Predátor: Korisť

Trailer 2

Predátor: Kořist se odehrává ve světě národa Komančů na počátku 18. století a je příběhem mladé ženy, vysoce schopné bojovnice, která se zoufale snaží ochránit svůj lid před hrozícím nebezpečím. Pronásleduje svou kořist, a nakonec se jí postaví. Ukáže se, že její kořist je vysoce vyvinutý mimozemský predátor s technicky vyspělým arzenálem, což vyústí v krutý a děsivý souboj mezi oběma protivníky. (Disney+)

spoock

Takze regulerni trojka Predator je Korist. Ma to svoje problemy jako CG zviratka a na muj vkus nejhnusnejsiho Predatora (ten jeho xicht neoslnil). Zapletka je spravne beckova a neni uplne blba, Predator s novyma gadgetama pusobi sveze, navic pomrkavani na predchozi dily jsou jen kosmeticke a nerusive, coz je rovnez osvezujici. Dal bych si dalsi nasup. ()

Nix

Nějak se mne propagace filmu vyhla, takže jsem rovnou šel na věc bez nějakého zjišťování. Už od začátku po chvilce film začne nabírat tempo a musím říct, že jsem byl mile překvapen. Nejen, že si tempo udržel, ale vizuál, kamera a takový drobný detaily byly fakt dobrý. Kostým Predátora se mi fakt líbil a asi je pro mne zatím nejlépe zpracovaný protože se tvůrcům dobře povedlo ho zakomponovat do tý doby a hlavně to vystihnout. Hlavní hrdinka je sympaťačka, ve filmu úplné dialogové romány se nekonají, takže to dávám taky plus. Jasně, je tam zase pár dír(ten konec zase...), ale ve výsledku je to opravdu dobrá podívaná a opravdu mne to překvapilo. Ale určitě se nejedná o nějaký převrat v sérii, Arnold je jen jeden. ()

LordArthas

Bylo to vcelku jednoduché, stačilo málo před pár lety a dostali by jsme fajne Predátoří film... Jak ukazuje Prey, tak v jednoduchosti je krása. Zápletka nějak nepřekvapí, cíl je jasný od začátku, charaktery v pohodě (indiánská mluva jako veliký +), příjemně překvapí scény se zvířaty a i vzhled Predátora byl hodně fajne (moooc pěkná držka). Jako hodně fajny fanouškovský bonus je pomrkavani po 1 a 2 díle. Škoda, že nebylo více krve a gore efektů, ale určitě důstojný díl, který spravuje pachuť po Evoluci... Predátoři za mě ale furt krapet lepší. 4*/5* ()

Emílio

Rodinný TV film od Disneyho s pokrokovou Amber Milfhunter v hlavnej role, nakoniec z gauča celkom ok. Každopádne lepšie ako Blackova paprndeklová rodinná komédia naposledy a asi aj výstrel maďarského nimróda. Tak na povzbudenie dám za 4, snad bude aj nabudúce, tradičnejšie a lepšie. 7/10 ()

xzajox

Ďalší, a koniec koncov veľmi uspokojivý snímok z Predátorského univerza. Ako prvé je treba zvyknúť si, že hrdinom nie je nejaký Schwarzi s guľometom, ale indiánske dievča, ktoré má viac rozumu (a tiež kus šťastia a psa), ako svalov. Celé to funguje, herecky som nevidel väčšie zaváhania, prostredie, hudba, atmosféra, cit pre detail... všetko fajn. Asi najviac by som im vyčítal finálny Boss fight (nejako ma neohúril: "WTF, to je všetko?") a bullshit okolo oranžovej byliny, ktorý som proste nezožral. Radšej ju mohli znova vyváľať v blate. Ak niečo funguje, mohli to okopčiť po Schwarzim a nie tlačiť oranžové kaleráby. Nevadí, myslím že si to zaslúži aspoň 74% - 4* ()

Gig

Koná se konečně návrat k původnímu odkazu či duchu původního filmu Predátor? Autoři začali opravdu od kořenů. Místo bojovníků se samopaly či modernějšími zbraněmi jsme downgradovali a vrátili si téměř na stromy, tedy někde do období kolonizace Ameriky a máme tu bojovníky s luky a šípy. A bychom tu neměli jen komanče, tak se tu objevili i Francouzi či zálesáci. Zatím to vypadá jako indiánka, kdyby se tu neobjevil vetřelec, tedy lovec z jiné planety, náš starý známý predátor. Příběh se pomalu vystavuje a počátek mi trochu připomíná Úsvit planety opic. Lov na jelena, boj s medvědem, lesy. Jen s tím rozdílem, že tu máme predátora, který komplikuje život domorodcům. Navíc tu máme lov na lva (dle slov indiánky - Lion, i když mi trochu připomínal víc pumu nebo při přivření oči - lvici). Moment lva v Americe? A tu jsem si uvědomil, že americký lev vyhynul, ale v době vyprávění existoval. Vraťme se k predátorovi a bojovníkům. Člověk si říká, když už Schwarzeneger se samopaly a se svou bandou měl problém dostat tohohle vetřelce z vesmíru,  co teprve indiáni s luky  a zálesáci s bambitkami? Trochu jsem nevěřil, že to může fungovat. Ale vše vypadá, že atmosféra je, jak má být.  První půle filmu byla hustější a budovala atmosféru, druhá půlka už byla trochu šablonovka. člověk tušil, jak to bude dál - postupná likvidace všeho živého a hlavní hrdinka bude válčit do konce filmu. I konec odkazoval na původní film (i dvojku). Jen jsem trochu doufal, že bude originálnější (a nemyslím tu flintu). Ale musím říct, že byl krásně vystavěn. Původní Predátor  nebyl překonán. To by ani nešlo, už pro to, že původní film je vždy jen jeden, a každý zná postavu vetřelce z původního filmu a moment vaw efektu nemohla nastat. Nicméně film jde ve šlépějích toho prvního filmu a ne jako ty následující filmy. A feministky budou taky nadšené. :) p.s. Jen doufám, že další pokračování, pokud bude, nepůjde stejnou myšlenou, myšleno, že film začne Columbem v Americe, válkou Jih proti Severu nebo První světovou či jiným posunem v čase, jen jiné vybavení bojovníků a boj s predátorem. Doufám, že ho vystavějí na příběhu, který bude hutný a důstojný Predátora. Aspoň jako je tento film. Jo a všimli jste si, že je tam víc té predátoří krve (té zelené) než té pozemské? ()

brasek

Snímok nie je bezchybný, postrádam tam niektoré veci. Ale zaujal ma vizuál, krásne exteriéry, práca kamery, trikové efekty a dobrodružstvo. Predátor sa už chystal do penzie, ale tento snímok ho oživil a poslal opäť do prvej ligy. ()

petrsponar

Rozhodně velké překvapení roku, už jsem nedoufal ale já dostal konečně pořádného Predátora jak se patří. Prey si na nic nehraje ví čím má být a hlavně dělá to pořádně,svižné tempo ikdyž jsem rád že byl začátek pomalejší,dále skvělé budování atmosféry, predátor je surový a nebere si servítky, mínus asi jediné některá zvířata a jejich CGI nepůsobí dost reálně,ale vlastně to je fuk já jsem dostal přesně to co jsem chtěl a jsem moc spokojen,po Evoluci konečně Real matherfucking Predator, A KDYŽ MŮŽE KRVÁCET MŮŽE I UMŘÍT.  8,5/10 ()

HERGImanCZ

Tak se to v podstatě zase povedlo. Prey je dalším přírůstkem z filmové série, kde se kvalita houpe jako na horské dráze. Je tak vždy loterie, zda to bude za něco stát. Upřímně jsem po traileru tak trochu tajně snil, že Prey bude zázrak a přiblíží se kvalitám jedničky. To se mi bohužel nevyplnilo, i tak jsme ale dostali dost solidní film. Prey má svou atmosféru a změna doby zasazení tomu všemu dodává svěží dech. Líbí se mi s tím spojený design samotného predátora, na jehož vizuální odhalení vás filmaři pěknou část stopáže nechávají čekat. Kouká se na to vše krásně a stopáž tak akorát odpovídá danému žánru. Jsem rád, že odpadlo zbytečné rozvíjení loru, ve kterém se v současné době podle mě nikdo radši nechce moc vrtat. Pokud bych měl něco zásadnějšího vytknout, tak mě nejvíce asi mrzí nedostatek prokreslenějších postav. Kromě hlavní hrdinky, která je fajn, tu máme v podstatě dvě vedlejší postavy, kde jedna z nich ani nepřijde ke styku s predátorem. Většina brutalit během samotného lovu je tak prováděna na náhodných indiánech či lovcích, jejichž jediná role ve filmu je nechat se zabít. Vypadá to sice stylově, avšak chybí tu ten vztah, který jsem měl k postavám i v té pitomé Evoluci. Jinak se ale jedná o povedený snímek, který mohu jedině doporučit. ()

mata77

Fakt sa na to dalo pozerať a viem si predstaviť, že by som na to kľudne išla do kina. Filmu uberajú okaté digitálne triky zvierat, rozpočet v tomto prípade proste nepustil. Príbeh a zasadenie do doby bolo nové a teda úplne iné, ako predchádzajúce filmy. Rovnako zaujímavé bolo sledovať počínanie a rozhodovanie sa samotného predátora, ktorý nebol tak nedotknuteľný, ale hlavne sa zdalo, že neoplýval výrazným dôvtipom. Myslím si, že to bol nejaký zelenáč, podobne, ako Nara. ()

Maniax

Jako u všeho v poslední době jsem čekal totální hnoj a naštěstí se nestalo. Oproti The Predator (2018) je to oskarovej kousek (ale to by byl i live stream z toitoiky z hudebního fesťáku).. Nicméně holce jsem to nevěřil ani chvilku, nesedla mi. Občas příšerný a zbytečný CGI (mravenec, krysa, had), občas moc pěkný, hlavně samotný Yautja vypadal imo dobře. Fight v mlze atmosférickej a příslušně krvavej, ale v závěrečným souboji je tolik náhody a vyloženejch kravin, že by si pak měla typka skočit do kasína vyhrát nějaký šušně, protože to se jen tak nevidí. Já chápu, že je to film s vesmírnym hunterem, a tak bych mohl trošku přimhouřit voko, ale tady bych musel vypít litr denaturátu, abych tomu věřil. Nicméně, špatný to nebylo, do hlavy jsem se během sledování plácnul asi jen dvakrát, takže to považuju za úspěch. ()

JasonV

Pre mňa niekde medzi Arnoldovým Predátorom a polozabudnutými Predátormi s Adrienom Brodym.  Na prvý pohľad je jasné, že tá baba má asi 10% Arnoldovej svalovej hmoty a 5% jeho charizmy, ale vďaka perfektnej réžii, krásnemu vizuálu a rýchlemu spádu to až tak nevadí. Rýchlopalné zbrane nahradili väčšinou tie chladné a prispósobil sa tomu svojim arzenálom aj samotný Predátor, čo tvorcovia patrične kreatívne využili. Páčilo sa mi aj to obrazné aj názorné rozoberanie problematiky lovu a lovcov. ()

Adaaamecek

Senzační survivor. Velká bomba. Naprosto miluji ty reálné kulisy a absenci zeleného plátna. A plusové bodíky samozřejmě za pejska. 8/10 ()

george82

Film je fajn, hračky Predátora taky neurazí, ale už jděte s tou emancipací do prdele. Je to otravný a hlavně ubphý. Nemám nic proti rovnosti pohlaví, ale čím víc mi to někdo nití, tím víc mě to uráží a sere. Predátor sám odrovná desítky indiánů a lovců, ale nakonec padne do pasti jako úplnej tupec. Ten, kterej studuje taktiky a lsti všech živých dravců ve vesmíru. Ok…ale ne. ()

ScarFace_V8

Tak tohle má být ten nejlepší Predátor hned po jedničce? Vážně jsme všichni viděli stejný film? Jako neříkám že je to úplný odpad a mnoho pozitiv jsem tam našel. Bohužel po tom všemožném hypu jsem měl standardy nastavené úplně jinde. Příběh klasicky vypráví o utlačovaném jedinci jménem Naru, kterému nikdo nevěří a proto se tedy snaží ostatní přesvědčit o opaku. To že je to žena je mi úplně jedno. Natočení a scenérie filmu uznávám. Ty byly skvělé. OST Sarah Schachner byl perfektní a opravdu se tu nezapře. Často jsem měl flashbacky na AC Valhallu. Ale hold to kazí scénář hlavní postavy. Od někoho jsem zaslechl, že tu Naru plně využívala svojí inteligenci k přežití… zato z Predátora jí úplně vysávala. Ten nejenom, že je šeredný jak *****, ale je ještě víc hloupější. Opravdu jsem 2/3 filmu doufal, že finále nebude přesně takové jaké jsem ho čekal. Jenže ono opravdu bylo přesně takové jaké jsem ho čekal! Predátor tu úplně zapomněl, že je Predátor. Ona si ho tam povodila, udělala si na něm rodeo a souboj byl úplně bez napětí… ehm – Dutch, Harrigan nebo Royce jsou oproti naší Ms. Marvel úplní pozéři! Nehledě na to, že Naru nemá žádný vývoj. Prostě od začátku je nejlepší z nejlepších. Jediný její vývoj, kterým si prošla bylo když si uvázala tomahawk na ‚vodítko‘. Sarah Connor a Ellen Ripley si stále drží své prvenství a jestli ženské charkatery budou dělat i nadále takto, tak to i nadále to tak zůstane. Popravdě jsem původně očekával, že film bude max lepší jak Predators (2010), jenže ve výsledku je horší jak Predator Evoluce neboť ten nám aspoň z 60% dal to co fans toho chtěli. Nehledě na to, že díky tomuto filmu to vypadá, že došlo na retcon Raphaela Adoliniho. Jak jinak by se tu dostali k bambitce, kterou Adolini věnoval Greybackovi? ()

CreepyJoe

Čekal jsem že to bude dobré, ale že dostanu nejlepší predátoří film z celý série o tom se mi mohlo jen zdát! Sázka na kontaktní boj prostě vyšla, boj o přežití z toho chčije ještě víc jak z originálu. Přesto jednu hvězdičku musím strhnout, protože: Nebyly bohužel splněny kvóty a podmínky pro udělování Oscarů, tudíž i já jako moderní člověk a k západním hodnotám se hlásající, musím striktně preferovat umělecké parametry nastavené Hollywoodem. Za prvé, nebyla vůbec zastoupena LGBT menšina, žádné polibky ani latetní náznak homosexuality, to že tam pobíhají polonazý muži s dlouhými vlasy nelze považovat za splnění toho kritéria. Za druhé: Vůbec nebyly ve filmu zastoupeny handicapované osoby a to že predátor sem tam někomu amputuje nohu, nebo ruku a mrzáka z něj teprve udělá považuji za podvod! Za třetí: Film zobrazoval genderové stereotypy, což považuji za zločin na moderním filmu a umění, ano hlavní hrdinka se sice z toho vymaňuje, empancipuje, ale dostatečně rychle a film se vůbec neobtěžuje otřít držku o špinavý nefunkční patriarchát, a ještě nebyl dostatek ženských rolí a jejich loveckou partu převážně tvořili muži, takhle si teda rovnoměrné zastoupení vůbec nepředstavuji! ()

Súvisiace novinky

Pokračování Planety opic má název i obsazení

Pokračování Planety opic má název i obsazení

29.09.2022

Pokračování Planety opic ponese oficiální název Kingdom of the Planet of the Apes, tedy Království Planety opic, přičemž studio 20th Century oznámilo, že začátek natáčení vypukne už za měsíc. V…

Predátor: Kořist je streamingovým hitem

Predátor: Kořist je streamingovým hitem

10.08.2022

Před pěti dny na americké streamovací službě Hulu, v latinské Americe na Star+ a ve zbytku světa na Disney+ odstartovalo dlouho očekávané akční sci-fi od 20th Century Studios v režii Dana…

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Měli jste pocit, že letošní léto bylo, alespoň co se nabídky v kinech a na streamovacích službách týče, doposud poněkud chudé? Pak vás nejspíš potěší zpráva, že srpen v tomhle směru ledacos napraví.…

Prequel Predátora má název i datum premiéry

Prequel Predátora má název i datum premiéry

13.11.2021

Studio 20th Century Studios už nějakou dobu pracuje na rebootu predátoří série. Nový film nakonec natočil režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), pracovní název nesl Skulls a před časem jsme…