Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

curfew77

Samotný základní nápad vypadal asi na papíře děsně cool, ale ruku na srdce, pokud vám je víc než třináct, rychle pochopíte, že skýtá mnohem víc překážek než benefitů. Trachtenberg a spol se s úskalím, jak to celé na sebe logicky napasovat, porvali relativně se ctí, nicméně bylo k tomu po cestě potřeba nemálo scénáristických berliček a cochcáren. Jinak ovšem skoro samá pozitiva: akce neotřelá a drsná, hlavní hrdinka velmi cool a sexy, killy v rámci přístupnosti řešené elegantně... Jen ty občasné CGI momenty to kazily, a samozřejmě taková ta věčná indiánská tématika pouček typu "Můj otec kdysi ulovil bizona a ten..." Ale to už k žánru tak nějak patří - tedy k tomu vinnetouvskému. Dám 65 %, ale obávám se, že Prey přes všechnu chválu skončí stejně zapomenuté, jako podobně "docela povedení" Predátoři s Brodym. PS: Dvojku pořád řadím výš. PPS: Ta hudba v závěru je totálně vykradené finále Posledního mohykána, asi aby nikdo nebyl na pochybách, že rejža dospíval v devadesátkách. ()

OJan

Na tento film jsem se začal dívat s mírnou obavou z toho, že to bude podobný propadák jako poslední počin do predátorské série. Avšak netrvalo dlouho a začal jsem se radovat, že je zde po dlouhé době nějaký kvalitní Predátor. Film měl zkrátka vše, co by měl takový film mít. Oplýval solidním vizuálem a zvukem (což platilo po celý film), dále pak skvělou hudbou dokreslující atmosféru a taky dobrou prací s kamerou. To, že je hlavní postavou žena jsem zpočátku vnímal jako pozitivum, které film obzvláštní. Pak ale přišla druhá polovina, kde zážitek a radost šly do kytek. Nejdříve bych chtěl říct, že mě již od začátku filmu štvalo CGI, které zde místy působí velice nekvalitně, ovšem pak se do filmu vměstnala i korektnost, kterou viním i z toho, že úplně znemožnila samotného Predátora. Ze začátku vypadal velice schopným a nakonec ho sama úplně hravě zlikviduje jedna indiánka. To je věc, která mě naštvala úplně nejvíce, protože nejenže tím naprosto znemožnila Predátora, ale i Schwarzeneggra, který v jedničce sváděl s Predátorem skutečně litý boj. |60%| ()

MartinTerran

Další predátor (nebo možná vůbec první?) nijak nevyniká. Je to akční je to krvavé a i docela napínavé. Zdálo se mi, že si to chce dost hrát na jedničku jen bez těch automatů a podobných srand moderních vojáků. Zase džungle, zase kamufláž (obou) a zase pastičky. Divá se na to docela dobře a je fajn, že i výbava je jiná, takže ani mimozemšťané jen těch 200let neseděli a nekopali se do zadku, ale blikající "rukavice" je vždy průser. Herci mě neznámí, ale byli fajn. Hodnocení: 64/100. ()

Vämpiriüs

Hodně dobré lesní dobrodružství, kde nesmí chybět indiáni a jejich nečekaní návštěvníci. Velmi dobré vykreslení Predátora s postupnou intenzitou lovu od drobnější kořisti až po tu hlavní. Děj je přímočarý bez zbytečných kudrlinek. Tedy příjemný dobrodružný horor. ()

DoubleJack

Aneb když se Predator nudí, zabloudí na random planetu a po zmasakrování místního zvířectva usoudí, že lidé s luky a šípy budou pro něj obstojným nepřítelem, kterého hledal. Mám z toho celého zvláštní pocit. Začátek funguje velmi dobře a doslova mě uhranuly dlouhé expozice na okolní přírodu, které dávají prostor divákovi zpomalit. Dokonce i Amber Midthunder v roli indiánky toužící stát se lovkyní je fajn. Set-upy běží, jak mají a motivace mají pevné základy. Nicméně druhá polovina filmu jako by ztratila "to něco". Ani z Predatora jsem neměl pocit, že by se jednalo o nezabitelné montrum, před kterým člověk musí utíkat. Dělalo mi problémy naladit se na vlnu a chyběla mi ta pověstná hutná gradující atmosféra, která by dávala vědět, že jde do tuhého. Jediným světlým bodem ve druhé půlce byl duel Predatora s Dakota Beavers a to bylo...oh man...fucking good! Pak ale přijde uspěchané finále (neplést s odfláklým) a já byl zas mimo vlnu. Za mě sice žádná pecka, ale rozhodně ani ne zklamání. ()

kiros179

Příjemné oživení světa Predátora, který se začal pomalu zamotávat sám do sebe, že už jsem měl obavy že to bude další Terminátor. Příjemná délka, na dnešní poměry ne příliš přepálené a hlavně to mělo po dlouhé době ten správný Predátorský nádech.  80% ()

Nathaniell

Taky se vám stáhnul zadek, když jste zjistili, že dalšího predátora dělal Dyzny? Do háje, přes rok jsem se k tomu filmu dokopával... A výsledek? Mazec. Prostě paráda. Nemusíte znát předchozí filmy. To je rozhodně výhoda, protože kvalita má u Predátořího tématu slušnou kolísavost (AvP nepočítám.) Tohle je však první snímek s touto tématikou, u kterého mi ve finále přejel mráz po zádech... Klobouk dolů. Opravdu smekám, přestože Dyznymu věřit nezačnu (přece jen, przní Hvězdné války)... ... 5* ()

shade000

Moja prvá skúsenosť s Predátorom, bola až v tomto filme, tak som veľmi spokojný. Skvelé prepojenie westernu a akčného filmu s jemnými prvkami hororu. Nebolo to zbytočne dlhé, tak to utieklo ako voda a nesmiem zabudnúť, na skvelú záverečnú sountrack skladbu, tá sa tam veľmi hodila... ()

DonBraso

Čekal jsem průser, ale pořád v koutku duše jsem si říkal, že Trachtenberg by z toho něco udělat mohl. Je vidět, že se hodně inpiruje. Ono je to snad podle knižní předlohy, ale divák si říká, že místy sleduje mladou Tomb Raider nebo hraje Far Cry Primal. Zasazení je skvělé. Ona příroda dělá divy a je to znát. Tam kde jsem čekal botu, se stejně naplnila a Midthunder se sice snesla, tak pořád nebavila. Je tam hodně logických nejistot. Tím prvním je, že jestli tenhle Predátor měl výbavu jako všechny díly dohromady. Druhá věc jsou ty CGI efekty na který chápu nebyl budget, ale občas to brousí tužky jako ministr kabinetu. Chápu, proto to šlo na platformy, protože na tenhle Prey se sázky nesázela a mohla jenom překvapit. Překvapivlo lokací a slušnou porcí akce. Hrozně je tam cítit, že tam byl režisér který ze všeho chtěl udělat dobrodužný celek a zbytečně nevypravoval moc příběh, který se děl. Naru hraje první housle spolu s Predátorem. Sice se ztrácí to okolo, ale její bratr z komančů sekunduje dobře a tady je právě velká devíza, že i spolu se psem se snaží kombinovat. Je vidět, že nechce Naru přesně dělat to, že ona přemůže všechny. Sice je to rafinovaně podané, že si někdo myslí, že je společník a pak zradí. V tomhle je věc druhá, že Predátor má emoce a přemýšlí víc opět než v dalších dílech ačkoliv ví, kdo bude tím hlavním soupeřem. Jinak komančské audio rovnou vynechte, to je přímo do uší bijící. Bez intonace, pomlk, je to prostě jako když někdo čte rutinně text a tak ho i slyšíte. Překvapilo příjemně a vlastně inovace dobrá, ač to šlo určitě i malinko jinak a vybalancovat. Nevím jestli tenhle příběh je pro holky, ale taková je doba. 70% ()

RobinPM100

Takže dojmy, no řeknu vám, jsem z toho lehce rozpolcenej, špatný to nebylo, hodně akce, nicméně bylo to zvláštní, Predátor se prostě víc hodí do naší doby, zároveň to ale bylo těma indiánama tak nějak osvěžující. Dle mého názoru to mohlo bejt ještě lepší, až nechutně moc okamžiků byl klasickej Disney. Ve chvílích, kdy Predátor prováděl gore killy, byl střih, pohled z dálky a takhle furt dokola, kurva tenhle druh filmu vyžaduje fatality, jedná se o Predátora se všim všudy! Další neduh byl v tom, že to byl tak trochu kokot Predátor 😆 Jednak to byl ksichtem úplně jinej druh Predatora, byl i hubenější a postupoval mnohdy dost nepredátorovitě, žádnej větší stealth, na kulky jen drží štít a čeká, až se borci vystřílí a podobný chujoviny. Zařadil bych to kvalitou nějam k filmu Predators, o kapánek lepší, jednička je samozřejmě o mnoho lepší, lepší je i dvojka a víc mě bavil i Alien versus Predator (jen jednička, dvojka byla slabota). 😄 Přesto všechno je to velmi zdařilý, 7/10. Jo a ta indiánka prošla taky překvapivě rychlym vývojem z nooba v Arnolda 2, ale nebudu hnidopich 😆 Škoda také, že víc prostoru nedostal její brácha, jelikož měl asi 10 x víc charizma, než hlavní hrdinka. ()

spoock

Takze regulerni trojka Predator je Korist. Ma to svoje problemy jako CG zviratka a na muj vkus nejhnusnejsiho Predatora (ten jeho xicht neoslnil). Zapletka je spravne beckova a neni uplne blba, Predator s novyma gadgetama pusobi sveze, navic pomrkavani na predchozi dily jsou jen kosmeticke a nerusive, coz je rovnez osvezujici. Dal bych si dalsi nasup. ()

LordArthas

Bylo to vcelku jednoduché, stačilo málo před pár lety a dostali by jsme fajne Predátoří film... Jak ukazuje Prey, tak v jednoduchosti je krása. Zápletka nějak nepřekvapí, cíl je jasný od začátku, charaktery v pohodě (indiánská mluva jako veliký +), příjemně překvapí scény se zvířaty a i vzhled Predátora byl hodně fajne (moooc pěkná držka). Jako hodně fajny fanouškovský bonus je pomrkavani po 1 a 2 díle. Škoda, že nebylo více krve a gore efektů, ale určitě důstojný díl, který spravuje pachuť po Evoluci... Predátoři za mě ale furt krapet lepší. 4*/5* ()

xxmurphyxx

Ľudia neberte drogy pred tým než idete na internet, potom dávate svojím hodnotením vedľa LOTR takéto kokotiny . Dve hviezdy za peknú prírodu a ....niečo. Neviem čo, nenapadá ma to takto na rýchlo, aj keď som dopozeral film asi tak sedem minút dozadu. Takže, to čo nedokázala armáda s Hi-Tech zbraňami a ledva to dal sám Arnold s jeho silou, moderným umom a samozrejme aj železom, to nám s prehľadom dala malá päťdesiat kilová indiánka v ušmudlaných handrách s dreveným oštepom, sekerkou na špagáte s bumerangovým efektom a predpotopným zmýšľaním. Cením si zasadenie, kde si konečne si niekto spomenul popri negroch aj na Indiánov a cením aj krásnu prírodu. Čo už ale necením je lacné, odfláknuté a povrchné písanie scenára, kde niekto očividne kalkuloval a rátal s tým, že každý, kto o tento film zavadí bude mať vnútro lebečnej dutiny vyplnené vákuom, alebo sračkami a preto nebude riešiť do očí bijúce stereotypy dnešnej woke doby a logický fuck up na každom kroku. A tak tu máme bandu Indiánov z módneho katalógu, ktorým kraľuje naša hlavná hrdinka s krásnou pleťou, manikúrou, vybielenými zubami, upraveným obočím a vyholeným podpazuším. Že riešim pičoviny? Že to je sci fi? Možno. Len potom nechápem ten kontrast v podaní bielych, všivavých a zanedbaných belochov s rozbitými a zažltnutými zubami, ako po niekoľkoročnom fúkaní pika. Do toho bude naša partička Indiánov aj zrejme študovaná, súdiac podľa ich bohatej, rozvitej a moderne znejúcej slovnej zásoby a zas a znova tomu všetkému kraľuje naša hlavná ženská protagonistka, ktorá minutím oka zistí ako fungujú predátorove zbrane a použije ich proti nemu. Easy peasy. K tomu má na pomoc sekerku na špagáte, čarovnom špagáte, ktorý má neuveriteľné elastické a silové schopnosti a preto po vrhnutí sekery ju šmahom ruky vráti naspäť, ako bumerang a zároveň dokáže udržať a vytiahnuť z bažiny päťdesiat kíl surovej hmoty. Kratos s jeho Blades Of Olympus len ticho závidí, skrčený v kúte. Mimo to je schopná MMA bojovníčka, dokáže dať na piču digitálnej pume, alebo vyzabíjať celý tábor ozbrojených belochov, takže nejaký posratý predátor pre ňu nebude žiaden problém. Najme, keď behom troch minút, kým sa on lieči, dokáže obehnúť niekoľko hektárov lesa a pochystať mu pasce z drevných patykov, špagátov a kameňov. Lebo veď to isto dojebe Predátora...No a keď zrovna nebojuje, čo je asi prvých päťdesiat minút filmu, kým príde nejaká scéna v ktorej sa riadne ukáže Predátor a zabije digitálneho medveďa, tak musím počúvať jej neustále emancipované kecy o tom, ako ju všetci muži utláčajú. Takže v konečnom dôsledku tu máme ďalší biedny film znásilňujúci meno Predátora pre nás fanúšikov a špičkovú woku drámu, ktorá vyžaduje kompletne vyzametanú hlavu pre kdejakých hipster mužopičou. ()

Emílio

Rodinný TV film od Disneyho s pokrokovou Amber Milfhunter v hlavnej role, nakoniec z gauča celkom ok. Každopádne lepšie ako Blackova paprndeklová rodinná komédia naposledy a asi aj výstrel maďarského nimróda predtým. Tak na povzbudenie dám za 4, snad bude aj nabudúce, tradičnejšie a lepšie. 7/10 ()

xzajox

Ďalší, a koniec koncov veľmi uspokojivý snímok z Predátorského univerza. Ako prvé je treba zvyknúť si, že hrdinom nie je nejaký Schwarzi s guľometom, ale indiánske dievča, ktoré má viac rozumu (a tiež kus šťastia a psa), ako svalov. Celé to funguje, herecky som nevidel väčšie zaváhania, prostredie, hudba, atmosféra, cit pre detail... všetko fajn. Asi najviac by som im vyčítal finálny Boss fight (nejako ma neohúril: "WTF, to je všetko?") a bullshit okolo oranžovej byliny, ktorý som proste nezožral. Radšej ju mohli znova vyváľať v blate. Ak niečo funguje, mohli to okopčiť po Schwarzim a nie tlačiť oranžové kaleráby. Nevadí, myslím že si to zaslúži aspoň 74% - 4* ()

Gig

Koná se konečně návrat k původnímu odkazu či duchu původního filmu Predátor? Autoři začali opravdu od kořenů. Místo bojovníků se samopaly či modernějšími zbraněmi jsme downgradovali a vrátili si téměř na stromy, tedy někde do období kolonizace Ameriky a máme tu bojovníky s luky a šípy. A bychom tu neměli jen komanče, tak se tu objevili i Francouzi či zálesáci. Zatím to vypadá jako indiánka, kdyby se tu neobjevil vetřelec, tedy lovec z jiné planety, náš starý známý predátor. Příběh se pomalu vystavuje a počátek mi trochu připomíná Úsvit planety opic. Lov na jelena, boj s medvědem, lesy. Jen s tím rozdílem, že tu máme predátora, který komplikuje život domorodcům. Navíc tu máme lov na lva (dle slov indiánky - Lion, i když mi trochu připomínal víc pumu nebo při přivření oči - lvici). Moment lva v Americe? A tu jsem si uvědomil, že americký lev vyhynul, ale v době vyprávění existoval. Vraťme se k predátorovi a bojovníkům. Člověk si říká, když už Schwarzeneger se samopaly a se svou bandou měl problém dostat tohohle vetřelce z vesmíru,  co teprve indiáni s luky  a zálesáci s bambitkami? Trochu jsem nevěřil, že to může fungovat. Ale vše vypadá, že atmosféra je, jak má být.  První půle filmu byla hustější a budovala atmosféru, druhá půlka už byla trochu šablonovka. člověk tušil, jak to bude dál - postupná likvidace všeho živého a hlavní hrdinka bude válčit do konce filmu. I konec odkazoval na původní film (i dvojku). Jen jsem trochu doufal, že bude originálnější (a nemyslím tu flintu). Ale musím říct, že byl krásně vystavěn. Původní Predátor  nebyl překonán. To by ani nešlo, už pro to, že původní film je vždy jen jeden, a každý zná postavu vetřelce z původního filmu a moment vaw efektu nemohla nastat. Nicméně film jde ve šlépějích toho prvního filmu a ne jako ty následující filmy. A feministky budou taky nadšené. :) p.s. Jen doufám, že další pokračování, pokud bude, nepůjde stejnou myšlenou, myšleno, že film začne Columbem v Americe, válkou Jih proti Severu nebo První světovou či jiným posunem v čase, jen jiné vybavení bojovníků a boj s predátorem. Doufám, že ho vystavějí na příběhu, který bude hutný a důstojný Predátora. Aspoň jako je tento film. Jo a všimli jste si, že je tam víc té predátoří krve (té zelené) než té pozemské? ()

petrsponar

Rozhodně velké překvapení roku, už jsem nedoufal ale já dostal konečně pořádného Predátora jak se patří. Prey si na nic nehraje ví čím má být a hlavně dělá to pořádně,svižné tempo ikdyž jsem rád že byl začátek pomalejší,dále skvělé budování atmosféry, predátor je surový a nebere si servítky, mínus asi jediné některá zvířata a jejich CGI nepůsobí dost reálně,ale vlastně to je fuk já jsem dostal přesně to co jsem chtěl a jsem moc spokojen,po Evoluci konečně Real matherfucking Predator, A KDYŽ MŮŽE KRVÁCET MŮŽE I UMŘÍT.  8,5/10 ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023