Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

Lenart

Krásne zábery na Kanadskú prírodu, výborné choreografie väčšiny akčných scén a podmanivá hudba, ktorá nevykráda pôvodné motívy, ale vydáva sa vlastnou cestou — rovnako ako celý film, ktorý má síce trocha hlúpeho Predátora a slabé triky, ale to mu nakoniec nebráni zaradiť sa na dôstojné druhé miesto v tejto sérii. Veľmi milé prekvapenie.                     80 % ()

Nix

Nějak se mne propagace filmu vyhla, takže jsem rovnou šel na věc bez nějakého zjišťování. Už od začátku po chvilce film začne nabírat tempo a musím říct, že jsem byl mile překvapen. Nejen, že si tempo udržel, ale vizuál, kamera a takový drobný detaily byly fakt dobrý. Kostým Predátora se mi fakt líbil a asi je pro mne zatím nejlépe zpracovaný protože se tvůrcům dobře povedlo ho zakomponovat do tý doby a hlavně to vystihnout. Hlavní hrdinka je sympaťačka, ve filmu úplné dialogové romány se nekonají, takže to dávám taky plus. Jasně, je tam zase pár dír(ten konec zase...), ale ve výsledku je to opravdu dobrá podívaná a opravdu mne to překvapilo. Ale určitě se nejedná o nějaký převrat v sérii, Arnold je jen jeden. ()

Shaleman

Jak efektivně oživit značku bez stamilionového rozpočtu? Udělat remake jedničky jako skoro až komorní boj o život v indiánské Americe. Divím se, že s tím nešly do kin. Takhle ještě rehabilitovat Vetřelce a nechám se spokojeně sežrat kdejakou hnusnou držkou. ()

ER

Tak k predátorovi přibyla další "vražedná mašina", jen je to malá, útlá dívčina. Sekunduje ji uvědomělá skupinka Komančů a pes. A je to pro mně utrpení, vidět scény ,jako když se probořila v rašeliništi a vyhrabala se z něj posledním pokusem, byť po uši zanořená. Digitální scény s pumou či medvědem jsou spíše trpce úsměvné, napětí minimální (ještě, že to ten medvěd schytal). Jen když si vzpomenu, jak se choval indián v Predátorovi, tak se mi dodnes ježí chlupy na rukou. I když tady taky, ale z úplně jiného důvodu. Tak co to bude příště? Predátor v souboji s dětmi ve školce? ()

Pafnuc

Muka béčkové nudy, předvídatelnosti a celkového zoufalství. Ve všech aspektech krystalický opak původního Predátora. Jedna hvězdička za výraz při přebíjení mušket. ()

Likan7

Největší řezník je zpět, a co se jeho samotnýho týče, má nejlepší formu. Trachtenberg překvapil asi všechny a natočil poctivou a brutální jednohubku, která si na nic nehraje. jen na dobrý lov. Predátor tu je za zelenáče, co dostává celkem slušně naloženo, o to víc mě to ale bavilo. První půlka je rozvážná, skoro až atmosférická, lovec se seznamuje s prostředím, a i příběh indiánů není k zahození. K tomu Midthunder, jak jsem jí přál bolestivou smrt v Mrazivý pasti, je tady skoro za sympaťačku, což je pro režiséra výkon odný velkého obdivu. V půlce se to pak  zlomí a z lovce se stane ten čistokrevný řezník, v rámci série největšího. Krájí, seká, loví kde co, od zajíce po malou armádu. Není to veledílo, ale je to překvapivě dobrý a příjemně krátký film, který patří k tomu nejlepšímu v sérii i v tomhle roce! ()

rublik05

Čtyři roky od otřesného Predátor: Evoluce přichází studio Disney s novým, poměrně netradičně pojatým snímkem Predátor: Kořist. Děj je zasazen do neokoukaného a zajímavého indiánského prostředí kmene Komančů údajně v období počátku 18. století, což od začátku navodí velice líbivou a podmanivou atmosféru. Postavy jsou uvěřitelné, herci se snaží o co největší autenticitu, hlavní postava sice není žádná Ripleyová či Connorová, ale nemohu říct, že bych jí nefandil. Nejvíc mě ale pochopitelně bavil lovec. Líbilo se mi, jak tvůrci tuhle postavu pojali, jeho souboje jsou exkluzivní a brutální, výborné akce se zvířaty kazily jen levnější efekty a triky. Příběh jako celek není vůbec špatný, selhává však v detailech, se kterými si bohužel nikdo moc hlavu nelámal. Stopáž je dlouhá tak akorát, moc hluchých míst zde nenajdeme, nudit by se tudíž žádný divák asi neměl. Snímek občas působí takovým levnějším televizním dojmem, je to však patrně daň za nižší rozpočet. Na prvního Predátora novinka nemá, tomu druhému však úspěšně šlape na paty. Stoprocentně souhlasím s tvrzením, že se jedná o nejlepší počin od dob Predátora 2. 7/10. ()

TomStrom

No, už jsem sem snad roky nic nenapsal a Predátor je už odmala moje srdcovka, takže se tu hodlám fundovaně a kriticky vybouřit. Začnu tím pozitivním. Vyloženě potěšilo, že se v rámci téhle lovecké série ještě povedlo rozfoukat žhavé uhlíky a zatopit pod kotlem. Po tom posledním provaru je tenhle film hotová živá voda a tak nějak doufám, že se Black dodnešká houpá v průvanu zavěšen za varlata. Prey to díky němu má o to snazší, že natočit něco horšího by už byl vyloženě kumšt a diváci jsou potom k jakémukoli důstojnému pokračování o to přívětivější. Pak se dá vyzdvihnout dobrá kamera nesoucí s sebou přehlednou akci, celkem i krvavou, což taky nelze nekvitovat. Hudba skvěle padne a výborně dokreslí zejména záběry na krajinu, který mají samy o sobě šmrnc. Byť tedy je to vlastně první predátoří film, kde by byly nějaký velkolepý přírodní scenérie, například u jedničky to bylo spíš naopak. Predátor totiž nejlíp funguje ve chvíli, kdy se dějiště scvrkne na malý prostor, pak je nebezpečí doslova hmatatelné a napětí se dá vyloženě krájet. Amber Midthunder je v hlavní roli dobrá, zahrála to jak se jen dalo. Kde už je to podle mě ne úplně pozitivní, ale půl na půl, je sám Predátor. Kvituju snahu obměnit mu arzenál, jenomže na mě s tím svým štítem, vystřelovacíma hrotama a pár nějakejma hračkama působí poněkud jako chudej příbuznej. No a jeho taktika je tady poněkud moc přímočará, už to není ten lovec, co může číhat téměř kdekoli, ale takovej buldozer, co většinou chodí napřímo a porcuje hlava nehlava. Plus teda vzhledově zaexperimentovali a tady dám palec dolů, ta maska mně k němu nesedí a i hlavu má nějakou protáhlejší. Není z něho ten high-tech dojem, který byl v předchozích dílech, což je dost paradox, když tady má soupeře technologicky o několik staletí zpátky. Zápor vytáhnu asi jenom jeden, ale je teda dost zásadní. Ono to totiž není zdaleka tak brutální, temné a našlapané, jak tady mnoho kolegů komentátorů prohlašuje. Akce to teda má dost, to nelze popřít, jenomže hutná atmosféra navozující mrazení v zádech tu bohužel absentuje. Prey selhal v tom, že diváka nevyděsí a nezarazí do sedačky. Vezměte si to, že kdokoli tady na Predátora narazí, by měl v podstatě zemřít hrůzou už jen z toho, co to má jako bejt a jak to může mít tak neuvěřitelný schopnosti a zbraně. V jedničce neohroženýmu komandu najednou dojde humor, když pochopí, že porazit to bude asi nemožný, ale musí se o to pokusit, protože druhá možnost je umřít bez boje. V druhým díle jsou všichni strachy bez sebe, i když do setkání s Predátorem se riskovat život nebáli. Tady běloši rovnou líčej pastičku a indiáni uvažujou stylem: „Po lese nám běhá něco co není vidět a zabíjí to na potkání, tak na to jdeme uspořádat hon.“ Po nějakým strachu hlavních protagonistů tady musíte zapátrat. Abych to nějak zakončil - přímočaré to je, ale bohužel z mého pohledu až moc. Predátor by neměl být o kuchání jednoho chlapa za druhým, ale právě o po zuby ozbrojeným chlapovi zpoceným až na hýždích, co má pět minut oči na stopkách a sotva dýchá, aby pak zjistil, že ho ten dacan vemírnej přelstil a stojí za ním, což znamená, že je v příštím okamžiku vykuchán. Tohle tam bejt, jdu na pět, takhle dávám čtyři, byť teda slabší. Ale jak jsem psal na začátku, chvála Pánu že to dopadlo aspoň takhle. () (menej) (viac)

bearmeedek

Za mě slabé. Možná mě ovlivnilo i to, že jsem si den předem pustil původního Predátora. Ten z roku 1987 vyhrál na celé čáře, i po těch letech. Nápad s indiány není špatný. Jen by ti indiáni museli být víc opravdovější. Indiánská bojovnice je určitě lepší, než další černoška. Ale měl bych představu bojovnice - dospělá žena. Ne dospívající dívka, včetně jejich "bojových" kamarádů. To jsme už zase někde jinde. Tento nový predátor se snaží hodně kopírovat toho původního a dnešním filmovým pohledem to nevyznívá dobře. Některé souboje až trapné. Chybí těžká atmosféra. Jediná zajímavá postava tam byl medvěd. ()

LordMysti

Byl kolem tohoto filmu velký hype, mnoho diváků ho přirovnávalo původnímu Predátorovi, ale ani náhodou. Jednička byla kultovní a Prey je jiný typ filmu. Je tedy vynikající, zase drobné nové nápady a celkově super film. Ale na jedničku to nemá. ()

Sweat55

Celkem svižná, hezky natočená akční rubanice, která ale nemá moc čím zaujmout. Je docela škoda vyzrazení, že jde o film s predátorem před premiérou, pak by mohl být zážitek o to více příjemnější. Krom dvou postav jsou všechny ostatní jenom "kořist" pro predátora a o těch hlavních se dozvíme úplné základy, nicméně film rychle odsýpá, akce je přehledná a dostatečně brutální aby nezačala nudit a celé je to doplněné výbornou hudbou, která velmi dobře předělává původní téma predátora do nového zasazení. Celkově tedy spokojenost a třetí nejlepší film s predátorem, což ale samo o sobě není úplně výhra. ()

Baron Noktur

Prvá polovica filmu je fádna a veľmi plytká. Film sa snaží zachytiť mladú indiánku, ktorá chce mužským náprotivkom dokázať, že aj ona je plnohodnotný lovec, no vzhľadom na to, že zachytený život indiánov nemá ani štipku z realisticky pojatých snímkov ako Apocalypto, to vyznieva smiešne. Každopádne, film dostane grády, keď to začne roztáčať Predátor a pritom nešetrí na krvi ani gore efektoch. Odseknuté končatiny, rozštvrtenie indiána zaživa, odseknuté hlavy, sranda. Najzaujímavejšie na filme bol kontrast toho ako bojujú proti futuristicky vyzbrojenému Predátorovi primitívne vyzbrojení indiáni v porovnaní s tým, ako bojoval po zuby ozbrojený Arnie a podobne. Tento nápad vôbec nebol zlý. Avšak film celkovo je len taká jednohubka, ktorá rýchlo zapadne prachom. ()

E lan

Slušný predátorský počin v indiánském prostředí, sympatickou hrdinkou, krásnou přírodou a obstojnými akčními scénami. A navíc délka je na dnešní dobu velmi sympatická. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra a zároveň aj dokončená séria. S názorom, že pôvodný film nič neprekoná rozhodne nesúhlasím, práve sa stalo. Skvelá hudba, prostredie, kamera, efekty, herci, masky a ešte aj to dobové zasadené do 18 storočia mi sadlo ako uliate. Pôvodnému filmu som dal 90%. Málo kedy sa podarí prequel takýto. Film rozhodne odporúčam. Hlavne fanúšikom série. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. Jediná škoda, že tento film nešiel do kín. ()

Franc1s

Konečně zase predátor, na kterého se dá dívat. Trachtenberg se předvedl a za málo peněz setsakramensky chytrý a napínavý film. Nádherné scenérie, výborný hudební podkres, hrdinka co utáhla celý film a atmosféra na jedničku. Se srdcem s citem a všichni jsou spokojeni!!!  Díky Dane!!!!!! 8/10 ()

gemi

Není to tak debilní jako Predátor: Ovulace, ale ze startu to nevypadá moc autenticky, první půlka se rozjíždí docela pomalu a CGI taky stojí za pendrek. Uvažoval jsem o čtyřech, ale je to prostě béčko. Silné tři. ()

R.I.P.

Indiáni měli náčelnice, tak to jsou novoty, ale jen v hlavách šílených scénáristů. 165 cm měřící a 50 kilohramů vážící holčinka sejme vesmírného excelentního lovce ze sekyrkou na provazu, která popírá fyzikální zákony. Další zhovadilost, která se snaží nastolit, že všichni jsou stejní a dokáží divy a to bez ohledu a fyzikální zákonitosti... Ať žije rovnoprávnost. ()

BFG2000

Jo, tak tohle se povedlo. Vážně. Je skvělé, že Dan Trachtenberg chápe, že film točí v roce 2022 a každý ví, kdo a co to je Predator a co dokáže. Proto se na rozdíl od Johna McTiermana ani nesnaží budovat atmosféru na strachu z neznámého. Od začátku víme, co je aréna. Od začátku víme, kdo se v aréně střetne. Přesto díky pomalému se vzájemnému přibližování hlavních oponentů k sobě, je napětí cítit na každém kroku. Mně osobně tak sedla jak první, pomalejší polovina filmu, tak i řežba v druhé části. Amber Midthunder se své role zhostila velmi odpovědně a ve filmu je velmi sympatická a uvěřitelná. Malá, rychlá, cílevědomá, chytrá, nebezpečná! Přesně, jak to má Predator rád! I její bratr, Dakota Beavers, má co nabídnout. Vzhledově jde sice o milou tvářičku, ale v boji si s ním neradno zahrávat. Sázka na tyto neokoukané tváře vyšla na jedničku. A konečně zabiják Dane DiLiegro a jeho Predator. Nemilosrdný, lovící vše od hadů, přes vlky, medvědy až po lidi! Mimochodem scéna s vlkem byla moc fajn. Designově je Predator oproti originálu dost odlišný, což mně osobně nevadilo. Má spoustu nových (tedy spíše starých) hraček. SPOILER! Nemá shoulder cannon! /SPOILER! Proč to píši? Protože by se mně do toho kontrastu indiáni vs. supertechnologie dost hodil. Predator je však rychlý, extra silný, odolný a opravdu efektní i efektivní v zabíjení. Přesně tak, jak to máme rádi my, diváci. Děj se odehrává v překrásné přírodě a je zde plno úchvatných scenérií. Atmosféru doplňuje podmanivá hudba, které nemohla být od originálu více vzdálena. I to jen podtrhuje, jak moc šel Dan svou vlastní cestou. K tomu všemu si připočtěte i nějaké ty gore scény a úžasného pejsana. Je to zcela jiný film, než byl originál, který je postavený na úplně jiném konceptu, jen se stejným "hrdinou."  Ale to není vůbec špatně. Co se srovnání těch dvou týče. Jednak si ho úplně nezaslouží. A pak... originál je originál. V Prey mně vůbec nechyběl Arnie ani jiní svalovci. Ale ocenil bych ještě větší špinavost, hrubost, drsnost. Chtěl bych více bolesti, utrpení, zoufalství. Chtěl bych více hororu a méně akce. To mně trochu chybělo. Přesto, co se týče značky Predator, jde za mě o druhý nejlepší film v kolekci, který se rozhodně nemá za co stydět a Dan Trachtenberd všem dokázal, že tuhle vesmírnou potvoru má opravdu v lásce. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023