koncept s Predátorem vyzrazen už v reklamní kampani. Kořisti by hodně prospěl původní námět, ve kterém se měl Predátor zjevit nečekaně až v půlce příběhu. Ale co už. Tato horová jednohubka ala herní Farcry: Primal říznutý Revenantem funguje i tak a třeba takový Terminátor by se mohl přiučit, že víc neznamená lepší film. Díky za dosluhující Foxe, kteří stihli projekt odklepnout ještě před odkoupením Disneym. Doufám, že i přesto budou i nadále vznikat podobná díla. 75%. ()

Habanera

Velké překvapení!  Indiáni ani Predátor tady už dávno nebyli. Kombo neobvyklé, ale senzační. Hlavní hrdinka se mi líbila, protože tak jak mimozemšťan, tak i holka si prostě chtěli hrát. Nakonec ale došla trpělivost, a tak si ženská musela sjednat pořádek. ()

Raskoslav

Decentní snímek, určitě o dost lepší než většina posledních predátorů. Nicméně být lepší než posledních pár tragédií nestačí. Celé mi to přišlo více zasazené jakoby do akční počítačové hry - každá šelmovitá zvěř automaticky útočí na vše kolem co se hýbe (plachost nula), predátor si dávno nevychutnává lov jednoho po jednom - prostě vždycky někam skočí a snaží se zprasit všechno co se hejbe. Samozřejmě je strašně hustej až do finální bitky s hlavní hrdinkou, která je jak jinak protěžovaná scénářem od začátku do konce. Arnold si to vítězství celkem zasloužil, tady mi přišlo, že nikoliv. Tak či tak líbilo se mi zasazení do historie, i mezi indiány. Koncept nové helmy zajímavý, ale to je tak vše. Suma sumárum, na jedno zhlédnutí dobré, ale podruhé si to asi pouštět nebudu. ()

Facerr

Pecka! Tohle jsem nečekal. Sympatická indoška (která mluví výbornou angličtinou:) se s emzákem skvěle vypořádala. Upřímně začátek trochu váhavý, ale děj graduje výborně a závěrečný souboj je přímo ukázkový. ()

White-Man

Abych řekl pravdu, tak vysoké hodnocení tohoto snímku příliš nechápu. Ano, film je rozhodně daleko lepší, než The Predator (2018), ale na kultovní jedničku prostě nemá ani zdaleka. První půl hodina filmu je neskutečná nuda, kdy se vůbec nic, ale opravdu VŮBEC NIC neděje. Indiáni nejsou příliš uvěřitelní, ale asi to dělala ta pěkná plynná angličtina, kterou hovořili. U hlavní aktérky jsem se bál, že bude otravná, ale mile mě překvapila a dala se v pohodě skousnout. CGI Predátora bylo fajn, ale o to víc bylo zarážející opravdu příšerné CGI medvěda. Jako by na filmu pracovala dvě odlišná studia zvláštních efektů. Holt, někde se asi šetřit muselo. Až ve druhé polovině filmu se vše rozjede a je na co koukat, ale i tak je akce poněkud plochá a chybí napětí, jako u jedničky. Jako jo, snímek to není špatný a alespoň se napravila reputace po opravdu otřesném třetím díle (The Predator (2018)). Za mě ale kultovní první díl (Predator (1987)) a i snímek Predators (2010) byly daleko lepší. ()

hematop92

Nikdo asi už nevěřil, že mimozemský nýmand ještě někdy dostane kvalitní ere a svou tvrdostí a prokrvením nás někdy překvapí. Dan Trautunberg mě vyvedl z omylu a jsem za to strašně rád. Akcí po pi*i nabombený film, hlavní záporák/dobrák v podobě našeho miláčka predátora je k nezastavení a opravdu jsem nesmírně rád, že náš ÝTÝ nepatří do starého železa. Další scenérie bych strašně rád viděl na Ústecku a u nás v Přívoze, kde by mohl Predátor taky lovit indiány a myslím si, že by to byla další skvělá zábava. Přece jenom oni železo rádi a Predátor by mohl mít rovnocenného soupeře. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023