Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

Hovadin

Popravdě jsem si říkal, na co je tady další film s Predátorem? Bez Arnolda to stejně nebude ono! Omyl, výborný film. Skvělý nápad zasadit predátora do 17. století. Dějově lepší než původní predátor. Ten má ovšem legendární hlášky. ()

Mamlas

Jakási seschlá pipina se tam honí s Predátorem. Je to něco jako Rychlé šípy stříknuté Vinnetouem. Herci absolutní nula, scénář nula, vizuální efekty a kreslená zvířátka otřesné úrovně, děj skoro žádný, nezajímavé, nepříjemně dětinsky otravné, nudné a úplně blbé. Taková laciná, vytupělá teenageří břečka na téma Predátor. Úplně zdupaná a pošlapaná značka Predátora těmihle sračkoidními hovadinami. Fuj. (12%) ()

Estwen

Inspirace prvním dílem z toho přímo sálá, atmosféru zde buduje víc vizuální stránka a práce kamery než zvuk, což nakonec zřejmě způsobí to, že i přes veškerou snahu všech tvůrců včetně ústřední postavy nedosáhne na celkový dojem z jedničky a zůstává v závěsu. ()

No Remorse

Tak si to shrneme , Pocahontas s pejskem, pak tam byl medvídek pú a bílý tesák , pocahontas brácha a nespočet dalších trapných postav. Třikrát jsem u toho usnul a na počtvrté dokoukal . Kvalita jen tak dál... ()

tavvva

Tohle jako měl být ten úžasný reborn predátora? U mě se nekonal. Kamera s klepavkou nezachrání, co je špatně. Boje i jejich prvky jsou překomplikované, jako by se někdo bál, že to bez overkillů dnes už nikoho nezaujme. Ale problémy jsou přitom úplně jinde. Pohyb umělé zvěře na rok 2022 stále šíleně nepřirozený. Jako by se vývoj efektů nějak zastavil v čase. Asi ty zvěsti o přepracovaných a špatně placených lidech ve filmových studiích budou pravdivé. Holt, je to už asi fakt jen o byznysu a krmení ovcí sračkama. Filmům už začínají chybět i naprosto základní stavební prvky úspěšnosti. K postavám si člověk vůbec nedokáže udělat vztah. Jsou to prázdné loutky bez charismatu a herecké vášně a chovají se jako banda kreténů. ()

PeterJon

Vrámci progresívnej agendy treba dosadiť ženu do role premožiteľa predátora. Inak je to veľmi pekné a atmosférické z obdobia života Indiánov. Scéna, keď sa predátor vrhne na súboj proti medvedovi má silný náboj. Indiánkin brat Dakota Beavers zaujal autentickosťou . ()

Gamekeeper77

Tak tohle mi sedlo. Těžko srovnávat s jedničkou, k legendám jako je ona je těžký se už jenom přiblížit, natož doufat v zařazení do stejnýho levelu, ale rozhodně se to návratem k původní vizi nazvat dá. Film je sledovatelnej od samýho začátku, nemá žádný hluchý místa a bohužel uteče jak voda. Na indiánech jsem vyrůstal, tudíž s prostředím jsem spokojenej nadmíru, soundtrack, panoramata i celková atmosféra super, finálová scéna jakbysmet. Problém jsem měl trochu s digitálníma zvířatama a CGI vůbec. 82%. ()

Pete

Tenhle "prequel" má nápad, je nacpaný odkazy na jedničku, přesto zcela postrádá její tísnivě napjatou atmosféru, a samozřejmě také Arnoldův testosteron. Pro nimrody fajnšmekry to bude chuťovka, jelikož se mohou těšit na vyvrhnutí chřestýše, pumy, medvěda, tlupy Komančů, i bílých lovců bizonů. Celý koncept se však zabývá spíš záhadným vývojem jedné malé Indiánky ve stroj na zabíjení, než tím hloupým Predátorem, a jinak naprosto nic nového nepřináší. Hodnocení zaokrouhlím nahoru, Prey jistě není ostuda, a je o třídu lepší, než všechna ta předchozí pokračování. Ale s tím se máme spokojit, nebo snad dokonce jásat? ()

DeDanu

Žádné překvapení ani nadšení se u mne nekonalo. Ono nelze vařit pořád z jedné vody nápadité trháky, že. ( A ty hudební motivy z Posledního Mohykána?) Neurazilo, to určitě ne. Příroda nádherná, triky povedené, výprava pohledná. Nejvíc se mi líbila Sarii. Genderově jsme vyvážili i takový kultovní maskulinní majstrštyk jako je Predátor, tak můžeme klidně spát.  Arnie a jeho parta můžou taky klidně spát. Ánšto na ně nikdo nemá... ()

Sidarius

Jednoduchá verze recenze - je to Predátor 3, byť prequel. Jediné, co je na tom vlastně smutné je fakt, že jsme na něj museli čekat dlouhých 32 let! A není to ledajaká trojka, boří veškeré tradice akčních filmů 80. a 90. let (na které úspěšně navazuje) a neplatí zde, že trojka už je jen vaření z vody. Naopak si troufám tvrdit, že tahle trojka je lepší než dvojka a dýchá nebezpečně blízko na záda i jedničce! A teda je odporné, jak stereotypy kazí tomuto filmu hodnocení. Paradoxně v duchu boje proti "prznění filmů genderovými aktivisty" przní dotyční sami sebe. Přitom hlavní ženská hrdinka byla od začátku i v první nejslavnější sáze o příšerách z vesmíru. Dobrá práce a důkaz, že se dá natočit akční klasika i v dnešní době! ()

adamix

Klasika z toho nebude, ale bude to pamätihodnejšie od Antalových Predátorov, ktorí sú samo o sebe plnohodnotným akčným sci-fi hororom. Mladá Indiánka je sympatická, prostredie a celkovo zasadenie do starej Ameriky obdobia 18. storočia je ideálnym nápadom pre stret jedného z najslávnejších filmových monštier. Bodycount je vysoký, hlavne pri súboji s trapermi a film je nadmieru krvavý, čo zo seba robí akčnú a nápadmi nabitú režbu. Záverečné odkráglovanie Predátora (to nie je spoiler, to je samozrejmosť) je chytré a nekopíruje ixtý krát Arnoldovu fintu s blatom. Pokým je predátor neviditeľný, tie triky trocha bijú do očí, ale akonáhle odhalí svoju slizkú tvár, stojí to za to. Trachtenberg sa osvedčil ako skúsený režisér, len keby častejšie natáčal svoje nápady, to by neuškodilo. Za mňa 80%. ()

Everwin

Není to dobré. Je to moc umělé. Každé zvíře, každý boj šumí Cti a papírem. Zajíc utíká rovně před vlkem, takový jev se v přírodě nevyskytuje, protože je to blbost. Zajíc kličkuje, tím zvyšuje šanci na únik. Lovci čumí na predátora a nesmyslně na něj útočí, místo aby se strachy podělali a utekli. Souboje jsou neuvěřitelně tupé a umělé, protagonisti nepřirození či přímo neanimovaní podle scénáře, který ale nemá s živostí či přirozeností naprosto nic společného. Je to plastová, umělá a laciná věc. Nevýznamná a hloupá, která Predátoru nesahá ani po nehty u mimozemského palce. ()

Mkartaylas56

V jednoduchosti je síla a u Predátora obzvláště. Dan Trachtenberg nám pod svou taktovkou naservíroval sice vcelku přímočarý, ale zato účelný a drsný akčňák, který až na dřeň využívá svůj rozpočet, herecký ansábl i zasazení do divočiny v období 18. století, kde díky tomu krásně pracuje se samotným tématem lovu. Nabízí naprosto výtečně ztvárněného záporáka, ke kterému se tu přistupuje malinko jinak, než ve starších dílech, avšak jen a jen ku prospěchu věci, protože je tu mnohem brutálnější a zároveň stále budí potřebný respekt. Samotná akce je nápaditá, krvavá a taky především zábavná. Celkovému dojmu rovněž přispívá skvělý sound-design a kamera či neméně zajímavé výtvarné zpracování. No a celý film drží pohromadě jistá a vymazlená režie Dana Trachtenberga, jenž se pro mě okamžitě stává jedním z nejzajímavějších "méně známých" tvůrců a jeho další, třeba i predátoří, projekty budu vyhlížet. Na závěr, Prey je zkrátka zjevení, které reálně znovu nakopává predátoří značku tím správným směrem a samo o sobě je to parádní akční jednohubka, za níž by se ani kultovní první díl nemusel stydět. ()

Mykhaluu

Predátoři jsou v podstatě zlí, zaslouží si smrt. Ale, když jsou i mezihvězdní lovci, nemuseli by být úplně blbí. Scénář filmu může být o blbosti, když to umí dobře zamaskovat. A tady se povedlo, během sledování se podařilo udržet myšlenky na to, že je to hrozná capina až k titulkům, a to se cení. ()

toty

Bída a bolest... Taký potenciál a takéto nič som dostal... Tento predátor ma hrozne sklamal, o CGI nehovoriac. Vlastne som sa celý film tešil kedy táto nešťastná kopa skončí a hviezda je aspoň za to porcovanie indiánov. ()

DaweForeman

Po dlouhé době film, kterému nemůžu naprosto nic vytknout. Velice našlapaný film plný akce, dramatu a dobrodružství. Prostě to, co by člověk od tohoto prostě čekal. Je to zasazené do 18. století v Americe, kde jediným nepřítelem Komančů není jen bílý muž, zdejší fauna a počasí, ale také alfa lovec z vesmíru, který zde podstupuje svou zkoušku. Nádherná krajina a dobrodružství mladé indiánky a jejího psího společníka hnedka na začátku zaujme, takže se divák nenudí a užívá si příjemnou podívanou. Následně se přidá zápletka a nebezpečí, které vystřídá dramatický a akční lov. Napětí je správně dávkováno postupně až do svého vrcholu a divák sleduje (i když trochu drsný) boj o přežití toho nejschopnějšího. Po vizuální stránce také potěší jednotlivé kostýmy a rekvizity a akční scény mají svou propracovanou dynamiku. To vše je navíc zabalené do správně zvoleného soundtracku, který nádherně doplňuje danou atmosféru. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023