Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

Newman_xf

Nope. Nechápu to všeobecné nadšení. Jestli je tohle nejlepší predátor od jedničky, tak to teda laťka kvality klesla hodně dolů. Povinné disney woke shit snad ani komentovat nebudu. Ve filmu jsou neokomančové zcela určitě... Scénaristi, režisér a producenti. A ne, o indiánech opravdu nemluvím. Některé věci jsou ale jako pěst na oko... Lístky měsíčku lékařského nebo co to bylo jakože sníží teplotu těla tak, že člověka neodhalí termovize. WTF? Na to přišel scénarista na tripu po požití ayahuasky? Predátor má sice vesmírnou loď, ale jinak věci z predátorského 18. století? WTF? Je to asi jako kdyby Cortéz připlul do Mexica na palubě Queen Mary 2, dal si Big Mac, pustil si na plasmě starého predátora a pak si nazul galoše, vzal dřevěný štít, konkvistadorskou přilbu noktovizor, M4A1 a šel lovit indiány.. WTF... A takových věcí tam bylo víc... Achjo...  Nejraděj bych tomu nastřelil odpad. Ale nemůžu. Je to sice špatný predátor, ale docela pěkný film o indiánech (May o nich taky věděl kulový).. ()

TaNya_

Fakt milé překvapení, po několika předchozích zklamáních. Jasně nebudu tady úplně zkoumat logiku a to že se predátor nechá tak trochu přelstít, ale tohle provedení se mi líbilo. Navíc ta indiánská linka, ať už reálná nebo ne, tomu sedla. Chválím zaostření na přírodu a pomalejší tempo, rozhodně se film nemusí sám za sebe stydět. ()

Chuppa

Prey rozhodně není “nejlepší film s Predátorem”, nebo “lepší než jednička” jak jsem se dočetl, ale i tak se jedná o příjemné překvapení. Řadí se pro mě tak na třetí místo predátořích filmů, hned po 1 a 2. Což ale není zase tak super, vzhledem k těm AvP sračkám co natočili.. ()

Alojs

Sympatická odbočka na téma "lovce z vesmíru", která si dobře počíná v první půli, když se toho moc neděje. Samotní indiáni jsou velmi vděčné postavy a hlavní hrdinka je perfektně obsazená. Postupný příchod predátora je prováděn chytře pomocí útržků a krátkých, nekonkrétních záběrů.... V této fázi má film atmosféru jako první Predátor a co je důležité - ze samotného lovce jde po desetiletích zmaru opět strach. Po scéně s medvědem se však snímek zbytečně utrhne z řetězu. Akce je zbytečně transparentní. Najednou jde vidět, jak téhle brilantně vykopnuté jednohubce chybí peníze. Jde to vidět na predátorovi, jde to vidět na akci... Finále není zdaleka tak napínavé, jak by mohlo být. Ono není vlastně napínavé vůbec. Což zamrzí. Zejména ve vztahu k oné první půli, která je pečlivá a "maloformátová". Zbrklé šněrování bere Predátorovi tu pátou hvězdu, kterou by jinak dostal. ()

HarqAlAda

Trošku viac fantasy ako sci-fi, ale zato výborná akcia a ani džendžer agitku som z toho necítil. Bolo sa na čo pozerať, niektoré rozhodnutia možno zjednodušené, zato pekne vyvážené sviežim odsýpajucim dejom ktorý šiel priamo na dreň a nehral sa na nič filozofické, žiadne transcendentálne presahy len čistá dobre vygradovaná predátorská řež. Úprimný film o jednom predátorovi na Zemi. Príjemné prekvapenie. ()

ANTYCHRYST

Že budu koukat na predátora ala Vinnetou..to by mě tedy nenapadlo :) zajímavé pojetí..Pěkná příroda..Medvěd parádní..:) ta hadice na začátku taky..Noo a pak tu máme starého známého..sice se mi moc nelíbil hlavně v té masce..ale když ji sundal..tak jsem ho poznal..příjemné překvapení..ta indiánka s psikem ..dost dobrá:) mělo to šťávu..doprovázeno dobrou hudbou..75% ()

departed

Aneb jak boostnout značku, která umírá. Dej ji svěží nádech v jiném dobovém zasazení a v teritoriu, který není na momentálním trhu přesycený. Po posledním průjmovém pokusu jsme se rozhodli zkusit komanče a hele, ono to funguje! Není to jen kochání se nad nádhernou americkou krajinou (to určitě nebylo studio se zeleným plátnem, ale reálný lokace, že jo?), ale Prey sám o sobě krásně odsýpá jako konec poslední šichty před začínající dovolenou, takže naprosto příjemně. A závěrečná konfrontace měla hodně co do sebe. O Trachtenbergovi určitě ještě uslyšíme víc. ()

Telemachus

Ženy dvojí duše, tedy indiánské válečnice, existovaly, ale jejich nativním jazykem nebyla angličtina. Úplně mi to tahalo za nerv. Výborný byl ten Francouz "I speak many languages" – jo a stejně se i v nejzapadlejší divočině domluvíš anglicky. (Zdravíme Hvězdnou bránu.) No a teď k ostatním nepřesnostem... Území Komančů se rozkládalo - hodně zjednodušeně - v dnešním severním Texasu a Oklahomě. Jistě si řeknete, že je to skoro u Mexika, tak co tam dělali medvědi, severské lesy, louky a hory? No a to si řeknete správně. Stejně tak francouzští lovci kožešin by tam ulovili prd a vzhledem ke klimatickým podmínkám i prd prodali. Další věc je, že by se v tomto časovém rámci s Komanči vůbec nepotkali, nebo neboť se mezi Komanči a Francouzi rozkládala území dvou dalších větších kmenů. Střetli se až náhodou v roce 1739, a to ještě v Coloradu :-) Jo a taky v tomhle filmu byl Predátor :-D Jako epizodka ucházející, filmařsky velmi povedené, ale prostě co tam mohlo být historicky špatně, bylo. ()

Shanen29

Velmi milé překvapení....To zřejmě nikdo nečekal,zasadit děj Predátora do 18.století a přímo mezi indiánský kmen. Velmi dobrá myšlenka a scenárista z režisérem opravdu vyčančali filmík který baví a to je fajn. Byl to opravdu velký risk,který se vyplatil. Dan opravdu nezklamal. ()

Worry77

Pokud jste, stejně jako já, jeden z milionu a jednička Predátora pro vás sice byla fajn, ale nic kultovního, tak zhlédnutím nejnovějšího dílu téhle série rozhodně neprohloupíte. Prey je za mě z pohledu stylistiky, vizuálu, lokací a kompozice záběru naprosto dokonalým titulem, což vlastně bylo to jediný, co jsem od Dana Trachtenberga chtěl. Taky musím zmínit skvělou hudbu, která skvěle dotvářela atmosféru a celkově to dobový zasazení je super. K postavám jsem si sice moc cestu nenašel a začátek se docela vlekl, ale to hrotit nebudu. Celou tuhle franšízu jsem nikdy nebral nijak vážně a moc pro mě neznamená, všechny pokračování do jednoho jsou pro mě jenom jednorázová zábava, která mě víc jak baví (teda většinou), ale znova to vidět nepotřebuju. Ani tenkrát, když se Prey oznámilo mě to nezajímalo, ale teď bych si dal klidně repete. Takhle by to šlo. (80%) ()

tlesk

Jo, konečně se to povedlo. Fajn akčňák, který moc dobře ví co dělá. Spolu s Arnieho "jedničkou" je to vrchol. Příště prosím víc gore. A třeba klidně jinou dějinnou epochu v podobném stylu. ()

Maniik88

Príjemná oddychovka zasadená do Indiánskeho prostredia a teda minulosti, kde sa nám zjavil Predátor, ktorý si šiel trochu zapoľovať a narazil na Indiánskych bosov, ktorí boli v ľove a stopovaní tiež hodne dobrí. Ako nič som od toho nečakal a celkom ma to pobavilo. Pár scén bolo fajnových. Tomahawk na lane, predátorove zbrane, pasca Frantíkov na Predátora, bolo tam hodne nových vecí. Tak trochu Assasin creed ako cestujeme rôzne v čase. Mohol by byť predátor z Vikingských čias :) ()

JohnnyKladno

Mě tohle baví moc. Predátoří film, který odkazuje, ale konečně skvěle, na první film. Prvnímu dílu je to opravdu nejblíže a pro mě, i hlavní hrdinka strašně funguje. Film o lovu, z několika pohledů, v reálných kulisách, jednoduchý, ale výborně vymyšlený. Doba, do které je film zasazen, je nápaditá. Jsem zaujatý, Predátor a Vetřelec jsou má srdcovka a vlastně jsem ten druh, co když kohokoliv z nich vidí, jde s hodnocením o kus nahoru. Tady rád řeknu, že je to za mě fakt super film, po všech stránkách 99% ()

Dejvecd

Po dvojke Top Gun, je tu konečne dobre spravený a zábavný sequel (alebo prequel?). V poslednej dobe vznikalo tak veľa odpadových pokračovaní, že ani neviete ako moc rád som za Prey. Okrem toho, že sa jedná o pokračovanie, ktoré narába s danou značkou v "úcte" a zároveň sa snaží uspokojiť aj zbehlých divákov Predátora a aj nováčkov, tak zároveň nám po docela dlhej dobe predstavuje skutočne dobrú a silnú ženskú hrdinku, ktorá chybuje a k tomu aby dosiahla víťazstva musí venovať aj nejaké to úsilie a ja som miestami mal dosť veľké flashbacky na animovanú Mulan. Okrem sympatickej hlavnej hrdinky tu dostávame aj skvelého záporáka, s ktorým sa tvorcovia fakt vyhrali (bál som sa, že neviditeľnosťou sa búdu snažiť zakryť nízky rozpočet, ale nebolo to tak) a ktorékoľvek scény kde vraždil svoju korisť zábavnými spôsobmi som si naplno užil. Vlastne som si užil drvivú väčšinu scén, ktoré dokázali predať dobrú atmosféru, hl. hrdinov, emócie a ešte aj vyzerali veľmi dobre (hlavne teda zábery z diaľky). Hovorím väčšinu scén, pretože tu bolo pár momentov, kde vďaka mizernému nasvieteniu nebolo skoro nič vidieť (ale išlo o skutočne kratučké zábery) a občas sa tvorcovia snažili vymaniť z natáčaniu polozáberov a namiesto toho nám hodili ostrú scénu, ktorá nevyzerala vôbec zle, ale trošku som sa v nej strácal. Avšak aj napriek tomu si myslím, že nový Predátor je skvelá akčná rezačka, ktorá mňa osobne aj napriek ohromnému množstvu klišé veľmi bavila. 8/10 ()

inmax

Já nevím, asi jsem viděl jiný film než tady pětihvězdičkáři. Osud všech postav mi byl úplně fuk. Samotný predátor byl v podstatě žabař, veškerý svůj lovecký um sázel na neviditelnost, jinak jen stál a nechal do sebe střílet šípy, oštěpy, kulky, žádná technika lovu, natož vychytralost. Co oceňuji, že má o něco starší vybavení, nemá laser, přece jen je o 300 let primitivnější než ten, se kterým se utkal Arnie. Jinak ale tohodle by si Arnie ubalil do doutníku. Úplně jsem nepochopil tu pointu, že šipky střílí tam, kam míří helma. To mu nedošlo, že to poletí někam do pryč? Očekávání byla dle recenzí vysoká ale vyšlo z toho zklamání na jedno shlédnutí. ()

mikki089

Opravdu skvělý film, který se navrací ke svým původním kořenům. Ten, kdo je fanoušek spíše těch prvních predátorů, tak si tenhle film určitě oblíbí. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023