Predátor: Korisť

Predátor: Korisť je úplne nový akčný triler a najnovší kúsok zo série Predátorov z prostredia kmeňa Komančov zo začiatku 18. storočia. Tento nevypovedaný príbeh hovorí o mladej žene, Naru, divokej a šikovnej bojovníčke, ktorá vyrastala medzi najväčšími lovcami, ktorí brázdili Veľké pláne. S istotou, že je rovnako schopná ako ostatní mladí lovci, sa vydáva ochrániť svoj ľud, keď táboru Komančov hrozí nebezpečenstvo. Keď vyzbrojená len najprimitívnejšími zbraňami nakoniec vysleduje svoju korisť, z ktorej sa vykľuje vysoko vyvinutý mimozemský predátor s technicky pokročilým arzenálom, medzi dvoma protivníkmi nastane zákerný a desivý súboj. (Disney+)

masekjc

Že se nový Predátor povedl, tak s tím se dá jednoznačně souhlasit...ale tvrzení, že se jedná o nejlepšího Predátora po jedničce, tak s tím rozhodně souhlasit nemohu. ()

kyjo

No konečně! Trvalo to, ale třetí vlna feminismu konečně dorazila i do neolitickýho kmene Komančů. Závěrečnej fight - když si Predátor, co před chvílí rozpáral tunovýho medvěda a půlku kmene rozcupoval jako panenky na hraní, najednou neni skrz plot armor schopnej poradit s jednou malou Ribannou - je už ale trochu trapas. ()

Ex_Machina

„Zabil medveďa holými rukami“ Historické sci-fi labúžo so zvláštne opojnou atmosférou z obdobia komančov a lovcov kožušín, odohrávajúci sa v panenskej prírode ako vystrihnutej z national geografic. Priamočiara, no hlavne drsná záležitosť sa vracia po vzore najúspešnejšej jednotky do lesa k boju muža proti mimozemšťanovi. Taký skalp indiáni za opaskom ešte nemali. A to, že tak ľahko ani mať nebudú si uvedomia hneď pri prvom osobnom stretnutí. Veľmi rýchlo prídu na to, že predátora nejde zlikvidovať silou, ale iba úskokmi. No a stým si už musí poradiť naša hlavná hrdinka Nara. ()

Shitonit

Tematicky našláplý dobrodružství, kde nic nechybí, nic nepřebejvá, vizuál dobroušenej na mikropičky, hlavní hrďka je srdnatej bore a boreček, predátor vcelku namachrovanej kokot, no celkově po letech cítím uspokojení z dobře vodvedenýho pokračování. Pamparáda. ()

wixet

Zajíc zdrhající rovně je podle mě špatně, ale kvůli němu nemá smysl film strhat. Trosku mě zamrzelo, jak trochu hloupě predator skončil. Musím ale ocenit snahu o návrat ke kořenům budováním správné bubu atmosféry, i když to jí má k jedničce ještě kousek. Hodnocením to zařadím někam k Predatoru 2, který osobně beru jako důstojné pokračování jedničky. Kdybych to měl nějak seřadit, asi by to vypadalo následovně: Predator - 90%, Predator 2 - 80%, Predator: Kořist - 75%, Predators - 65%, AvP2 - 55%, AvP - 40%. ()

jsem_fila

Dostali jsme na Disney+ další díl predátora. Podle informací, které kolem kolovaly jsem ten film chtěl vidět už jen ze zvědavosti. Začátek vypadal hodně lacině, pořád jsem čekal nějaký to rozjížděcí bum. Amber Midthunder mi do toho herecky moc nezapadala, i když ke konci to zandala moc pěkně. Jakmile indiáni narazili na predátora, tak se film začal pořádně rozjíždět. Bojové scény vydařený. Finále vynikající, ale na 5/5 to ještě nemá. ()

pushover

Nízký rozpočet se projevil na CGI, ale na příběh a napětí to vliv nemá. Po tragických pokusech navázat na predátoří universe je tohle slušná podívaná. ()

J.e.r.e.c

Hype, který se kolem Prey strhnul, je pro mě nepochopitelný. Nesleduji až taková kvanta aktuální filmové či televizní produkce (zejména tedy té z Netflixu), ale nějak se mi nechce věřit, že stojí až tak za hovno. Protože čím jiným si lze pozitivní ohlas Prey vysvětlit, než právě bídou soudobé akční/sci-fi konkurence? Děj je hozen na začátek osmnáctého století mezi indiány, což mi samo o sobě nepřijde jako úplně dobrej nápad, protože jak by polonahý domorodci (který navíc ani nemají infra) mohli konkurovat predátorovi? Tady se ovšem indiáni nechovají jako indiáni, ale spíš jako současní teenageři (vlastně tam vůbec nejsou dospělí bojovníci), šelmy typu medvěd či puma se nechovají jako zvířata, ale jako nemyslící CGI stroje na zabíjení, a francouzští trappeři (nebo co to mělo být) se chovají jako parta neschopných alkoholiků. A pak je tu hlavní hrdinka, která představuje kombinaci Vinnetoua, Johna Wicka a nejlepšího parkouristy na světě. K tomu je nezničitelná, neunavitelná a nic ji nebolí (ani když stoupne do sklapovací pasti s pořádnými železy, ani když s ní predátor flákne ze tří metrů do země). Spíš počítačová postava než člověk. A stejně působí celý film - čím dřív divák vypne mozek a odpustí tomu nulové ukotvení v realitě, tím lépe pro něj. Mně se to úplně nepodařilo, takže jsem si tu slasherovitou vybíjenou desítek postav s nulovou charakteristikou užít fakt nedokázal. Druhý nejlepší díl? Nenechte se vysmát, dvojce ani po kolena a i ti okopčení Predátoři nabídli alespoň  nějak profilované charaktery a pokus o rozšíření bestiáře. Takže tak tak plichta s Andersonem. 60 % ()

tharros

|| Nechal jsem si záměrně film 14 dní uležet v hlavě. Po jejich uplynutí jsem stále v onom lese. Stále lovím a jsem stále loven. 90% || Proč k sakru světa, muselo trvat 6 let, než se extrémně talentovaný mladý rejžák Dan Trachtenberg vrátí na scénu?! Proč k sakru světa, až on pochopil, o čem ten Predátoři zlosyn má vlastně být? Proč k sakru světa, dostáváme ustavičně do kin a TV platforem překombinované slátaniny co se tváří důležitě, když stačí vzít jednoduchý koncept, krásné prostředí, triviální ale smysldávající příběh a stvořit tak ojedinělý slasher? Přenádherný důkaz toho, jak lze i z mála postavit pompézní vesmírnou loď (pun intended) || Dodatek na závěr: Přizpůsobit predátorovi zbraně době, ve které se odehrává, je z zprvu neviditelný detail, ale ve výsledku dělá tak moc! TAK MOC!  ()

Tarhiel

Well, color me surprised. Som si istý, že scenár prešiel úpravami, vďaka ktorým je z najnovšieho Predátora pozerateľný film. Ten kto to má na svedomí, by si zaslúžil pochvalu, pretože: - včlenili tam zábery, ako hlavná postava trénuje, a teda z nej nie je Mary Sue - robí chyby a učí sa z nich (trénovanie so sekerou, pád do bahna) - dostane spucung za svoju aroganciu (poučenie od staršej indiánky, že lov nie je o dokazovaní, že ja niečo môžem , ale o prežití (kmeňa), čo by ona ako komanč mala dávno vedieť) Napriek tomu, že tam tieto úpravy včlenené boli, nie sú naprieč filmom konzistentné, ale už len to, že si scenárista a režisér nechali poradiť je za mňa veľké plus - keby tam tieto veci neboli,  je z toho nepozerateľná brečka, takto je hlavná hrdinka len zbytočne sebestredná (opustí kmeň a ide si loviť, ostatní lovci ju potom musia ísť hľadať), ale nie neznesiteľná. Oceňujem aj nový „dizajn“ predátora, ktorý po vzore predchádzajúcich filmov predstaví nové vybavenie a, keďže sa film odohráva v minulosti, aj proto-verziu jednej z jeho ikonických zbraní. To, čo však filmu vytknem, je občasná nekoherentnosť s kanonickými faktami a niektoré očividné blbosti, ktoré si pri sledovaní všimnete:   [spoiler]  - neviditeľnosť predátorovi funguje aj vo vode, pričom jeho technicky vyspelejším predkom z predchádzajúcich filmov kamufláž blbla alebo sa rovno vypla temer okamžite po styku s vodou. Prečo by používali horší dizajn kamufláže, než ich predok? - podobne jeho lekárnička – ikonická scéna z dvojky, kedy si predátor useknutú ruku „zataví“ kašičkou, ktorej príprava ale chvíľu zaberie, verzus jeho predok, ktorý mal laserovú pištol, ktorá mu zvárala rany na počkanie? Opäť, prečo by používali horšie vybavenie než on?  - prečo sa indiáni príslušníčke z vlastného kmeňa smejú, keď na nich vytiahne kmeňové legendy o príšerách? Práve indiáni, bez ohľadu na pohlavie, tieto veci brali veľmi vážne a táto scéna sa tam vôbec nehodí, pôsobí až príliš moderne. - keď vo finálnej bitke predátor chytí štítom hrdinkinu hlavu medzi kamene a vyzerá to, že jej ju usekne, ona sa na poslednú chvíľu vyslobodí – tým že mu holou rukou v okamihu vytrhne jeden z tých veľkých zubov a bodne mu ho do oka – to ako vážne? Skúšal scenárista niekedy pre porovnanie vytrhnúť zub psovi alebo kancovi holou rukou? Chcel by som to vidieť. Nehovoriac o tom, že mu stačilo skusnúť a mala by po ruke.[/spoiler]   Na pôvodné dva filmy to nemá ani omylom, ale pokojne sa to vyrovná Predators (2010) a keby to išlo v kinách, tak Vám poviem: zbehnite na to. ()

Brooks

Koncepčne sympatický návrat ku koreňom série. Stret s indiánskym kmeňom je skvelý nápad, zameranie sa na všetkými podceňovanú ženskú aktérku neruší. Diskutovaná scéna s medveďom príliš digitálna, osobne ma viac potešila atmosferickejšia likvidácia francúzskych pytliakov. Finále uponáhľané a dehonestujúce predátorov intelekt. Ako oživenie série fajn, určite lepšie než Blackov príspevok, ale Antalovi Predátori boli originálnejší, vizuálne atraktívnejší a pobavili ma viacej. 3* ()

Clark_Kent

Za indiánskou odvahu a taky celkem dobrý vlohy Amber Midthunder, jsem vděčný. Nový predátor svým netradičním způsobem, celkem překvapil. Jen ten konečný duel, mě jaksi trochu znudil. Kde ten jakoby vrcholový lovec všech lovců vesmíru, byl dokonale přechytračen a odrovnán. No dobře. Tak třeba v další indiánský touze.... ()

syphoon

Predátor: Kořist je jasným důkazem toho, že i v několikrát profláklém hollywoodském scénáři, lze natočit to, co mnohé z nás mile překvapí. Snad i proto, že se se nejedná o pokračování a co je ubráno v efektech, to je přidáno do výpravy. Samozřejmě o nějaký wow efekt se nejedná, ale myslím, že po těch předešlých "dílech", můžeme konečně říci, že se zase jedná o pořádného Predátora, kterému by mohl Batman ty jeho hračky jistě závidět :) 75%! ()

Newman_xf

Nope. Nechápu to všeobecné nadšení. Jestli je tohle nejlepší predátor od jedničky, tak to teda laťka kvality klesla hodně dolů. Povinné disney woke shit snad ani komentovat nebudu. Ve filmu jsou neokomančové zcela určitě... Scénaristi, režisér a producenti. A ne, o indiánech opravdu nemluvím. Některé věci jsou ale jako pěst na oko... Lístky měsíčku lékařského nebo co to bylo jakože sníží teplotu těla tak, že člověka neodhalí termovize. WTF? Na to přišel scénarista na tripu po požití ayahuasky? Predátor má sice vesmírnou loď, ale jinak věci z predátorského 18. století? WTF? Je to asi jako kdyby Cortéz připlul do Mexica na palubě Queen Mary 2, dal si Big Mac, pustil si na plasmě starého predátora a pak si nazul galoše, vzal dřevěný štít, konkvistadorskou přilbu noktovizor, M4A1 a šel lovit indiány.. WTF... A takových věcí tam bylo víc... Achjo...  Nejraděj bych tomu nastřelil odpad. Ale nemůžu. Je to sice špatný predátor, ale docela pěkný film o indiánech (May o nich taky věděl kulový).. ()

TaNya_

Fakt milé překvapení, po několika předchozích zklamáních. Jasně nebudu tady úplně zkoumat logiku a to že se predátor nechá tak trochu přelstít, ale tohle provedení se mi líbilo. Navíc ta indiánská linka, ať už reálná nebo ne, tomu sedla. Chválím zaostření na přírodu a pomalejší tempo, rozhodně se film nemusí sám za sebe stydět. ()

Chuppa

Prey rozhodně není “nejlepší film s Predátorem”, nebo “lepší než jednička” jak jsem se dočetl, ale i tak se jedná o příjemné překvapení. Řadí se pro mě tak na třetí místo predátořích filmů, hned po 1 a 2. Což ale není zase tak super, vzhledem k těm AvP sračkám co natočili.. ()

Alojs

Sympatická odbočka na téma "lovce z vesmíru", která si dobře počíná v první půli, když se toho moc neděje. Samotní indiáni jsou velmi vděčné postavy a hlavní hrdinka je perfektně obsazená. Postupný příchod predátora je prováděn chytře pomocí útržků a krátkých, nekonkrétních záběrů.... V této fázi má film atmosféru jako první Predátor a co je důležité - ze samotného lovce jde po desetiletích zmaru opět strach. Po scéně s medvědem se však snímek zbytečně utrhne z řetězu. Akce je zbytečně transparentní. Najednou jde vidět, jak téhle brilantně vykopnuté jednohubce chybí peníze. Jde to vidět na predátorovi, jde to vidět na akci... Finále není zdaleka tak napínavé, jak by mohlo být. Ono není vlastně napínavé vůbec. Což zamrzí. Zejména ve vztahu k oné první půli, která je pečlivá a "maloformátová". Zbrklé šněrování bere Predátorovi tu pátou hvězdu, kterou by jinak dostal. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023